“O gece yüreklerden korku, endişe kaldırılmıştı”

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Çerkezköy’de gerçekleştirilecek etkinlikler İlçe Müftülüğünce düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Gecesi ve Vatan Savunması” konulu konferans ile başladı. Müftü Vekili Mahmut Öztekin, “O gece herkeste ayrı bir hava vardı. Yüreklerden, sinelerden korku, endişe kaldırılmıştı. Herkes vatan için, bayrak için, şehit olmak için meydana yürüyordu.” dedi.

“O gece yüreklerden korku, endişe kaldırılmıştı”

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen konferansa Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 26. dönem Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Torun, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Müftü Vekili Mahmut Öztekin, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Erkaynak Cami müezzini İshak Oğuz’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

“MİLLETİMİZ İRADESİNİ BİR AVUÇ ÇAPULCUYA ÇİĞNETMEMEYE KARAR VERMİŞTİ”

Program İlçe Müftü Vekili Mahmut Öztekin tarafından verilen “15 Temmuz Demokrasi Gecesi ve Vatan Savunması” konulu konferans ile devam etti. Konuşmasında 15 Temmuz gecesi yaşananları özetleyen Müftü Vekili Öztekin, “O gece herkeste ayrı bir hava vardı. Yüreklerden, sinelerden korku, endişe kaldırılmıştı. Herkes vatan için, bayrak için, şehit olmak için meydana yürüyordu.” dedi. Öztekin konuşmasına, “O gece yaşlısıyla genciyle, öğrencisiyle profesörüyle, işçisiyle emeklisiyle, kadınıyla erkeğiyle herkes vatan için meydanlardaydı. Milletimiz o gece, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbinde olduğu gibi, tek yürek olmuş, iradesini bir avuç çapulcuya çiğnetmemeye karar vermişti. O gün bin yıl önce Malazgirt’te nasıl bu topraklar kıyamet sabahına kadar bizimdir dediyse o gece de aynısını dünyaya haykırmıştır.” dedi.
Öztekin konuşmasının sonunda 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden 249 şehidimizi rahmetle anarken, gazilerimize sağlık ve afiyet diledi.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 18:25

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510