Öğe: 3,5 yılda 500 derslik yapıldı

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe,ilçeye devlet-hayırsever desteğiyle eğitim yatırımlarının devam ettiğini belirterek, “Cumhuriyet tarihinden 2014 yılına kadar ilçede 700 derslik yapıldı. Hükümetimiz ve hayırseverlerin desteğiyle son 3,5 yılda artan nüfus da göz önüne alınarak ek 500’den fazla derslik daha yapıldı. ” dedi.

Çerkezköy bakış
Öğe: 3,5 yılda 500 derslik yapıldı

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi beraberindeki yürütme kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, ilçeye yapılan eğitim yatırımları ile ilgili bilgilendirme yaptı. 10 Eylül 2018 tarihi itibariyle 1. ve 5. Sınıf öğrencilerinin okula uyum sürecinde başladığını belirterek, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve Çerkezköy’e hayırlı olmasını diledi.
 

“BİZ SİYASİLERE DÜŞEN GÖREV, ÖĞRENCİLERİMİZİN İYİ EĞİTİM ALMASI İÇİN MÜCADELE ETMEKTİR”
Öğrencilerin daha iyi eğitim alması için mücadele edeceklerini belirten Öğe, “Biz siyasilere düşen görev, öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alması için mücadele etmektir. Hükümetimiz de yoğun göç alan ilçemize yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. İlçemizin aldığı hızlı göçe bağlı en önemli sorunların başında derslik sıkıntısının yanı sıra hastane ve emniyet birimlerimizdeki personel sayısı geliyor. Biz Çerkezköy’e borcumuz var demiştik. Bu borcumuzu yerine getirmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. İl Başkanımız Cüneyt Yüksel ve milletvekillerimiz ile Ankara’da bakanlıklar ziyaretimizde bu sıkıntılarımızı sık sık dile getirdik. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekilimiz Sayın Mustafa Şentop Hocamız ile milletvekillerimiz Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül ile ilçemizdeki eksiklerin giderilmesi için yoğun mesai harcıyoruz. Bakanlıklarla yaptığımız görüşmelerde okul talebi ile sağlık ve emniyet personeli taleplerimizi ilettik. Doktor ve sağlık personeli ihtiyacımız önemli ölçüde giderildi. Okul ihtiyaçları için de teşkilatımız yoğun çaba gösteriyor. Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün ve bizim çalışmalarımızla hükümetimiz başta olmak üzere hayırseverlerin desteği ile devlet-hayırsever işbirliği ile ilçemize yeni okullar kazandırmayı sürdürüyor. Yatırımlarımız artarak devam edecek ve Allah’ın izniyle 2019 yılında tekli eğitime geçeceğiz.” dedi.

İLÇEDE YAPILAN EĞİTİM ÖĞRETİM YATIRIMLARI
İlçede yapılan eğitim ve öğretim yatırımlarına değinen Öğe, “Kızılpınar Mahallesi’nde mera alanı olan 81 dönümlük alan eğitime kazandırılarak eğitim kampüsü yapılmaya başlanacak. KızılpınarDomuzdere mevkiinde 24 derslikli Devlet Yatırım Programı destekli okulun 29 Haziran’da ihalesi yapıldı ve yer teslimi sürecine geçildi. Yine Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Enesler İ.H.L. karşısında spor salonu inşaatı kısa süre içinde başlayacak ve projenin toplam maliyeti 2 milyon TL tutarında olacak. Ambardere mevkiinde 200 öğrencilik Devlet Yatırımları Programı destekli pansiyonun 29 Haziran da ihalesi yapılarak yer teslimi sürecine geçildi. Bu yatırımın tutarı ise 6 milyon TL tutarındadır. Yine Ambardere mevkiinde Devlet Yatırımları Programı destekli 24 derslikli Anadolu Lisesinin inşaatı devam ediyor. Kızılpınar Mahallesinde eğitim alanına kazandırılan Temel eğitim yatırımları programı kapsamında 9 milyon TL tutarında 24 derslikli bir okul Aralık ayında teslim edilecek. Kızılpınar Mahallesinde yine 24 derslikli okulun çalışmalarında sona gelinerek açılış aşamasına getirildi. İnci Narin bahçesine yapılan 21 derslikli ortaokulun yapımı bitti ve en kısa sürede açılışı yapılacak. Nurullah Narin Ortaokulu bahçesinde yapılacak 21 derslikli ek binanın mantolama çalışmaları tamamlandı. Şehit Dinçer Ersoy okulu bahçesindeki ek bina kasım ayı içerisinde teslim edilecek. Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde yapılan ek bina 17 Eylül’de teslim edilecek. Şehit Mustafa Baykuş ortaokulunun bahçesindeki 21 derslikli ek binanın zemin etüdü yapıldı. Temel Eğitim Yatırım Programı dahilindeKızılpınar’da yapılacak olan 21 derslikli okul ihale aşamasına getirildi. Veliköy Mahallesinde Temel Eğitim Yatırım Programı kapsamında 21 derslikli ilkokulun ihalesi ve yer teslimi yapıldı ayrıca inşaatı da başlamış durumdadır.” ifadelerini kullandı.
 

“DEVLET MİLLET EL ELE EĞİTİM SORUNUNU ÇÖZMEYE DEVAM EDİYORUZ”

banner287
Milli Eğitim Bakanlığına ait okul yerlerine hayırseverler tarafından okul yatırımları yapıldığını belirten Öğe, “Devlet Millet el ele ilçemizin eğitim ve öğretim sorununu çözmeye devam ediyoruz. Yüzde 50’si Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası diğer yarısı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ambardere mevkiinde 24 derslikli Sosyal Bilimler Lisesi yapılıyor. Yapılan bu projenin toplam tutarı ise 8 milyon 500 bin TL tutarındadır. Ambardere mevkiinde yapılan 16 derslikli Fen Lisesi eğitim öğretime başlıyor. Veliköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımı devam ediyor. Zeki Algur İlkokulunun inşaatı bitti açılış aşamasına getirildi. Tepe Mevkiinde Yusuf Şenel tarafından 32 derslikli okulun inşaatı büyük ölçüde bitti ve Ekim ayı içerisinde teslim edilecek.” diye konuştu.

“DEVLET YATIRIM PROGRAMI KAPSAMINDA İLÇEMİZE 500 DERSLİK YAPILDI”
Konuşmasının sonunda Cumhuriyet tarihinden bu yana ilçede 700 derslik yapıldığını belirten Öğe, “Cumhuriyet tarihinden bu yana ilçemizde yaklaşık 700 derslik yapılmıştı. Bugün ise toplamda Devlet Yatırım Programı ve Temel Eğitim Yatırım programı projeleri ve hayırsever desteği ile toplamda 500’ü aşkın derslik yapıldı. Okul yatırımlarının yanı sıra yine Bakanlığımız tarafından mevcut okullara mantolama, doğalgaz dönüşümleri ve boya onarımları da gideriliyor. HFZ Anadolu Lisesinde boyama ve mantolama, ÇTSO Anadolu Lisesi mantolama boyama, Halit Narin Mesleki Anadolu Lisesinde çatı onarımı, Cumhuriyet ilkokulunda boyama ve mantolama, HFZ Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesinde doğalgaz dönüşümü ve mantolama, Kızılpınar 125. Yıl ortaokulunda dış boyama ve ıslak zemin onarımı, İnci Narin ilkokulunda ise çatı onarımları Bakanlığımız tarafından yapıldı.” dedi.
 

EĞİTİM BİR-SEN BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜ
Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın ile görüştüklerini belirten Öğe, “Ali Yalçın Çerkezköy’ün bir evladıdır. Kendisi Türkiye’nin en büyük memur sendikasının eğitim kökenli başkanıdır. Geçtiğimiz günlerde Çerkezköy’deydi kendisi biz de davet edildik. Kendisiyle görüşmemizde eğitim ile alakalı çok umutlu olduğunu belirtti. Yeni Milli Eğitim Bakanımız özellikle eğitim camiasından gelen biri olması ve Türkiye genelinde eğitim alanındaki eksiklerin tamamlanması konusunda büyük çabalar sarf ettiğini bu çalışmaları yaparken de her kesimden görüş alması gerçekten takdire şayan bir davranış olduğunu, hem Türkiye de hem de Çerkezköy’de eğitim ile ilgili yaşanan aksaklıkların kısa sürede aşılacağına inandığını dile getirdi.

SORUN ÇÖZÜLDÜ
LYS sınavı sonrası bazı öğrencilerin tercih ettiği okullara yerleşemediği ve bununla ilgili sıkıntılar yaşandığı ile ilgili bir soruya Öğe, bu sıkıntının çözüldüğünü ve öğrencilerin istediği okula yerleştiğine söyledi. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306