banner265

banner571

Öğe: Bizim derdimiz vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek

25 Temmuz’da AK Parti Genel Merkez tarafından yeniden ilçe başkanlığı görevine atanan Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, önceki gün açıkladığı yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Öğe, “Derdimiz vatandaşların gönlüne girmek, ihtiyaçlarını gidermek, onlara yardımcı olmak.” dedi.

Gündem 16.08.2018, 14:05 16.08.2018, 14:20
Öğe: Bizim derdimiz vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek
© Çerkezköy Bakış
banner301

Çerkezköy Bakış - 7 Aralık 2014 tarihinde AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı seçilen ve bu görevini 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri kapsamında milletvekili aday adaylığını açıkladığı 26 Nisan 2018 tarihine kadar sürdüren Abdullah Öğe, 63 aday arasından AK Parti 6. sıra Tekirdağ Milletvekili adayı olmuştu. Seçimlerde AK Parti Tekirdağ’dan 3 milletvekili çıkardığı için parlamentoya giremeyen Öğe, 91 gün aranın ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından 25 Temmuz günü Ercan Tanışık’ın vekâleten yürüttüğü İlçe Başkanlığına asaleten atanmıştı. Genel Merkezin onayının ardından yeni 25 kişilik yönetim kurulu üyelerini sosyal medya hesabından açıklayan Öğe, dün Gönlübol Lokantasında düzenlediği kahvaltılı basın toplantısı ile yönetim kurulu asil ve yedek üyelerini kamuoyuna tanıttı.

Kahvaltının ardından bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, yeni yönetim kurulu üyelerinin Çerkezköy için hayırlı olması temennisinde bulundu. Yönetim kurulu üyelerine seslenen Öğe “Şunu gönül ferahlığıyla söylüyorum. Biz Genel Başkanının, liderinin tartışılmadığı, derdi millet olan, milletin derdiyle dertleşen, gayesi bütün insanlığın iyiliği için çaba sarf eden, milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendi şahsi çıkarlarını devletin çıkarları üzerinde asla görmeyen, bir siyasi teşkilatta görev yapıyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz. Bizler sizlerle birlikte bu teşkilata, bu davada bu bayrağı biraz daha yukarı götürebilmek için görev almış bulunuyoruz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Önceki dönemlerde partide görev alanlara teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Öğe “Bizden önce Çerkezköy’de bu teşkilatta görev almış ilçe başkanlarına, yönetimlerine, kadın ve gençlik kollarına bugüne kadar göstermiş oldukları gayretli çalışmalardan dolayı, ben bir Çerkezköy evladı olarak hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.” diye konuştu.
Öğe konuşmasını “Bu partide bir taş üzerine bir taş koymaya gayret eden, kendi şahsi çıkarlarını düşünmeyen partililere, kendisini partinin önüne çıkarmaya çalışanlar değil, partisini öne çıkarmaya çalışan samimi, Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında yol alan arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.” diye sürdürdü.
Göreve geldiği 2014 yılından itibaren bazı prensiplerle hareket ettiklerini dile getiren Öğe “Göreve geldiğimiz 2014’den bugüne kadar bazı prensiplerimiz vardı bundan sonra da bunu tutmaya hep birlikte devam edeceğiz. Derdimiz vatandaşların gönlüne girmek, ihtiyaçlarını gidermek, onlara yardımcı olmak. Yine Çerkezköy’de kendi şahsi çıkarını, partinin ve devletin çıkarı önünde görmemek. Şahsi menfaatlerin peşinde koşmayan arkadaşlarla yol yürüyeceğiz.” dedi.
Öğe, gayelerinin Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu hedeflere ulaşmak ve insanların gönlüne girmek olduğunu ifade ederek “4 yıldan beri Çerkezköy’de başımızı öne eğecek hiçbir işte bulunmadık. Arkadaşlarımızı teşkilatımızı gücendirecek hiçbir faaliyette bulunmadık. Hep insanların yanında, çözüm aramaya onlara yardımcı olmaya gayret ettik.” dedi.
AK Parti’nin milletin tümünün değerlerine sahip çıkan bir parti olduğuna vurgu yapan Öğe, “Biz arkasını HDP’ye, PKK’ya, YPG’ye dayayanların, bunlarla ittifak edenlerin, her evden bir tane oy da HDP’ye verelim diyenlerin, kendi liderinin meşrutiyetinin tartışıldığı, bir parti konumunda değiliz. Biz milletin yanında olan partinin içerisinde görev yapıyoruz. Ondan dolayı bizim sorumluluğumuz diğer partilere göre daha da önemli.” diye konuştu.
 

HİÇ BİR SORUMLULUKTAN KAÇMADIK

3 dönemdir AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu ve bu süreçte hiçbir sorumluluktan kaçmamaya gayret ettiklerini belirten Öğe  “İnanıyorum ki sizler de bu sorumluluklardan kaçmayacaksınız. Hiçbir beklenti gözetmeden bu partide bu dönemde görev almayı kabul ettiğinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Sorumluluktan kaçmayacağız.2014’te ilçe başkanlığı görevi tebliğ edildiğinde, evet yapmamız gerekiyorsa yaparız dedik. 2.dönem kongrede bu görev bize tekrar verildiğinde peki dedik. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adaylığı tarafımıza istişareler sonucu söylendiğinde peki dedik. Bu ilçe başkanlığı görevi söylendiğinde de peki dedik. Hiçbir görevden kaçmadık. Biz bu görev bize verildiği zaman en iyisini layıkıyla yaparız, verilmediği zaman da biz bu vebalden kurtulmuşuz deriz. Biz bu davaya böyle bakıyoruz.” dedi.
AK Parti’ye yakışır, kurumsal ve itibarlı bir teşkilat oluşturmaya gayret gösterdiklerini yineleyen Öğe “Kendi partimiz içerisindeki, tartışacağımız konuları da kendi içimizde ev dahilinde teşkilatımızda konuşuyoruz. Biz teşkilatın sorunlarını sosyal medyadan paylaşmıyoruz, paylaşmayacağız da. Bizim derdimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu AK Parti’ye kurumsal bir Çerkezköy ilçe teşkilatı olması, itibarlı olması, milletinin yanında olan bir teşkilat olması.” dedi.
 

HEDEF BELEDİYEYİ ALMAK

Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak 7 Haziran, 1 Kasım seçimleri, 16 Nisan referandumu ve 24 Haziran seçimlerinden alınlarının akıyla çıktıklarını belirten Öğe, bundan sonraki hedeflerinin AK Parti bayrağını Çerkezköy Belediyesine dikmek olduğunu ifade etti. Öğe “Ben Çerkezköy doğumluyum, aslen de Erzurumluyum, bundan da gurur duyuyorum, burayı terk etmeyeceğiz. Çerkezköy’e borcumuz var. Bu borcumuzu ödemek için elimizden geldiği kadar 30 Mart yerel seçimlerinde iddialıyız. Biz yanlış yapmazsak, doğru bir şekilde çalışırsak, Allah da nasip ederse, milletimizin de desteğiyle AK Parti bayrağını Çerkezköy Belediyesine dikme hedefimiz var. Bunu da sizlerle beraber gayretle yapacağımıza inanıyorum.” dedi.
Teşkilat olarak yapıcı eleştirileri dikkate alacaklarını belirten Öğe “Bizlere laf yetiştirmeye çalışanlara yanıt vermekle vakit harcamayacağız. Ama sırf siyaset olsun diye, bizim önümüze yük olsun diye biriktirilen söylemleri arkamıza atacağız, yolumuza bakacağız. Çünkü kaybedecek vaktimiz yok. Bir tane oya dahi ziyan olmasına bizim lüksümüz yok. Bir tane oyun bizim üzerimizde vebali var.” açıklamasını yaptı.
Öğe konuşmasını “Belediye başkan adayı kim olursa olsun, liyakatli, sadakatli, ehliyetli insanlar olsun, biz onların arkasından yürüyeceğiz.” diyerek ve yeni yönetim kurulu üyelerine “Allah yolumuzu açık etsin.” diyerek tamamladı.
 

SORULARI YANITLADI

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe “İlçe Başkanlığına atandığınız sürede birkaç gün içerisinde yönetim oluşturacağız ve açıklayacağız dediniz. Fakat 20 gün oldu. Neden bu kadar uzun sürdü yönetimin oluşması?” sorusuyla ilgili olarak “Sıradan bir siyasi parti, STK değiliz. Biz Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan, 17 yıldır başarıyla görevini sürdüren bir partinin mensuplarıyız. Teşkilat mensuplarının bu partide görev yapması çok hassastır. Bizim kurumsal bir parti kimliğimiz var. İstişareler ile listeyi oluştururken birçok kombinasyonlar var. Demografik yapı, yaş, meslek, kadın-erkek-genç kriterleri var. Bu liste genel merkez tarafından hassas bir şekilde inceleniyor. Bunlar zaman alıyor, titiz bir çalışma sonrası bu liste oluşuyor.” yanıtını verdi.
Öğe basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen “Yürütme kurulunun ne zaman açıklanacağı” sorusuyla ilgili olarak ise “25 artı 13 yönetim kurulumuz var. Bu teşkilatta herkesin emeği var. Partide yönetim kurulunda asil veya yedek de olmanın farkı yok. Herkesin bir görevi olacak. Bayramdan sonra yürütme kurulunu açıklayacağız. Zaman zaman bu görevlerde değişiklikler oluyor. AK Parti’de bayrak yarışında bayrağı teslim eden, bayrağı alan kişi ile birlikte koşmaya devam ediyor. Biz böyle koşan arkadaşlarla devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.
Bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleneceği ile ilgili gelen soruya ise Öğe “Seçimlere her zaman hazırız. Tekirdağ’ın ilçeleri arasında en başarılı ilçeyiz. Önümüzdeki seçimle alakalı biz seçim propagandalarında projeye ağır vererek anlatımlarda bulunmak istiyoruz. Projeler hazırlayacağız, vatandaşlarımıza bunları anlatacağız. Eleştirmek çok da tercih ettiğimiz bir konu değil. Vatandaşın söylediklerine kulak asarak değil, gerçekten vatandaşın söylediklerine, isteklerine yönelik seçim çalışması yapacağız. Genel merkez ve il teşkilatımızın vereceği programa göre hareket edeceğiz.” yanıtını verdi.
Öğe “Belediye başkanlığı ile ilgili bir girişimizin olacak mı?” sorusuna ise “Benim hiçbir görevle alakalı girişimim olmadı. Ben olacağım demekle olmuyor. Bu iş genel merkezin onayı gerekiyor. Ve Allah’ın nasip etmesi gerekiyor. Allah sizi bir yere yazdıysa kimse silemez, sildiyse de kimse yazamaz. Bizim öncelikli derdimiz belediyeyi AK Parti’ye kazandırmak. İsim de kim olursa olsun liyakatli, sadakatli, ehliyetli insan olsun. Başımızı öne eğecek kimse olmasın, biz onunla yol yürürüz. Biz bu terbiyeden geliyoruz. Bu partide ben demekle bir yere gelinmediğini birileri görmüştür artık.” diyerek yanıt verdi.
Öğe basın mensupları tarafından gelen “Kimi belediye başkanı adayı görmek istersiniz? Sorusuna da  “Çerkezköy’e hizmet edecek kişinin aday gösterilmesini isterim. Belediyeyi CHP kazanmadı, AK Parti kaybetti. Biz aynı hataları bir daha yapmamak için yola çıkıyoruz. Partimiz titiz bir çalışma yapıyor. Biz kimle kazanabilirsek o başkan adayı yapılacak. Kaybedeceğimiz kişiyle seçime girmeyeceğiz. Genel merkezin söylemi bu.” dedi.
Öğe gençlik kolları ve kadın kolları atamalarının bayramda sonra yapılacağını da ifade etti. Öğe soruların ardından yönetim kurulu üyelerini tek tek basına tanıttı. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31