banner265

banner579

banner578

Öğe: Bizim derdimiz vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek

25 Temmuz’da AK Parti Genel Merkez tarafından yeniden ilçe başkanlığı görevine atanan Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, önceki gün açıkladığı yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Öğe, “Derdimiz vatandaşların gönlüne girmek, ihtiyaçlarını gidermek, onlara yardımcı olmak.” dedi.

Gündem 16.08.2018, 14:05 16.08.2018, 14:20 Bakış Haber Merkezi
Öğe: Bizim derdimiz vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek
© Çerkezköy Bakış

Çerkezköy Bakış - 7 Aralık 2014 tarihinde AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı seçilen ve bu görevini 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri kapsamında milletvekili aday adaylığını açıkladığı 26 Nisan 2018 tarihine kadar sürdüren Abdullah Öğe, 63 aday arasından AK Parti 6. sıra Tekirdağ Milletvekili adayı olmuştu. Seçimlerde AK Parti Tekirdağ’dan 3 milletvekili çıkardığı için parlamentoya giremeyen Öğe, 91 gün aranın ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından 25 Temmuz günü Ercan Tanışık’ın vekâleten yürüttüğü İlçe Başkanlığına asaleten atanmıştı. Genel Merkezin onayının ardından yeni 25 kişilik yönetim kurulu üyelerini sosyal medya hesabından açıklayan Öğe, dün Gönlübol Lokantasında düzenlediği kahvaltılı basın toplantısı ile yönetim kurulu asil ve yedek üyelerini kamuoyuna tanıttı.

Kahvaltının ardından bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, yeni yönetim kurulu üyelerinin Çerkezköy için hayırlı olması temennisinde bulundu. Yönetim kurulu üyelerine seslenen Öğe “Şunu gönül ferahlığıyla söylüyorum. Biz Genel Başkanının, liderinin tartışılmadığı, derdi millet olan, milletin derdiyle dertleşen, gayesi bütün insanlığın iyiliği için çaba sarf eden, milletin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendi şahsi çıkarlarını devletin çıkarları üzerinde asla görmeyen, bir siyasi teşkilatta görev yapıyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz. Bizler sizlerle birlikte bu teşkilata, bu davada bu bayrağı biraz daha yukarı götürebilmek için görev almış bulunuyoruz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Önceki dönemlerde partide görev alanlara teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Öğe “Bizden önce Çerkezköy’de bu teşkilatta görev almış ilçe başkanlarına, yönetimlerine, kadın ve gençlik kollarına bugüne kadar göstermiş oldukları gayretli çalışmalardan dolayı, ben bir Çerkezköy evladı olarak hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.” diye konuştu.
Öğe konuşmasını “Bu partide bir taş üzerine bir taş koymaya gayret eden, kendi şahsi çıkarlarını düşünmeyen partililere, kendisini partinin önüne çıkarmaya çalışanlar değil, partisini öne çıkarmaya çalışan samimi, Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında yol alan arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.” diye sürdürdü.
Göreve geldiği 2014 yılından itibaren bazı prensiplerle hareket ettiklerini dile getiren Öğe “Göreve geldiğimiz 2014’den bugüne kadar bazı prensiplerimiz vardı bundan sonra da bunu tutmaya hep birlikte devam edeceğiz. Derdimiz vatandaşların gönlüne girmek, ihtiyaçlarını gidermek, onlara yardımcı olmak. Yine Çerkezköy’de kendi şahsi çıkarını, partinin ve devletin çıkarı önünde görmemek. Şahsi menfaatlerin peşinde koşmayan arkadaşlarla yol yürüyeceğiz.” dedi.
Öğe, gayelerinin Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu hedeflere ulaşmak ve insanların gönlüne girmek olduğunu ifade ederek “4 yıldan beri Çerkezköy’de başımızı öne eğecek hiçbir işte bulunmadık. Arkadaşlarımızı teşkilatımızı gücendirecek hiçbir faaliyette bulunmadık. Hep insanların yanında, çözüm aramaya onlara yardımcı olmaya gayret ettik.” dedi.
AK Parti’nin milletin tümünün değerlerine sahip çıkan bir parti olduğuna vurgu yapan Öğe, “Biz arkasını HDP’ye, PKK’ya, YPG’ye dayayanların, bunlarla ittifak edenlerin, her evden bir tane oy da HDP’ye verelim diyenlerin, kendi liderinin meşrutiyetinin tartışıldığı, bir parti konumunda değiliz. Biz milletin yanında olan partinin içerisinde görev yapıyoruz. Ondan dolayı bizim sorumluluğumuz diğer partilere göre daha da önemli.” diye konuştu.
 

HİÇ BİR SORUMLULUKTAN KAÇMADIK

3 dönemdir AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu ve bu süreçte hiçbir sorumluluktan kaçmamaya gayret ettiklerini belirten Öğe  “İnanıyorum ki sizler de bu sorumluluklardan kaçmayacaksınız. Hiçbir beklenti gözetmeden bu partide bu dönemde görev almayı kabul ettiğinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Sorumluluktan kaçmayacağız.2014’te ilçe başkanlığı görevi tebliğ edildiğinde, evet yapmamız gerekiyorsa yaparız dedik. 2.dönem kongrede bu görev bize tekrar verildiğinde peki dedik. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adaylığı tarafımıza istişareler sonucu söylendiğinde peki dedik. Bu ilçe başkanlığı görevi söylendiğinde de peki dedik. Hiçbir görevden kaçmadık. Biz bu görev bize verildiği zaman en iyisini layıkıyla yaparız, verilmediği zaman da biz bu vebalden kurtulmuşuz deriz. Biz bu davaya böyle bakıyoruz.” dedi.
AK Parti’ye yakışır, kurumsal ve itibarlı bir teşkilat oluşturmaya gayret gösterdiklerini yineleyen Öğe “Kendi partimiz içerisindeki, tartışacağımız konuları da kendi içimizde ev dahilinde teşkilatımızda konuşuyoruz. Biz teşkilatın sorunlarını sosyal medyadan paylaşmıyoruz, paylaşmayacağız da. Bizim derdimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu AK Parti’ye kurumsal bir Çerkezköy ilçe teşkilatı olması, itibarlı olması, milletinin yanında olan bir teşkilat olması.” dedi.
 

HEDEF BELEDİYEYİ ALMAK

Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak 7 Haziran, 1 Kasım seçimleri, 16 Nisan referandumu ve 24 Haziran seçimlerinden alınlarının akıyla çıktıklarını belirten Öğe, bundan sonraki hedeflerinin AK Parti bayrağını Çerkezköy Belediyesine dikmek olduğunu ifade etti. Öğe “Ben Çerkezköy doğumluyum, aslen de Erzurumluyum, bundan da gurur duyuyorum, burayı terk etmeyeceğiz. Çerkezköy’e borcumuz var. Bu borcumuzu ödemek için elimizden geldiği kadar 30 Mart yerel seçimlerinde iddialıyız. Biz yanlış yapmazsak, doğru bir şekilde çalışırsak, Allah da nasip ederse, milletimizin de desteğiyle AK Parti bayrağını Çerkezköy Belediyesine dikme hedefimiz var. Bunu da sizlerle beraber gayretle yapacağımıza inanıyorum.” dedi.
Teşkilat olarak yapıcı eleştirileri dikkate alacaklarını belirten Öğe “Bizlere laf yetiştirmeye çalışanlara yanıt vermekle vakit harcamayacağız. Ama sırf siyaset olsun diye, bizim önümüze yük olsun diye biriktirilen söylemleri arkamıza atacağız, yolumuza bakacağız. Çünkü kaybedecek vaktimiz yok. Bir tane oya dahi ziyan olmasına bizim lüksümüz yok. Bir tane oyun bizim üzerimizde vebali var.” açıklamasını yaptı.
Öğe konuşmasını “Belediye başkan adayı kim olursa olsun, liyakatli, sadakatli, ehliyetli insanlar olsun, biz onların arkasından yürüyeceğiz.” diyerek ve yeni yönetim kurulu üyelerine “Allah yolumuzu açık etsin.” diyerek tamamladı.
 

SORULARI YANITLADI

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe “İlçe Başkanlığına atandığınız sürede birkaç gün içerisinde yönetim oluşturacağız ve açıklayacağız dediniz. Fakat 20 gün oldu. Neden bu kadar uzun sürdü yönetimin oluşması?” sorusuyla ilgili olarak “Sıradan bir siyasi parti, STK değiliz. Biz Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan, 17 yıldır başarıyla görevini sürdüren bir partinin mensuplarıyız. Teşkilat mensuplarının bu partide görev yapması çok hassastır. Bizim kurumsal bir parti kimliğimiz var. İstişareler ile listeyi oluştururken birçok kombinasyonlar var. Demografik yapı, yaş, meslek, kadın-erkek-genç kriterleri var. Bu liste genel merkez tarafından hassas bir şekilde inceleniyor. Bunlar zaman alıyor, titiz bir çalışma sonrası bu liste oluşuyor.” yanıtını verdi.
Öğe basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen “Yürütme kurulunun ne zaman açıklanacağı” sorusuyla ilgili olarak ise “25 artı 13 yönetim kurulumuz var. Bu teşkilatta herkesin emeği var. Partide yönetim kurulunda asil veya yedek de olmanın farkı yok. Herkesin bir görevi olacak. Bayramdan sonra yürütme kurulunu açıklayacağız. Zaman zaman bu görevlerde değişiklikler oluyor. AK Parti’de bayrak yarışında bayrağı teslim eden, bayrağı alan kişi ile birlikte koşmaya devam ediyor. Biz böyle koşan arkadaşlarla devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.
Bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleneceği ile ilgili gelen soruya ise Öğe “Seçimlere her zaman hazırız. Tekirdağ’ın ilçeleri arasında en başarılı ilçeyiz. Önümüzdeki seçimle alakalı biz seçim propagandalarında projeye ağır vererek anlatımlarda bulunmak istiyoruz. Projeler hazırlayacağız, vatandaşlarımıza bunları anlatacağız. Eleştirmek çok da tercih ettiğimiz bir konu değil. Vatandaşın söylediklerine kulak asarak değil, gerçekten vatandaşın söylediklerine, isteklerine yönelik seçim çalışması yapacağız. Genel merkez ve il teşkilatımızın vereceği programa göre hareket edeceğiz.” yanıtını verdi.
Öğe “Belediye başkanlığı ile ilgili bir girişimizin olacak mı?” sorusuna ise “Benim hiçbir görevle alakalı girişimim olmadı. Ben olacağım demekle olmuyor. Bu iş genel merkezin onayı gerekiyor. Ve Allah’ın nasip etmesi gerekiyor. Allah sizi bir yere yazdıysa kimse silemez, sildiyse de kimse yazamaz. Bizim öncelikli derdimiz belediyeyi AK Parti’ye kazandırmak. İsim de kim olursa olsun liyakatli, sadakatli, ehliyetli insan olsun. Başımızı öne eğecek kimse olmasın, biz onunla yol yürürüz. Biz bu terbiyeden geliyoruz. Bu partide ben demekle bir yere gelinmediğini birileri görmüştür artık.” diyerek yanıt verdi.
Öğe basın mensupları tarafından gelen “Kimi belediye başkanı adayı görmek istersiniz? Sorusuna da  “Çerkezköy’e hizmet edecek kişinin aday gösterilmesini isterim. Belediyeyi CHP kazanmadı, AK Parti kaybetti. Biz aynı hataları bir daha yapmamak için yola çıkıyoruz. Partimiz titiz bir çalışma yapıyor. Biz kimle kazanabilirsek o başkan adayı yapılacak. Kaybedeceğimiz kişiyle seçime girmeyeceğiz. Genel merkezin söylemi bu.” dedi.
Öğe gençlik kolları ve kadın kolları atamalarının bayramda sonra yapılacağını da ifade etti. Öğe soruların ardından yönetim kurulu üyelerini tek tek basına tanıttı. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:32
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:44
Yatsı 22:32
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
17°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577