Öğe: Yeni hekim atamaları yapılacak

AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı Abdullah Öğe, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki hekim ihtiyacının giderilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, “Son 3 ayda hastanemizde 26 hekim daha görev yapmaya başladı. Ayrıca birçok poliklinik gece 23.00’a kadar poliklinik hizmet veriyor. Önümüzdeki günlerde de yeni hekim atamaları yapılacak. Kısa süre içinde hekim eksikliğimiz tamamen ortadan kalkacak.” dedi.

Çerkezköy Bakış
Öğe: Yeni hekim atamaları yapılacak

Çerkezköy Haber - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adaylığını açıklayan Abdullah Öğe, Çerkezköy Haber Gazetesi sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınlanan Gündem Özel programında gazetenin imtiyaz sahibi Şaban Kardeş’in yayın konuğu oldu. Öğe programda ilk olarak Filistinli şehitlere rahmet diledi ve İsrail’i kınadığını ifade etti.

 

İlçe başkanlığı sürecini değerlendirerek konuşmasına başlayan Öğe “2014’de yapılan 5. Olağan Kongremizde Mehmet Can Danyeli ile yarıştık ve ilçe başkanlığı görevine seçildim.6. Olağan kongre ile de 2. kez İlçe Başkanlığı görevinde bulunmak nasip oldu. AK Parti’ye yakışır bir ilçe teşkilatı olma yolunda çalışmalarda bulunduk. Görev süremiz içinde iki seçim, bir referandum ve 15 Temmuz sürecini atlattık. Oy oranlarımız, üye sayımız, faaliyetlerimize baktığımızda teşkilat olarak iyi bir dönem geçirdiğimize inanıyorum. 24 Haziran seçimleri içinde aday adayı olduğum için bu görevimden istifa ettim.” dedi.
 

“2019’DA TEKLİ EĞİTİME GEÇECEĞİZ”

İlçedeki çalışmalar ve ile ilgili bilgiler veren AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı Abdullah Öğe “Yoğun göç alan ilçemizde derslik sıkıntılarını vardı. Milli eğitim müdürümüzün ve kaymakamımızın da gayretleri yoğun çabaları oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Yapılan okullar ile inşallah 2019’da Çerkezköy’de ve Tekirdağ’da tekli eğitime geçeceğiz.” dedi.

“SON 3 AYDA 26 HEKİM GÖREVE BAŞLADI”


Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki hekim ihtiyacının giderilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Öğe,“204 yataklı devlet hastanemizde günde 4 bin hastamız geliyor. Bin vatandaşımız acilden giriş yapıyor. Hekim ihtiyacını il başkanımız ve vekillerimizle bakanlığımıza ilettik. Yoğun çabalarımız sonucunda son 3 ayda hastanemizde 26 hekim görev yapmaya başladı. Birçok poliklinik gece 23.00’a kadar poliklinik hizmet veriyor.” dedi.  Öğe, ayrıca hızlı trenin Çerkezköy’den de geçeceğini belirtti.
 

“ATATÜRK CADDESİ ESKİ HALİNE GELMELİ”


Çerkezköy’deki tek yön uygulamasını eleştirerek konuşmasını sürdüren Öğe “Çerkezköy’de trafik sorunu var. Trafik çilesini hep birlikte yaşıyoruz. İlçe Başkanlığı döneminde Narin ve Alt yol kavşağı ile sinyalizasyonun yeniden değerlendirilmesi önerisinde bulunduk. Fakat inatla tek yön uygulaması yapıldı. Caddenin görüntüsünden kimse memnun değil. Cadde esnafının satışı yüzde 30 düştü.” dedi. Yerel seçimlere vurgu yapan Öğe, “AK Parti’den kim belediye başkanı olursa olsun Atatürk Caddesinin eski güzel görüntüsüne kavuşturulması gerektiğine inanıyorum. Diğer caddelerin daha aktif hale getirileceğine inanıyorum. ”ifadelerini kullandı.

“ÇERKEZKÖY’E BORCUMUZ VAR”


Öğe, aday adayı olma kararıyla ilgili olarak ise “Çerkezköy’e ve Tekirdağ’a borcumuz var. Nasıl daha fazla hizmet edebiliriz diye yola çıktık. İhtiyacın hasıl olduğunu gördüğümüz için aday olduk. Partimizde ne görev verilirse yapmaya hazırız, bize görev verilirse en iyisini yaparız, verilmezse de üzülmeyiz.”dedi.
 

“TEKİRDAĞ’I MARKA KENT YAPACAĞIZ”


Tekirdağ’ı marka kent yapmak için hizmetlerin hızlandırılacağını ifade eden Öğe “Tekirdağ’ın yerel yönetimlerden ve hükümetimizden alması gereken hizmetler var. Hizmetlerin hızlandırılması gerekiyor. Tekirdağ maalesef büyükşehir belediyesi dönemini değerlendiremedi. Tekirdağ’ı marka şehir yapmamız gerekiyor. Tekirdağ’ımız tarihi ve doğası öne çıkarılmalı. Tekirdağ’da liman işletmeciliğinin ve limanların daha verimli kullanılması gerektiğine inanıyorum. İlçelerimizin farklı farklı özellikleri var. Tekirdağ’ın işlenmesi gereken bir değeri var bunu da işlemesi gereken bir ele ihtiyacı var.” dedi.
 

“DEVLET MİLLETİNİ ZEHİRLEMEZ”


Çerkezköy ve Kapaklı sınırları içerisine kurulması planlanan termik santral ile ilgili de konuşan Öğe “Devlet milletini zehirlemez. Termik santral konusunu polemik konusu yapmamak gerekiyor. Bazı siyasiler termik santral üzerinden siyaset yapıyorlar. Eğer termik santral Çerkezköy’e ve çevreye zarar verecekse ilk ben önünde dururum.” dedi.
 

“DURMAK YOK YOLA DEVAM”


Programda son olarak seçmenlerin sandığa ilgi göstermesi gerektiğini belirten Öğe “Ülkede birlikte yaşıyoruz ve hoşgörü içerisinde bir seçim atmosferinin geçmesini diliyorum. Seçimlerin ülkemize, milletimize, Tekirdağ’a ve Çerkezköy’e hayırlar getirmesini diliyorum. Tekirdağlı hemşerilerimiz 24 Haziran’da mutlaka sandığa gitsinler. Genç seçmenlerimiz siyaset ile daha ilgili olsunlar. Bu süreçte beni destekleyen başta ailem olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Yeni bir Türkiye, daha güçlü bir Türkiye için durmak yok yola devam diyoruz” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510