Öğrenciler ‘Okul Dışarıda’ etkinliğini çok sevdiler

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okul Dışarıda’ etkinliği kapsamında Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu ve Fevzipaşa İlkokulu öğrencileri çeşitli etkinliklerini sınıfta yapmak yerine okul bahçesinde yaptılar.

Öğrenciler ‘Okul Dışarıda’ etkinliğini çok sevdiler

Çerkzeköy Bakış - Dünyada kabul gören ve bu yıl  23 Mayıs’ta yapılan ‘Okul Dışarıda Günü’ Çerkezköy’deki okullarda da uygulandı.  Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu öğrencileri etkinlik kapsamında sınıf yerine bahçelerine indiler. Sınıf öğretmenleri eşliğinde öğrenciler birbirinden farklı oyunlar oynarken bazı sınıflarda resim derslerini bahçede yaptılar. Okullardaki anasınıfı öğrencileri de etkinliğe katılarak bahçede derslerini işlediler.
Fevzipaşa İlkokulu’nda da uygulanan etkinlik kapsamın öğrenciler öğretmenleri eşliğinde köşe kapmaca, çuval yarışı, bilek güreşi, resim yapma, sandalye kapmaca gibi birçok oyun oynadı. Türkiye genelinde 500 bin öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler, açık hava ders işleyerek gelişimi sağlayan bir aktiviteyi gerçekleştirmiş oldu. Okul Müdürü Hakan Asma, proje sorumluluğunu gerçekleştiren Özel Eğitim Öğretmeni Elif Asma ve etkinlikte emeği bulunan tüm öğretmenlere teşekkürlerini iletti.


banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510