Öğretmenlere trafik eğitimi verildi

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde okul idarecileri ve öğretmenlerine yönelik trafik eğitimi verildi.

Öğretmenlere trafik eğitimi verildi

Çerkezköy Bakış - İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Bürosunda görevli eğitmen Saim Aydın tarafından görsel sunum eşliğinde verilen eğitimlerde en çok kazalara sebebiyet veren hatalara değinildi. Eğitimlerde genel trafik kuralları, öğrenci servis kontrolü, yaya trafiği, yaya geçidi önceliği ve taşıt kullanma güvenliği konuları da aktarıldı.  Çerkezköy Halk Eğitim Merkezinde verilen ve 2 saat süren eğitim programına okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. 

HER KONUYA DEĞİNİLDİ

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli trafik eğitmeni polis memuru Saim Aydın tarafından verilen eğitim seminerinde, anasınıfı ve sınıf öğretmenlerine trafik eğitimi konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı öncesi Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan çalışmalarda "Trafik Kazalarını Önleme" planı çerçevesinde verilen eğitimde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği memurlarınca sinevizyon aracılığıyla öğretmenlere, güvenli sürüş, takip mesafesi, kavşaklarda geçiş üstünlüğü, yaya geçişleri, trafikte saygı gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

“YAPACAĞIMIZ İŞBİRLİĞİYLE ÇOCUKLARIMIZIN TRAFİKTE GÜVENLİĞİNİ BİRLİKTE SAĞLAYACAĞIZ”

Yaklaşık iki saat süren eğitime 200’e yakın öğretmen katılırken, eğitimde konuşan uzmanlar “Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Caddeler ve sokaklar, okul önleri yeniden öğrencilerimizle dolacak. Şunu bilelim. Çocukların freni yoktur. Biz büyükler trafik kuralarına uyacağız. Onları kollayacağız. Biz burada trafik kurallarını anlattık. Öğrencilerimize sizler anlatacak, uygulama yaptırarak onların kuralara uymasını sizler sağlayacaksınız. Bizlerin bu konudaki en büyük yardımcıları siz öğretmenlerimiz olacaksınız. Yapacağımız işbirliğiyle çocuklarımızın trafikte güvenliğini birlikte sağlayacağız" ifadelerine yer verdiler.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510