Okula uyum eğitimi başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni eğitim öğretim döneminde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselere ilk kez adım atacak öğrenciler için uyum eğitimleri başladı. İlçede bu kapsamda yaklaşık 8 bin öğrenci, yeni okullarında sıralarına oturdu.

Okula uyum eğitimi başladı

Çerkezköy Bakış - 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Anasınıfı, 1’inci, 5’inci ve 9’uncu sınıf öğrencileri bugün itibariyle uyum eğitimleri kapsamında ders başı yaptı. 
2019-2020 eğitim öğretim yılında anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerin birinci sınıflarına yapılan uyum programı bu yıl iki gün şeklinde uygulanacak. Bu kapsamda uygulama "öğrenmeye uyum" şeklinde tüm eğitim-öğretim yılına yayılacak. Bu yıldan itibaren okula uyum sadece yeni başlayacak çocukları değil, nakille gelen ara sınıfları ve okulda çalışanların tamamını ve velileri de kapsayacak organizasyonlar şeklinde uygulanmaya başlandı. Ayrıca okula uyum etkinlikleri konusunda illere, okullara ve öğretmenlere daha fazla esnek uygulama imkanı sağlandı.

BAZILARI AİLELERİNDEN AYRILMAK İSTEMEDİ

banner287
Bu kapsamda Çerkezköy’de anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri velileri ile okullarına geldi. Bazı çocuklar ailelerinden ayrılmak istemedi. Ardından öğrenciler sınıflarına çıktı ve sıralarına oturdu. Daha sonra da sınıf arkadaşları ile tanıştı. 
Uyum eğitiminin gerçekleştiği okullardan Atatürk İlkokulunda düzenlenen programda konuşan okul müdürü Yalçın Memiş, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, öğrencilerin okul saatleri içerisinde kendilerine emanet olduğunu belirtti. 

8 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

2019 – 2020 eğitim öğretim yılının uyum sürecinde anaokulları ile birlikte yaklaşık 8 bin civarında öğrenci sınıfları doldurdu. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 18:21

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510