banner265

banner571

Okulun temelini Kılıçdaroğlu attı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında Kızılpınar Mahallesi’ne yapılacak 21 derslikli ilkokulun temeli Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla atıldı.

Gündem 02.04.2016, 19:00 02.04.2016, 20:00 Bakış Haber Merkezi
Okulun temelini Kılıçdaroğlu attı
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 İlçeye 11 Okul Projesi kapsamında Kızılpınar Mahallesi Ülkü Sokak’ta yapılacak 21 derslikli ilköğretim okulunun temeli atıldı.
TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Cumartesi günü saat 17.00’da düzenlenen temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile İlçe Belediye Başkanları, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ile İlçe Teşkilat Başkanları, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Nair, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin daire başkanları ile şube müdürleri, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa ile TESKİ birim müdürleri, Çerkezköy Belediyesi’nin birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ile Kızılpınarlılar katıldı.
YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Program öncesinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Törene katılanlar Jandarma’nın yaptığı aramanın ardından alana alındı. Hayrabolu Belediyesi’ne ait bariyerlerin arkasında yerini alan vatandaşlar bir süre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun alana gelmesini bekledi. Bu arada sıkı güvenlik önlemlerinden bazı belediye meclis üyeleri de nasibini aldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruma polisinin talimatıyla aralarında bazı belediye meclis üyeleri ile yöneticilerin bulunduğu bazı partililer protokol alnına sokulmadı.
AKAY: “SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”
Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yaptı.  gerçekleştirdi. Sözlerine törene katılanları selamlayarak başlayan Akay “Bugün Sayın Genel Başkanım Tekirdağ’ın üçüncü büyük ilçesi Çerkezköyümüz’de, böylesine önemli bir günde, sizleri ağırlamaktan, misafir etmekten mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bir kere daha hoş geldiniz” dedi.
“ÇERKEZKÖY BULUŞMA NOKTAMIZ OLDU”
Çerkezköy’ün her geçen yıl yoğun nüfus artışıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Başkan Akay “İlçemizin nüfusunun yüzde 85’ini ülkemizin çeşitli illerinden, Tekirdağımızın ilçelerin gelen vatandaşlarımız oluşturuyor. Çerkezköy, Van’dan, Edirne’den, Erzurum’dan, Amasya’dan, buraya işi için, aşı için gelmiş hemşerilerimiz ile buluşma noktamız oldu.
“HİZMETLERİMİZİ ADIM ADIM HAYATA GEÇİRİYORUZ”
2 yıllık görev süremiz boyunca, Büyükşehir belediyemiz ve İlçe Belediyemizle beraber ortak olarak söz verdiğimiz hizmetlerimizi adım adım hayata geçiriyoruz. Seçim beyannamemizde, 30 Mart 2014 öncesinde ne söz verdiysek hepsini yerine getirmek için bugün mücadele ediyoruz.” diye konuştu.
“ÖRNEK BİR PROJE”
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 İlçeye 11 Okul Projesi’nin örnek bir proje olduğunu ifade eden Akay şunları söyledi: “‘Okul yapmak Belediye’nin görevi değildir’ eleştirilerine biz kısmen doğrudur diyoruz. Bu Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevidir diyoruz. Ancak burası nüfusu hızla gelişen Çerkezköy’de yatırımı yetersiz kalan, ikili öğretimlerde kalabalık nüfuslarda okuyan öğrencilerimize, çocuklarımızın, evlatlarımızın sıkıntılarına bizler ve Büyükşehir Belediye Başkanımız, Büyükşehir Meclisimiz ile beraber kayıtsız kalmadık.
“KIZILPINAR’A YAPILMASINI İSTEDİK”
Her geçen gün nüfusu artan, her yıl bir okul ihtiyacı doğan Çerkezköy’e bizler sosyal demokrat Belediyecilik anlayışını göstermek üzere bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Bunu Kızılpınar’da özellikle istedik. Burası Çerkezköy’ün en hızlı büyüyen mahallesi, nüfusunun göç alan en büyük mahallelerinden biri olan Kızılpınar’da bu okulun yapılmasını istedik. Sıkıntılarınızı biliyoruz, ikili öğretimlerle, kalabalık sınıflarda çocuklarımız, evlatlarımız sıkıntıdalar. Milli Eğitim müdürümüz buradalar. O sıkıntıları biliyor. Dolayısı ile bu sebeple bunu Kızılpınar’da olmasına hassasiyet gösterdik, Sayın Başkanımız da takdir gösterdiler.
“GELECEĞİMİZİN DE TEMELİNİ ATIYORUZ”
Şimdi bugün burada sadece okulumuzun temelini atmıyoruz. Geleceğimize de temel atıyoruz. Dolayısı ile bir kere daha ifade edelim, Çerkezköy’ün her geçen gün nüfusu artan, Türkiye’nin en önemli nüfus artışını gösteren bir ilçenin okul yatırımına, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul yatırımına ihtiyacı var. Bunu buradan özellikle ifade etmek istiyorum.”
“KÖTÜ YÖNETİLMİŞ BİR KIZILPINAR’I TESLİM ALDIK”
Başkan Akay sözlerini şu şekilde tamamladı: “1990 yılında Kızılpınarımız Belediye oldu. Nüfusu 2 bin 500, 3 bin civarlarındaydı. 26 sene sonra, bugünlerde nüfusu 30 bini geçmiş, belde belediyesi kapanmış bir mahalle olarak Kızılpınarımız bir mahalle olarak bugün Çerkezköy’ün bir mahallesi. Çok kötü yönetilmiş bir Kızılpınar teslim aldık. Sıkıntıları biliyoruz. Sabrınızın kalmadığını da biliyoruz. Ancak Kızılpınar’da yaşayan vatandaşlarımıza biz bugün müjdeler ile geldik. Altyapı ile ilgili müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanımız birazdan verecek. Altyapının temelini atacağız ve ondan sonra üst yapı çalışmalarını yaparak, seçim döneminde verdiğimiz tüm sözleri teker teker yerine getireceğiz. Asfaltı, kaldırımları, altyapısı tamamlanmış bir Kızılpınar’ı, yaşanacak bir mahalleyi sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz”
ALBAYRAK: “HERKESİN KATKISI BULUNUYOR”
Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak bir konuşma gerçekleştirdi. Sözlerine konuklara “Hoş geldiniz” diyerek başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 11 İlçeye 11 Okul Projesi’nin tek başına kendisinin projesi olmadığını, 11 Belediye Başkanı ve 60 Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi’nin ve onları seçen halkın projesi olduğunu söyledi.
“İHALESİ YAPILDI”
Albayrak özetle şunları söyledi: “8 okulumuzun temeli atıldı, bir kısmı bitmek üzere, 3 tanesi de ihalesi yapılıyor. 1 ay sonda 11 okulumuz da inşaat halinde olacak. 1 ay sonra Süleymanpaşa ilçesindeki okulumuz tamamlanacak. 35 bin nüfusa ulaşmış Kızılpınar, Tekirdağ’ın en büyük mahallesidir. Kanalizasyon ve altyapının olmaması Tekirdağ’ın ayıbıdır. İhalesini yaptık. En kısa sürede çalışmalara başlayacağız. 11 okula 46 milyon TL harcayacağız.
 “KÜLTÜR SARAYLARINI BİZ TAMAMLAYALIM”
Çorlu ve Tekirdağ’da bitirilemeyen iki tane Kültür Sarayı Projesi’nin olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bitiremeyecekseniz bize verin ben Büyükşehir Belediyesi olarak bitireyim. Bunun için Kültür Bakanlığına talepte bulunduk. Saray ve Çerkezköy’ün kültür sarayı ihtiyacı var. Onun da müjdesini veriyorum.
 “KAZANAN TEKİRDAĞ OLSUN”
Biz buraya görev için geldik, hizmet için geldik. Hizmetlerin sonunda 30 Mart 2019 da 11 ilçe belediye başkanımla birlikte ne vaat ettiysek onları yapmanın mutluluğu içinde olacağız. Bütün bu çalışmaların sonunda kazanan Tekirdağ olsun, ilçelerimiz olsun.”
KILIÇDAROĞLU: “MUTLULUK DUYUYORUM”
Programda son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Benim hayatımda yaptığım en güzel işlerden birisi bir okulun temelini atmaktır. Çünkü bizim güzelim Türkiye’ye, beraber yaşayacağımız bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Türkiye’de çocuklarımızın çok iyi okuması lazım. Onlara her türlü imkanın sağlanması lazım. Eğer çocuklarımız okursa Türkiye geleceğe güvenle bakar. Çocuklarımız iyi yetişirse anne baba olarak bütün çocuklarımızla kıvanç duyarız, övünç duyarız.
“TEKİRDAĞ’I TÜRKİYE’NİN YILDIZI YAPACAĞIZ”
Sosyal demokrat ne demek? Sosyal demokrat vatandaştan toplanan her kuruş verginin hesabını millete veren kişi demektir. Sizler vergi ödüyorsunuz. Vergi dairesinde kaydınızın olup olmaması hiç önemli değil. Milli eğitim bakanlığını yapması gereken yatırımı, çocuklarımızı düşündüğümüz için, anne ve babalarını düşündüğümüz için biz yerine getiriyoruz. Çünkü biz sosyal demokratız. Çünkü biz insanımızı seviyoruz. Genç ve yetenekli bir Belediye Başkanınız, aynı zamanda yakışıklı bir Belediye Başkanınız var. Size iyi hizmet ediyor değil mi? Siz onu seviyorsunuz, biz de onu çok seviyoruz. Büyükşehir belediye Başkanımızı ve diğer Belediye Başkanlarımızı da seviyoruz. Emin olun Tekirdağ’ı mahallesi ne olursa olsun, ilçesi ne olursa olsun Türkiye’nin yıldızı yapmaya kararlıyız. Hepinize en içten selam ve saygılarımı sunuyorum. Hayırlı olsun” Konuşmaların tamamlanması sonrasında 21 derslikli ilköğretim okulunun temeli atıldı.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (2)
Abdullah 6 yıl önce
İlk once yollari yapsaydin
hasan 6 yıl önce
al bi tane daha.. 2 sene olmuş tekirdağ büyükşehir olalı yolların büyükşehire devredildiğini bilmeyen kafanın yorumu bu kadar olur. hadi yolun ne olduğunu bilmiyorsun be adam o yolun altından su geçmesi lazım kanalizasyon geçmesi lazım doğalgaz altyapı geçmesi lazım.. varmı böyle birşey? yoookk olmayan altyapıya yolmu yapılır? size göre yapılır.. arkadaş topluca dilekçe verin gidin çorluya silişvriye falan bağlanın düşün çerkezköyün yakasından adam gelir gelmez borcunuzla derdinizle sizi kucağında buldu 10 sene yolsuz yaşadınız gıkınız çıkmadı adam gelir gelmez yol lazım olduğu kafanıza dank etti.
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31