“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın"

Çerkezköy’de yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar bilinçlendirildi.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın"

Çerkezköy Bakış - "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı ve Okul önlerinde farkındalık oluşturmak adına düzenlenen programa Kaymakam Atilla Selami Abban, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Torun ile birlikte 75 emniyet personeli ve 30 jandarma personeli katıldı.
Programın başlaması ile birlikte ekipler tarafından durdurulan araç sürücülerine konu ile ilgili broşürler dağıtıldı ve trafikte yayalara öncelik verilmesi gerektiği hatırlatıldı. Programa katılan öğrencilere bilgiler verilerek yaya geçidinden geçmeleri sağlandı.
“AMACIMIZ ARAÇLARIN, YAYALARA DAHA FAZLA SAYGI GÖSTERİP YOL VERMESİ”
Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Kaymakam Abban, “Trafik ışıkları olmayan yaya geçidi olan yerlerde yayaların karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı yerlerde araçların durarak onlara yol vermesi gerekiyor. Ayrıca okul önlerinde de öğrenci ve vatandaşlara araçların yol vermesi mecburu hale geldi. Bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla İçişleri Bakanlığı ‘öncelik yayalara’ sloganıyla bugün tüm ülkede 12.00 ile 13.30 arasında böyle bir uygulama yapılması uygun görüldü. Biz de ilçemizde bunu gerçekleştiriyoruz. Kolluk kuvvetlerimiz, polislerimiz broşürler dağıtıyor. Amacımız araçların, yayalara daha fazla saygı gösterip yol vermesi, özellikle trafik ışıklarının olmadığı yerlerde.” ifadelerini kullandı.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306