“Önerge vermeye devam edeceğiz”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Belediyesi Eylül Ayı Meclisinde AK Parti grubunun verdiği önergeleri yeniden gündeme getirdi. Doğrudan temin konusuna değinen Kök, “Vahap Akay’ın neden yayınlamadığını biliyoruz ama kendi anlatsın. Belediyenin web sitesinde yayınlayana kadar önergeyi vermeye devam edeceğiz.” dedi.

“Önerge vermeye devam edeceğiz”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, meclis üyeleri ile birlikte Eylül ayı meclisinde verilen önergeleri bir kez daha gündeme getirdi. 

“AK PARTİ DÖNEMİNDE BUNLAR YAYINLANIYORDU”

Doğrudan teminler ile ilgili AK Parti grubunun verdiği önergelerden bahseden Kök, “Doğrudan teminler ile ilgili her ay meclis gündeminde önerge olarak veriyoruz. Doğrudan teminlerin web sayfasında yayınlanmasını işitiyoruz. Çerkezköy Belediye Başkanı ne yapıyor? Ya bunu gündeme almıyor ya da reddediyor. Çerkezköy’ün vatandaşlarının faydası için yayınlanmasını istiyoruz. Daha şeffaf bir yönetim, daha çok katılım ve daha ucuz maliyet sağlar ama nedense her ay bu konu reddediliyor. Lütfen, çık basının karşısına neden yayınlanmasını istemediğini çık anlat. AK Parti döneminde bunlar yayınlanıyordu. Süleymanpaşa bu dönem AK Partili bir belediyeye geçti. Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, geldiği gibi ilk yaptığı iş doğrudan teminlerin web sayfasında yayınlanması oldu. ‘Çok acil bir ihtiyaç olmadığı sürece doğrudan temine başvurmayacağım’ dedi. Vahap Akay’ın neden yayınlamadığını biliyoruz ama kendi anlatsın. Web sitesinde yayınlayana kadar önergeyi vermeye devam edeceğiz.” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNLARI İLE NEDEN İLGİLENMİYOR MERAK EDİYORUZ”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Çerkezköy ziyareti sırasında Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen ziyaretten bahseden Kök, devlet hastanesinin bodrum kata yoğun bakım ünitesi yapmak istediğini aktaran Kök, hastanenin, yağmur yağdığında yoğun bakımı su basmasından çekindiğini ifade ederek, “Şiddetli bir yağmur yağmıştı. Altyapı problemlerinden dolayı 2 saatte bile sel problemi ile karşı karşıya kalmıştık. Yağmurda Çerkezköy Devlet Hastanesi de problem yaşadı. Yoğun bakım ihtiyacı var hastanenin. Devlet Hastanesinin bodrum katlarında 25 yataklı yoğun bakım yapma isteği var. Ama tereddütleri var. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının tek hatta bağlanmasından dolayı baskın olur mu düşüncesi var. Bu konu gündeme geldi. Milletvekilimiz Mustafa Yel, TESKİ Genel Müdürünü aradı çalışmaları neden yapmadınız diye soruları oldu. Genel Müdürün şöyle bir cevabı oldu “Biz üzerimize düşeni yaptık. Devlet Hastanesi’nin de kendi üzerine düşenleri yapması gerekir.” beyanatı oldu. Vekilimiz de şunu söyledi “Sizin yapmanız gereken hastanenin yağmur suyu ve kanalizasyon hattını ayırmak”. Tek hatta bağlayıp onu da bu dereye verirsen illaki bu dere batar. Tek yerden vermek bu suçtur, yanlıştır. İkisi ayrıdır. Böyle bir cevap bize gelince Çerkezköy Belediye Meclisine sunduk bunu. Maalesef çok bilmiş belediye başkanımız şöyle bir yaklaşımda bulunmuş ‘Önergenin TESKİ’ye verileceğini bilmiyor musunuz?’ demiş. Sayın başkan, biz onun TESKİ meselesi olduğunu biliyoruz. Senin bu konudaki Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin problemindeki yaklaşımın ne onu merak ediyorduk, şaşırmadık. Senin tavrın şu olmalıydı: ‘Bu TESKİ’nin problemi evet ama hep beraber, ben de Çerkezköy Belediye Başkanı olarak en önden koşarak çözüm arayışına girelim’ demesi gerekirsen ‘benim gündemim değil’ dedi. Seçim boyunca Çerkezköy’de altyapı problemi kalmadı diyen sen değil miydin? Çözdüysen neden hala hastanenin hattı tek yere bağlanıyor. Çözdüysen neden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ Genel Müdürü neden ‘Çerkezköy’ün altyapısını çözmek için bize 200 milyonluk bütçe lazım’ diyor. Arkadaş, senden kimse 200 milyonu bir ayda harca demiyor ama bir yerden başlayın. Devlet yatırım yapmaya çalışıyor, çözüm buluyor ama yapamıyor. Çerkezköy Belediye Başkanı Çerkezköy’ün sorunları ile neden ilgilenmiyor merak ediyoruz.” dedi.

“BEN KULLANILDIĞINI GÖRMEDİM”

banner287
Bisiklet yollarına da değinen Kök, “Cadde ve sokaklarda bisiklet yolları yaptılar. Bunların vatandaş tarafından kullanılamadığını, kullanmadığı değil kullanılmadığını söyledik. 10 metre bisikleti süreceksin, ineceksin, bisikletle karşıya geçeceksin, sonra yeniden bineceksin. Sizler o bisiklet yollarında çocuğunuzun bisiklet sürmesine müsaade eder misiniz? Ben kullanıldığını görmedim. Biz sürekliliği olan her işin yanındayız. Kullanılamayan şeyin devamını getireceklerini belirtiyorlar. Yanlışı kabul etmekte bir erdemdir. Olmuyorsa değiştirirsin, bizim de talebimiz bu yönde. Bu noktada da yaklaşımları Çerkezköy’ün faydasına değil. Geri dönüş yapmıyorlar, hata yapıyorlar.” ifadelerini kullandı. 

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Düğün salonlarının yetersiz olduğunu ifade eden Kök, “Sadece Veliköy’de bir düğün salonu var. Onun da havalandırma problemi var. Onun dışında hiçbir mahallede düğün salonu yok belediye tarafından yapılmış olan. Çerkezköy’deki vatandaşların çoğu işçi kesimi. Haliyle dışarda düğünü yapmak zor oluyor. Sosyal bir belediyenin her mahalleye düğün salonu yapması lazım. Tabi olmadığından dolayı vatandaşımız ne yapıyor? Özel yerlerde de maliyet yüksek olduğundan sokak arasında düğün yapıyor. Bu düğünlerde de rahatsız olanlar olabiliyor. Onlar da haklı, yapanlar da haklı. Hızlı bir şekilde mahallemizde düğün salonu yaparak vatandaşımızın problemlerini çözmeleri gerekiyor. Takipçisi olacağız.” diye konuştu.

 “ONUNLA İLGİLİ YENİDEN BİR AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

Stratejik planın kendilerine meclisi olacağı gün ulaştığını belirten Kök, “Pazartesi günü meclise geldi. Stratejik plan bize pazartesi günü teslim edildi Grup toplantımızda stratejik planı görüşemedik, inceliyoruz. Kabaca gördüğümü söyleyeyim. Kızılpınar Mahallemiz ’de hiçbir proje yok. Stratejik planda hiçbir şey gözükmüyor. Detaylı inceledikten sonra onunla ilgili yeniden bir açıklama yapacağız. Muhtemelen Çerkezköy Belediye Başkanı stratejik plana da Büyükşehir’in yapacağı projeleri koymuştur.” şeklinde konuştu.  

“VATANDAŞ BU KOKUYU HAK ETMİYOR”

Son olarak çöp konteynırlarının koku yaydığı konusunda kendilerine şikayetler geldiğini belirten Kök, “Çöp konteynırlarının değil olduğu ve koku yaptığı konusunda şikayetler geliyordu. Bu problemler bize bu kadar çok gelirken, Çerkezköy Belediyesi’ne şikayet olmamasını ihtimal dışında görüyorum. Neden yapılmamış, düzenlenmemiş bilmiyoruz. Çerkezköy’de yaşayan hiçbir vatandaş bu kokuyu hak etmiyor.” dedi. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510