Oylar tekrar sayılacak

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, İl Seçim Kuruluna yaptıkları itiraz sonucu geçersiz sayılan Belediye Meclis Üyesi aday oylarının tekrar sayılacağını açıkladı. Geçersiz sayılan 2 bin 869 oyun tekrar sayılmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi şekillenecek.

Oylar tekrar sayılacak

Çerkezköy Bakış - 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde meclis üyeliği oylarında kesin olmayan sonuçlara göre Millet İttifakı CHP listesi 42 bin 229 oy, Cumhur İttifakı AK Parti listesi ise 41 bin 951 oy almıştı. Aradaki farkın 278 gibi küçük bir rakam olması nedeniyle AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı, ıslak imzalı tutanaklar ile birleştirme tutanakları arasında bazı sandıklarda yanlışlar olduğunu belirterek İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu. İtiraz sonrası yapılan incelemede fark 278’den 113’e düştü. Ardından da geçersiz sayılan 2 bin 869 oyun tekrar sayılması talep edildi. Bu talip İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi.

TALEP İL SEÇİM KURULUNA GÖTÜRÜLDÜ

banner287

Bunun üzerine AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, bu taleplerini Tekirdağ İl Seçim Kurlu Başkanlığına iletti. İtirazları ile ilgili kararı Kök, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Kök, “İl Seçim Kuruluna yaptığımız itiraz sonucu geçersiz sayılan Belediye Meclis Üyesi oyları tekrar sayılacaktır.” açıklaması yaptı.

Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Millet İttifakı CHP, meclis üyeliği seçimlerinde kontenjanları da alarak 17 kişi ile, Cumhur İttifakı AK Parti listesi ile 14 kişi ile meclise girmişti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 10:59

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
pehlivan
pehlivan - 5 ay Önce

yenilen pehlivanlar siziiiii

bilgin
bilgin - 5 ay Önce

sayın çok sayın saymayla mutlaka artar çabuk olun oylar kaçar

bilgin
bilgin - 5 ay Önce

say say bitmez hergün saysakmı acaba

Cüneyt barlık
Cüneyt barlık - 5 ay Önce

Belediye oylarına neden itiraz edilmesi bence orda da sibe var

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510