Özcan:Çok önemli projelerimiz var

AK Parti’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan, Çerkezköy ve Kapaklı için çok önemli projeleri olduğunu ve başkan olduğu takdirde iki ilçe ve il genelini şaha kaldıracaklarını söyledi.

Özcan:Çok önemli projelerimiz var

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’e gelen Mestan Özcan, ilk olarak Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Güzel bir seçim olmasını dileyen Akay, “5 yıl çok hızlı geçti. Eninde sonunda bu seçimde iki parti yarışacak. Çerkezköy hızlı büyüyen bir ilçe, o büyümeye paralel olarak daha çok çalışmamız lazım. Çerkezköy, ciddi bir pay almalı bunu da yüksek sesle söylemiş biriyim. Son üç yılda da ciddi yatırımlar aldık, Büyükşehir ve TESKİ’den.” dedi. Çerkezköy’de yer sorunu olduğunu da ifade eden Akay, “Kaymakamlık binası yenilecek, bunun için yer arayışı içerisindeydik fakat uygun bir yer bulamadık. Bulunduğu yerde yenilecek.” ifadelerini kullandı. Akay, ayrıca İlçe Başkanlığı görevine yeni atanan Ümit Kök’e de hayırlı olsun dileklerini iletti. 
Çerkezköy’ü şanslı gördüğünün belirten Özcan, “Çerkezköy, diğer belediyelere göre daha şanslı bir konumda çünkü, bundan önce AK Parti döneminde biraz daha yol kat edilmişti. Pazar günü büyük ihtimalle adaylarımız da belli olacak.” dedi. Konuşmaların ardından Özcan ve beraberindekiler Muhtarlar Deneği Başkanı ve aynı zamanda Bağlık Mahallesi Muhtarı olan Tahsin Akgün’ü ziyaret etti. Burada Özcan ile Akgün kısa bir sohbet gerçekleştirdi. 

“ESNAF VE KANAAT ÖNDERLERİYLE BİR ARAYA GELDİM” 

Özcan, Muhtarlar Derneği ziyaretinin ardından Çerkezköy Bakış Gazetesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a söz verdiklerini ve herkese giderek kalplere dokunacaklarını ifade eden Özcan, “Oluşturduğumuz proje ekibi ile projelerimizi detaylı bir şekilde hazırlıyoruz. Mimar, mühendis ve şehir planlayıcısının da olduğu tecrübeli bir ekibimiz var. 11 ilçemiz var hepsini üçer kez dolaştım. Esnaf ve kanaat önderleriyle bir araya geldim. Günlük yaptıklarımızı not alıyorum. İl başkanımıza ve 3 milletvekilimize akşam rapor ediyorum.” dedi.

“ÇERKEZKÖY VE DİĞER İLÇELERİMİZLE İLGİLİ GÜZEL PROJELER HAZIRLADIK”

Konuşmasını sürdüren Özcan, “Çerkezköy, Kapaklı ve diğer ilçelerimizle ilgili güzel projeler hazırladık. Ak belediyeciliği bu ilçelerimiz ile tanıştıracağız.  1059 proje ürettik. 9 mega projemiz var. Tekirdağ ile ilgili vizyon kent ortaya çıkarmamız lazım. Kayseri’yi, Bursa’yı konuşurken bizim ilimizi de konuşturacak bir şeyler yapmamız lazım. Cuma günü İstanbul’da valimiz Ali Yerlikaya ve büyükşehir belediyesinden yetkililer ile görüşüp bilgi alışverişinde bulunacağım. Ordu ve Gaziantep’e ziyaret gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“PROJELERİ 5 BAŞLIK ALTINDA TASARLIYORUZ”

40 gündür sahada dolaştıklarını belirten Özcan, “Projeleri 5 başlık altında tasarlıyoruz. Turizm, ekonomi, insan ve kültür, ulaşım ve trafik, çevre ve şehir. 5 başlık altında topladığımız projeleri alt başlıklara ayırdık. Sahada 40 gündür dolaşıyoruz, eksikleri gözlemliyoruz. Bin proje yazdık.” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan, Mestan ve beraberindekilere teşekkür etti.   
Özcan’a AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Umit Kok, AK Parti Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Şebnem Tanrıverdiler Koç, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı Abdulah Sonmez, AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayları Nuran Yeşil, Ahmet Yıldız, Yılmaz Erkılınç, Orhan Aras, Hanifi Belindir, Göksel Bozdağ da eşlik etti.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 19:51

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510