Öz’den Uğur Okullarına Ziyaret

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Harun Öz beraberindeki Ar-Ge Birimi görevlileri Sami Sözer ve Neslihan, Fidan Özel Çerkezköy Uğur Okullarını ziyaret etti.

Çerkezköy Bakış
Öz’den Uğur Okullarına Ziyaret

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Uğur Okullarını ziyaret Öz ve Ar-Ge ekibini karşılayan lise müdürü Kadir Reis Zenginal ve Ortaokul Müdürü Tuğba Zenginal, ilk önce okuldaki eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ardından da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının birlikte gerçekleştirmeyi planladığı Kodlama ve Stem Öğretmen eğitimleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

STEM NEDİR?


Eğitimi disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fenSTEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor, dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemidir.

KODLAMA NEDİR?


Temel teknoloji eğitimlerinin başlangıcı olan bilgisayar çalışma alanıdır. Bu alanda öğrencilere yazılım ve kodlama eğitimi verilir. Temel teknoloji ve web farkındalığı kazandırılır. Atölyede verilen eğitimler ile çocuklar geleceğin dilini öğrenirler. Atölye, 21. Yüzyıl öğrenme ortamlarını göz önünde bulundurarak ve öğrencilerin kendilerini teknolojinin içerisinde hissedebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Bu ortamın oluşturulabilmesi için entegre tahta ve bilgisayar sistemi, ekstra bilgisayar kasaları, masa ve sandalye seti, bir büyük dikdörtgen masa gereklidir.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510