Özel öğrencilerden müthiş gösteri

Çerkezköy Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla öğrenciler ve öğretmenler tarafından program düzenlendi. Programda özel öğrencilerin hazırladığı müthiş performans sergilediği gösteriler büyük alkış aldı.

Çerkezköy Bakış
Özel öğrencilerden müthiş gösteri

Çerkezköy Bakış - Okulun Konferans Salonunda düzenlenen programa, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, hayırsever Müjgan-Serkan Karagöz çifti, Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Recep Çalışkan,World Color firması Genel Müdürü Aynur Süleymanoğlu, Emprime Zanaatkarlar Dernek Başkanı Aydın Uysal, öğretmenler, öğrencimler ve veliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

“TÜM İNSANLIK İÇİN ENGELSİZ BİR DÜNYA UMUT EDİYORUM”

Programın açılış konuşmasını Müjgan Karagöz yaptı. Karagöz, “Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükselmesi, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir. Unutmamalıyız ki her insan bir gün engelli olabilir. Bu nedenle bizler, engellilere duyarlılıkla gerekli desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Her zaman onların yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs engelliler haftasını kutluyor, engelli çocuklarımıza ve ailelerine mutlu ve huzurlu yaşam dileği ile tüm insanlık için engelsiz bir dünya umuduyla selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 “EĞİTİMDE FEDA EDİLECEK BİREY YOKTUR”

banner287
Çerkezköy Müjgan - Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Merkezini yaptıran hayırseverlere teşekkürlerini ileten Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ise, “İçinde bulunduğumuz hafta Dünya Engelliler Haftası, bugün içerisinde bulunduğumuz eğitim kurumunu yaptıran hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca anaokulu yaptırmışlardı. Size buradan Müjde veriyim. Üçüncü okul içinde çalışmalar olduğunu duyduk. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘eğitimde feda edilecek birey yoktur’ sözünden örnek alarak bu güzel okulu buradaki engelliler için sadece ilçemiz için değil Kapaklı ve Saray ilçelerindeki engelli bireyler için hizmetinize sunmuş olduk. Eskiden engelliler aileleri tarafından topluma çıkartılmamakta gizlenmekte sanki bir suçmuş, doğru olmayan bir işmiş gibi saklanmaktaydı. Ancak son yıllarda devletimizin ve hükümetimizin yaptığı engellilerle ilgili olumlu çalışmalar neticesinde bunlar ortadan kalktı. Öncelikle engelli bireylere ihtiyaç halindeyseler maaş bağlandı. Yakınlarına engelli bakım aylığı bağlandı. Artık engelliler işe girebiliyor. Bu sayede onlar üretken hale geliyorlar. Bu gelişmeler ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının binalarında değişiklikler yapılmasını sağlıyor. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak üzerine yapılan bu değişiklikleri de memnuniyetle karşılıyoruz. Empati kurarak düşünmeliyiz biz engelli olsak ne bekleriz, anlayış ve engellerin ortadan kalkmasını bekleriz.” dedi.


 

İLGİYLE İZLENDİ

Program kapsamında okulun 1. kademe öğrencilerinin Ata çocukları gösterisiyle devam etti. Ardından 2. kademe öğrencileri kızılderililer, 3. kademe öğrencileri ise Zeybek gösterisi sundu. Sonrasında ise öğretmen ve öğrencilerden oluşan oratoryo grubu şarkılarını seslendirdi. Sergilenen tüm gösteriler katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı.

TEKSTİL ATÖLYESİ AÇILDI

Gösterilerin sergilenmesinin ardından okulda hayırseverlerin yardımlarıyla hazırlanan Tekstil Atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Atölyeyi inceleyen Kaymakam Abban’a atölyede neler yapılacağı anlatıldı ve atölyede yapılan ‘Engelleri Hep Birlikte Aşacağız’ baskılı tişört hediye edildi.  Kaymakam Abban, atölyenin yapımına destek olan hayırseverlere teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510