Öztrak’tan ‘İnce’ eleştiri

CHP Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, isim vermeden CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi eleştirdi. Öztrak, “Bu partide kimsenin ‘Ben yüzde 30 oy aldım. Parti yüzde 22 oy aldı’ deme hakkı yok” dedi.

çerkezköy bakış
Öztrak’tan ‘İnce’ eleştiri

Çerkezköy Bakış -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini belirledi ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. Öztrak, parti sözcüsü olarak ilk ziyaretini CHP Çerkezköy ilçe Teşkilatına yaptı. 

banner287
Burada açıklamalarda bununa ve isim vermeden Muharrem İnce’yi eleştiren Öztrak, “Kendi hatalarımızı kendi içimizde tartışırız ama bazı şeyleri sineye çekebilmek mümkün değil. Bu partide kimsenin ‘Ben yüzde 30 oy aldım. Parti, yüzde 22 oy aldı’ deme hakkı yok. Meydanlara geleceksin Genel Başkan Yardımcı’nın dahi adını ağzına almayacaksın, hiçbir milletvekilini yanına çıkarmayacaksın, CHP bayrağını dalgalattırmayacaksın, bütün diğer parti başkanları partilerine bir oy isterken sen istemeyeceksin, sonra ‘ben fazla aldım onlar az aldı’. Kimse kusura bakmasın bunları tartışmamız dahi gereksizdir. Baştan ‘Ben karşı çıkmayacağım’ dendi. Türkiye’de rejim yeniden değişiyor. Hiç kimsenin şu anda tutup da partinin içerisinde şu oluyor, bu oluyor diye tartıştırmaya hakkı yok. Biz hiçbir zaman kurultay yapmaktan kaçmadık. Şu mahalli idari seçimlerine kadar bu işi götürelim demenin nedenleri nedir diye bunu konuşmuyoruz. Genel Merkezi’n hataları yok mu? Ben tweet atıyorum ‘Recep Tayyip Erdoğan hata yapıyor diyorum’ arkadaşım altına, ‘Genel merkezin hiç hataları yok mu?’ diyor. Genel merkezi biz aramızda tartışırız. Bizim o cesaretimiz var. Bizim partimizde genel başkana konuşulmaz diye bir şey yok. Ama kol kırıl yen içerisinde kalır kimsenin eleştirilerle partiyi zaafa uğratmaya hakkı yoktur. Önümüzde seçimler var. 17 puan altındayız AK Parti’nin, bu farkı kapatacağız.” dedi.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 17:38

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal     küçükçoban
Bilal küçükçoban - 7 ay Önce

Bu yerel. Seçimi. Büyük. Şehir. Ve. İlçelerinde. Almanız zor. Gözümihot

öztrak caddesi
öztrak caddesi - 7 ay Önce

Faik Öztrak yine milletvekilliğini garantilemiş. İlçe yönetimine ayar veriyor. İnce sevdasından vazgeçin diyor, bizim ilçe yönetimi de kıvırabilir bu durumda.

İnceden inceden
İnceden inceden - 7 ay Önce

Sayın öztrak öyle oturduğun yerden ağkam kesmek kolay seni kim tanıyor bu Trakya’da Çerkezköy’de bi dolaş bakalım kaç kişi selam vericek öyle armut piş ağzıma düş le olmuyor çalışmak lazım özveri lazım sabır lazım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306