Para cezası kesildi

Çerkezköy’de fabrikalardan topladığı kimyasal atıkları özel oluşturulan hat üzerinden ve vidanjörler ile kanalizasyona boşalttığı belirlenen firmaya para cezası kesildi.

Para cezası kesildi

banner287
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Bakış Gazetesinin “Skandal iddia” ile gündeme getirdiği, kimyasal maddelerin kanalizasyona ve firmaya ait depodaki özel oluşturulan hat ile dereye boşaltıldığı yönündeki haberin ardından harekete geçen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, firmanın atıkları kanalizasyona boşalttığını tespit etti. Çevre ve Şehircilik Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından firmaya idari yaptırım uygulandı. Bu kapsamda söz konusu firmaya 2872 sayılı çevre kanunu kapsamında 200 bin TL para cezası kesildi.
Öte yandan, firmanın çevre illerden topladığı atıklarla ilgili de soruşturma başlatıldı. Konunun araştırılması için diğer kentlerdeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yazı yazılarak bilgi istendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ayrıca firma hakkında Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 5 ay Önce

Nolacak böyle bu fabrikaların yüzünden nefes alamıyoruz tabiat, doğa ,hayvanlar yok oluyor

trakyalı
trakyalı - 5 ay Önce

firma bu işten trilyonlar kazansın . 200 milyar ceza ne yapar bunlara . vatandaş kanser olsun cevre zehirlensin . bence bu araçlar trafikten men edilmeli. caydırıcı olması lazım

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 5 ay Önce

ÇERKEZKÖY ..YAŞANMAZ HALE GELDİ...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306