Pazar durgun geçti

Çerkezköy Kapalı Halk Pazarında kurulan pazar, fiyatların eskiye göre düşük olmasına rağmen bayram tatilinden vatandaşların tam anlamıyla dönmemiş olması nedeniyle durgun geçti. Kilo fiyatı 8 liraya kadar çıkan patates ve soğan 2 ile 3 lira arasında değişen fiyatlara satılıyor.

Pazar durgun geçti

Çerkezköy Bakış - Türkiye mozaiği olan ve fabrikalardan dolayı yoğun göç alan Çerkezköy’de, yıllık izinlerini 9 günlük bayram tatili ile birleştiren vatandaşların memleketlerine gitmesi nedeniyle neredeyse büyük ölçüde boşaldı. Bu sakinlik pazara da yansıdı. Fiyatların düşük olduğu pazara ilgi az oldu. Fiyatların daha da düşebileceğini belirten pazarcı esnafı Ömer Kalaycı, “Patatesin fiyatı çok düştü. Şu anda kilosu 2,5 TL. Soğan 3,5 TL. Fiyatlar düştü ama satışlarda bir artış yok. İlerleyen günlerde fiyatların daha da düşmesini bekliyoruz dedi.
Fiyatların düşeceğini belirten bir diğer pazar esnafı Hacı Oruç da ürünlerin uygun olmasına rağmen satışların yeteri kadar yoğun olmadığını belirtti. Oruç, “Fiyatların daha da düşecektir. Şu an bayram nedeniyle fiyatlarda 50 kuruşluk bir artış var. Ama o da düşecektir.” dedi.

“GİDERLER YÜKSEK”

Meyve satışı yapan Cengiz Babacan ise giderlerin fazla olduğunu belirtti. Babacan, “İşlerimiz durgun. Giderlerimiz ise yüksek. Yakıt çok pahalı, bunlar fiyatlara da etki ediyor.” dedi. Tezgahta erik 10 TL, şeftali 6 TL, kayısı 5 TL çilek ise 10 TL’den satılıyor. Babacan, ilerleyen günlerde bu fiyatların da düşeceğini belirtti.
Pazarda patlıcanın kilosu 10 TL, kabak 2,5 TL, salatalık 1,5, çarliston biber 5 ve sivri biber ise 10 TL’den satılıyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510