Pazarın ateşi düşüşe geçti

Çerkezköy Kapalı Halk Pazarı’nda sebze fiyatları geçtiğimiz haftalara göre düşüşe geçti. İlerleyen günlerde fiyatların biraz daha düşmesi bekleniyor.

Pazarın ateşi düşüşe geçti

Çerkezköy Bakış - Geçtiğimiz haftalarda sebze ve meyve fiyatlarını yüksek olması alımı düşürürken, yükselen pazar ateşi düşüşe geçti. Son bir haftadır yaşanan düşüş ise alıcı ve satıcı memnun ediyor. Fiyatlardaki düşüş ile alımın biraz daha hareketlendiğini belirten pazarcı esnafı Nuh Aktaş, “Fiyatlar düştü. Domates 2 ile 3 TL arasında satılıyor. Patlıcan 3 ile 5 TL, salatalık 1 buçuk TL, biber 1 ile 2 TL arasında değişiyor. Tarladan ürünlerin çıkması ile birlikte fiyatlarda düşüş de oldu. Mevsim dışı ürünlerde biraz pahalılık var sadece o kadar. Bu satışlara da etki etti. Önceden 1 kilo alan vatandaş şimdi 3 kilo alıyor.” dedi.
Patates fiyatlarındaki düşüşün ise alışa pek yansımadığını ifade eden Ömer Kalaycı, “Patates ve soğan fiyatlarında da düşüş var. Ama henüz satış konusunda rağbet yok. İlerleyen günlerde fiyatların daha da düşeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

ŞEKER FİYARLARINDA ARTIŞ VAR

Ramazan Bayramı’nın da yaklaşması ile birlikte şeker fiyatları da dikkat çekmeye başladı. 25 yıldır pazarcılık yapan Remzi Yılmaz, “Geçtiğimiz seneye oranla şekerlerde de artış var. Çikolatalarımız 9 TL idi şimdi 15 TL’den başlıyor. Cam şekerler 10 TL.” dedi. Bayram üstü yoğunluğun yaşanması beklenilen bir diğer ürün olan yufkacı tezgahında da beklenilen ilgi yoktu. Yufkacı Aydın Kaygusuz, 6’lı yufkanın 5 TL olduğunu belirterek, satışların çok az olduğunu dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510