Pınarça Deresi’nin temizliğine başlandı

Çerkezköy’de görüntü kirliliği ve özellikle sıcak havalarda kötü kokulara neden olan Pınarça Deresi’nin temizliğine başlandı.

Pınarça Deresi’nin temizliğine başlandı

Çerkezköy Bakış - İlçenin içinden geçen Pınarça Deresi’nde görüntü kirliliğine, kötü kokulara ve suyun akışının engellenmesine neden olan zararlı otlar ve atıklar, Çerkezköy Belediyesi tarafından temizleniyor.

DERE, ZARARLI OTLARDAN VE ATIKLARDAN ARINDIRILIYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pınarça Deremiz, zamanla tabanında biriken çamur, sazlıklar, zararlı otlar ve dere içine atılan çeşitli atıklar yüzünden görüntü kirliliğine ve kötü kokulara neden oluyordu. Ekiplerimiz tarafından başlatılan çalışmalar ile derenin tabanındaki çamurlar, sazlıklar ve zararlı otlar ile dere içine atılan türlü atıklar temizleniyor. Böylelikle hem Pınarça Deresi’nin kötü görüntüsü ve kokusu ortadan kaldırılacak, hem de suyun akışının önündeki engeller de ortadan kalkmış olacak” dedi.

DERE YATAĞI DA TEMİZLENECEK

Pınarça Deresi’nin tabanındaki temizlik faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından dere tabanında ilaçlama çalışması yapılacağını sözlerine ekleyen başkan Akay, “Bu sayede deremizin içinde bir daha zararlı ot çıkmayacak. Pınarça Deresi temizlik çalışmaları kapsamında dere yatağının her iki tarafında temizlik çalışmaları eş zamanlı gerçekleştirilecek” diye konuştu.

SIRADA ÇORLU DERESİ VAR

Pınarça Deresi’ndeki temizliğin tamamlanmasının ardından Çorlu Deresi’nin temizliğine başlanacağını ifade eden başkan Akay, “Pınarça Deremizdeki temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Çorlu Deresi’nin Mustafa Uğurlu Köprüsü ile Mezbaha Kavşağı arasında kalan kısmında temizlik çalışmalarına başlanılacak. Devlet Su İşleri ve Çerkezköy Belediyesi işbirliği ile yapılacak çalışmalar ile Çorlu Deresi’nin de tabanı temizlenecek.” dedi.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 17:51

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510