Proje tanıtıldı

Çerkezköy’de, içerisinde Cami, Taziye Evi, Yatılı Kuran Kursu, Sosyal Tesisler, Kreş, Gençlik Merkezi ve Müftülük Hizmet Binası’nın yer alacağı projesinin tanıtımı yapıldı. Yakın zamanda temelinin atılması planlanan projeye inşaata en büyük bağışı yapan kişinin isimleri verilecek.

Proje tanıtıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Tepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve Çerkezköy Müftülüğü’nün organize ettiği iftar programı Müftülük binasında gerçekleşti. İftara Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Öztekin, Çerkezköy Tepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Galip Güngör, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Sait Yazı, 26. dönem Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Hema Genel Müdürü Tunç Doğan, hayırsever Serkan Karagöz, Proje Mimarı Ferhat Sarı, Dernek yönetimi ve işadamları katıldı.
İftarda Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak olan Tepe Camii’nin tanıtımı yapıldı. 4 bağımsız bölümden oluşacak olan tesiste, Cami alanı, Taziye Evi, Yatılı Kuran Kursu, Sosyal Tesisler (Kreş ve Gençlik Merkezi) ile Müftülük Hizmet binası yer alacak. Alanda, 500 Kişilik Konferans Salonu, 750 Kişilik Düğün Salonu, 4 bölüme de hizmet edecek Aşevi ve Kütüphane de yer alacak.
Çevresinde otopark ve park alanının da yer alacağı binalar çevreye duyarlı ve ekolojik olacak.
Yakın zamanda temelinin atılması planlanan projenin bölümlerine, en büyük bağışı yapan kişinin isimleri verilecek.

BAĞIŞ HESABI

Cumhuriyet Mah. Feyzullah Toprak Konutları Karşısı No:1’de faaliyet gösteren Çerkezköy Tepe Camii ve Yaşatma Derneği’ne vatandaşlar derneğin TR400020500009566482300001 nolu iban hesabına bağış yapabilir.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
meraklı
meraklı - 3 ay Önce

yatılı kuran kursu çerkezköye çok mu gerekli acaba?

Ersoy ulubey
Ersoy ulubey - 3 ay Önce

Yuhh diyorum kapaklı ya yapılıyorda ne olacak yuhh

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510