Ravza Camii ve Külliyesi böyle olacak

Kapaklı Müftülüğü tarafından yaptırılacak olan Ravza Camii ve Külliyesi’nin projesi tamamlandı. İlçe Müftüsü İsa Aktaş, ruhsatın alınmasının caminin inşaatına başlanacağını açıklandı. İnönü Mahallesindeki 9 dönümlük alanda yapılacak ‘Külliye’ projesinin görselleri de paylaşıldı.

Çerkezköy bakış
Ravza Camii ve Külliyesi böyle olacak

Çerkezköy Bakış - İlçe merkezinde yaşanan cami sıkıntısını giderecek olan Ravza Camii ve Külliyesi içerisinde 5 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek. Müftülük makamının da yer alacağı külliye içerisinde kütüphane ve konferans salonu da bulunacak.
9 DÖNÜMLÜK ARAZİ ÜZERİNE YAPILACAK

banner287
Geçtiğimiz Temmuz ayında İnönü Mahallesinde 2100 ada ve 1 nolu parselde bulunan 8 dönümü hazinenin, 1 dönümü belediyenin olan 9 dönümlük arazi Kapaklı İlçe Müftülüğüne tahsis edilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı İlçe Müftüsü İsa Aktaş, “Yaklaşık iki ay önce şehrin göbeğinde bulunan 9 dönümlük arsanın Müftülüğümüze tahsisinin gerçekleştiği müjdesini çok kıymetli halkımızla paylaşmıştık. Şimdi ise; Ravza Camii ve Külliyesinin tamamlanan projesinin son şeklini görsel olarak paylaşıyoruz. İnşallah çok kısa zaman içerisinde de inşaat ruhsatının alınması ile birlikte resmen camimizin inşaatına başlanacaktır.Şehir Merkezinde 2100 ada ve 1 nolu parselde bulunan 8755 metrekare büyüklüğündeki arsanın üzerine; 5 bin kişilik büyük bir Cami, Müftülük, Kur'an Kursu, Kütüphane, Konferans Salonları ve Yardımcı birimler planlanmış olup, çok kısa sürede yapılmasına başlanacaktır.”dedi.

DESTEK İSTEDİ
Ravza Camii ve Külliyesi’nin yapımı için destek beklediklerini belirten Aktaş, “Değerli halkımızın, esnafımızın ve iş adamlarımızın çok büyük maddi desteklerini bekliyor, Ravza Camii ve Külliyesinin yapılış sürecinde halkımızı yanımızda görmek istiyoruz. Vatandaşlarımız, Ziraat Bankası Kapaklı Şubesi 2479/ 86012238-5001 hesap numarası ve TR08 0001 0024 7986 0122 3850 01iban numarasına para yatırarak bizlere destek olabilir.” İfadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306