Şampiyonlara Vali Yıldırım’dan hediye

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, LGS sınavında Türkiye şampiyonları arasında giren Çerkezköy ve Kapaklı’nın gururu olan Çerkezköy Tepe Ortaokulu öğrencileri Utku Asutay ve İsmail Arda Ergene ile Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Burak Pala’yı ödüllendirdi.

Şampiyonlara Vali Yıldırım’dan hediye

Çerkezköy Bakış - Vali Aziz Yıldırım, Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alan Çerkezköy Tepe Ortaokulu öğrencileri Utku Asutay ve İsmail Arda Ergene’yi, Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Burak Paza’yı, Aka Koleji öğrencisi Barkın Sezgin’i, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Okul Müdürleri, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte makamında kabul etti. Vali Yıldırım, başarılarından dolayı öğrencilere hediye verdi.

VALİ YILDIRIM’DAN TAVSİYELER

Öğrencilerin ailelerini ve öğretmenlerini de tebrik eden Vali Yıldırım; “Yurt dışında eğitim almak hakikaten kıymetlidir ama yurtdışında eğitim alıp da orada kalmayı düşünmemenizi tavsiye ederim. Gerekirse yurt dışı eğitimlerinizi alın, kendinizi geliştirin. Ondan sonra hangi alanda çalışmak isterseniz Türkiye’de, kendi insanımıza hizmet vermeye devam edin. Yurt dışına gitmek önemlidir ama yurt dışından gelip ülkemize hizmet verin ki gençlerimizde sizler gibi pırıl pırıl gençlerin elinde bilgili, donanımlı, dünyayı tanıyan, kendi alanını iyi bilen bireyler olarak güzelce yetişsin.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burhan Ergene
Burhan Ergene - 4 ay Önce

Tebrikler

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510