Samsunlular kaynaşma kahvaltısında buluştu

Merkezi Çerkezköy’de bulunan Samsun İli Çarşamba İlçesi Boyacılar Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, aileleri ile birlikte kaynaşma kahvaltısında bir araya geldi.

Samsunlular kaynaşma kahvaltısında buluştu

Çerkezköy Bakış - Yıldırım Beyazıt Mahallesindeki dernek binasında düzenlenen kahvaltıya Çerkezköy Samsunlular Dernek Başkanı olan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, Samsun İli Çarşamba İlçesi Boyacılar Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Turgut Sözen, Yozgatlılar Dernek Başkanı Osman Karadavut, Vezirköprülüler Dernek Başkanı Dursun Yıldız, Çarşambalılar Dernekler ve Federasyonlar Başkanı Hayati Sözen, İstanbul Sultangazi Samsunlular Dernek Başkanı Yıldırım Yalçın, Kafkas Dernekler Başkanı Mahmut Göçmez ve çok sayıda dernek üyesi ile aileleri katıldı.

Kahvaltı programında konuşma yapan Sözen, “Bu güzel günümüzde bizi kırmayıp buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bu organizasyonu yapan yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarıma şahsım ve yönetim kurulu adına çok teşekkür ederim. Hepinizi saygıyla selamlıyorum afiyet olsun.” dedi.

“SİZ KARDEŞLİK YAPARSANIZ BİZ ABİLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Sözen’in konuşmasının ardından konuşma yapan Bayram, “Biz Çerkezköy Samsunlular Derneği olarak kuruluş aşamasından bu güne kadar yanınızda olacağımızı belirtmiştik. Siz kardeşlik yaparsanız biz abiliğimizi devam ettireceğiz. Biz burada birlik ve beraberlik içindeyiz. Hepsi sevdiğimiz görüştüğümüz kardeşlerimiz. Dolayısıyla bu işler gönül işleri sonuçta biz dernekçilik yapıyoruz ve siyasete hiçbir şekilde bulaştırmayacağız. Bu anlamda ben elini taşın altına koyan sayın başkan olsun yönetim kurulu olsun hepsine teşekkür ediyorum. Herkese afiyet olsun.” dedi.

Davetlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren, İstanbul Çarşambalılar Dernekler ve Federasyonlar Başkanı Hayati Sözen, “Bizi buraya kahvaltıya davet ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Uzun zamandan beri İstanbul’da ve civarlarında yaşayan Samsunluları bir araya getirmek için dernekler oluşturduk. Şuanda en son Boyacılı Köyü derneğimiz faaliyete geçti. Toplamda 17 derneğe ulaştık ve bu dernekleri bir araya getirerek bir federasyon kurduk. Ayrıca İstanbul ve Ankara da derneklerinin de bir araya gelmesiyle bir konfederasyon kurduk. Buradaki amacımız şu; Samsunluların ve Çarşambalıların İstanbul’da bir logo haline gelmesini sağlamak ve sesimizi daha gür bir şekilde çıkartabilmek. İyi günümüzde de kötü günümüzde de birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bizi buraya davet ettiğiniz için başkana ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum, afiyet olsun.” dedi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali yavuz
Ali yavuz - 1 yıl Önce

Uzaktan yakından davetinize icabet eden tüm hemşehrimize teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510