Sandığa saygı duymayı öğreneceksin arkadaş

Çerkezköy Kent Konseyi seçimini Tuncay Üstünol’a karşı kaybeden ve ardından “Ben bu seçimi Tuncay kardeşime değil, sayın Belediye Başkanı Vahap Akay’a kaybettim” açıklaması yapan Serkan Karagöz’e Akay’dan cevap verdi. Akay, “Sandığa saygı duymayı öğreneceksin arkadaş. Sandık bir şey söylediyse saygı duyacaksın. Onun sorumlusu beni ilan etmesine gülüp, geçiyorum.” dedi.

Sandığa saygı duymayı öğreneceksin arkadaş

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kent Konseyinde geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleşen genel kurulda başkanlık için konseyin eski başkanı hayırsever Serkan Karagöz ile Tuncay Üstünol yarışmıştı. Yapılan oylamanın ardından Serkan Karagöz 32, Tunca Üstünol 39 oy aldı. 3 oyun geçersiz, 1 oyun da boş kullanıldığı seçimlerin galibi Üstünol oldu ve konseyin yeni başkanı seçildi. Seçimlerin ardından bir açıklama yapan Karagöz, “Ben bu seçimi Tuncay kardeşime kaybetmedim. Sayın Belediye Başkanı Vahap Akay’a kaybettim ona da hayırlı olsun diyorum. Başkana nezaket ziyaretinde bulunduğumda ‘Serkan ağabey orayı yıkacağım ona göre sonradan bana bişey demeyin’ dedi. Yani daha başında buranın yıkılacağını burada hizmet verilemeyeceğini söylüyor. Böyle bir şey var mı? Her yerde Kent Konseyi başkanları adam gibi çalışıyor, hizmet ediyorlar burada hizmet edilmemesi için bu binayı da yıkıyorlar. Ali Ertem bu binayı onlar yıksın diye mi yaptı? Bina yapacaksan başka yere yap. Terbiyesizlik, kınıyorum bunları, yazıklar olsun hepsine.” deyip, konsey binasını terk etmişti.

“GÜLÜP, GEÇİYORUM”

Çerkezköy’ün Yıldızları programının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Akay, Kent Konseyi seçimlerinde kaybetmesinin sorumlusu olarak kendisini gösteren Serkan Karagöz’e cevap verdi. Karagöz’ün kullandığı kelimeleri kendisine geri iade ettiğini belirten Akay, “Terbiyesizlik gibi ifadeler var. Tamamını geri iade ediyorum. Orası Çerkezköy Kent Konseyi, Kent Konseyi’nin üyeleri belli. Siz bir şeye çıkmışsınız aday olmuşsunuz. Kendisi beni aradı, şunu ifade ettim: ‘Seçim dönemi, beyannamemde benim orası ile ilgili bir tasarrufum var bilginiz olsun.’ İki adaya da bunu söyledim. ‘Haberiniz olsun daha sonradan polemik konusu yapmayın’ diye bunu söyledim. İkincisi Kent Konseyi seçiminde siyaseti alet etti iddialarının sahipleri bizzat kendileri. Ben aday arkadaşların ikisine de saygı duyarak, kimseye şunu ara, bunu ara demeden bu işe hiç karışmadan dışında duran birisi olarak, kamu görevlileri kontrolünde, kamu görevlileri ile beraber orada siyasi parti temsilcileri ile beraber bu işte bir şey sağlamaya çalışacaksın sonra gelip topu benim üstüme atacaksın. Ben olayın tamamen dışındayım. O kelimelerin tamamını da kendisine aynen iade ediyorum. Sandığa saygı duymayı öğreneceksin arkadaş. Sandık bir şey söylediyse saygı duyacaksın. Onun sorumlusu beni ilan etmesine gülüyorum geçiyorum. Allah akıl fikir versin, kolay versin herkese de.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

KOZUVA 2. KEZ KAYBETMİŞTİR. HER NE KADAR KARAGÖZE DESTEK GÖRÜŞMELERİNDE BULUNSADA YETERLİ GELMEDİ

firat mu
firat mu - 2 ay Önce

serkan bey cerkezköydeki sevımlılıgını hızla kaybetmette bi kendıne cekı duzen versın ben neden bu durumlara dusdum diye siyaset yapmak gibi derdi varsa cıksın yapsın kacak dovusmesın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510