“Seçim yatırımı”

CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 4.5 yıllık görev süresi boyunca yapmadığı Çerkezköy İçme Suyu Hattı Yenileme Projesini, yerel seçimlere kısa bir süre kala yapacağını açıklaması “Seçim yatırımı”  yorumlarına neden oldu. Belediye, bu projeyi yerine getirmek için ise kendi bütçesi yerine, İller Bankası’ndan kredi talebinde bulunduğu öğrenildi. Projenin maliyetinin ise 130 milyon TL olduğu açıklandı.

Çerkezköy bakış
“Seçim yatırımı”

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy’e geldi ve beraberindeki bürokratları ile birlikte Çerkezköy Belediyesinde bir toplantı gerçekleştirdi. Çerkezköy Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, başkan Albayrak’ın yanı sıra Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya,  TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı daire başkanları katıldı. Çerkezköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada,toplantıda, Büyükşehir Belediyesinin ilçe genelinde devam eden ve yapılması planlanan projeler görüşüldü. 
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Park 2. Etap çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ekiplerimiz Namık Kemal Bulvarı kaldırım düzenleme çalışmalarına da başladı” dedi. Kızılpınar Mahallesi’nde bugüne kadar 10 bin 180 metre demirli beton yol yapımının tamamlandığını kaydeden Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil ise, “İhale kapsamında 600 metrelik demirli beton yol çalışmamız kaldı. Bunu da en kısa sürede tamamlayacağız. Ayrıca 16 bin metrekare kaldırım yapımımız da tamamlandı. 2 bin 200 metrekarelik kaldırım işimiz kaldı” dedi.    

KAVAK DERE 2. ETAP ISLAH ÇALIŞMALARINDA DA SONA GELİNDİ
TESKİ’ninKızılpınar Mahallesi’nde 83 kilometre altyapı çalışmasını tamamladığını belirten TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, “Bu ay sonu itibari ile Kızılpınar Mahallemizde tüm altyapı çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Bununla birlikte Kavak Dere 2. Etap Islah çalışmalarında da sona yaklaştık. Korkuluk imalatı çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

banner287
 

“İLLER BANKASI’NA KREDİ TALEBİNDE BULUNDUK”
TESKİ olarak Çerkezköy İlçesi Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon ve İçme Suyu İnşaatı yapım işi ihalesini yaptıklarını sözlerine ekleyen Şafak Başa, “Çerkezköy’ün en öneli sorunu olan içme suyu projesi de hazır. Bunun için de İller Bankası’na kredi talebinde bulunduk. Kredi onaylanır onaylanmaz çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.  Çerkezköy içme suyu hattının yüzde 50’sinin asbest boru olduğuna dikkat çeken Başa, “Bu proje yaklaşık 130 milyon TL’lik bir projedir. Proje kapsamında Çerkezköy’de 240 kilometrelik içme suyu hattını yenileyeceğiz. Biri 30 bin metreküp kapasiteli olmak üzere 4 adet su deposu yapacağız. İçme suyu hattında akıllı vana sistemini uygulayacağız. Böylelikle herhangi bir sokaktaki patlak için tüm mahallenin suyunun kesilmesine gerek kalmayacak” ifadelerini kullandı.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 14:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garip
Garip - 8 ay Önce

mahalemizde çöpler alınmıyor yatırımdan bahsedelim.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306