Şehit ve gazi aileleri onuruna iftar verildi

Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından şehit ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği verildi. İftara katılan ve burada kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Bizim insanımız vatanını, milletini, devletini korumak için elinden gelen her şeyi her zaman yapmaya hazırdır. Onun içindir ki vatan, millet savunması olduğunda koşa koşa gidiyoruz. Şehit olmaktan ya da gazi olarak kalabilmekten hiçbir zamanda korkmuyoruz.”dedi.

Şehit ve gazi aileleri onuruna iftar verildi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Polisevinde düzenlenen iftara Tekirdağ Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Merkez Valisi Halil Ulusoy, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, hayırseverler, şehit ve gazi aileleri katıldı. İftar, Kuran tilavetiyle başladı. Okunan ezanın ardından oruçlar açıldı dualar okundu.
İftarda konuşan Vali Yıldırım, “Bu topraklarda şehit düşmüş çok fazla insan var her ailede, her ailenin geçmişinde mutlaka şehitlerimiz, gazilerimiz vardır. Bu demektir ki bu toprakları korumak için her Türk ferdi, her Türk ailesi her zaman canını vermeye hazırdır. Tabi ki hayatta olarak bu topraklara hizmet etmekte mümkündür. Bugünkü mücadelelerden bir tanesi de bu yöndedir. Bugün ekonomik anlamda kültürel anlamda, politik, spor ve sanat anlamında savaşlar var. Bizlere düşen görev her yönüyle ülkemizi dünyanın sayılı ülkeleri arasına katmaktır. Gerek ekonomide, gerek uluslararası politikalarda, gerek sanatta, gerek sporda, gerekse teknolojide… Ne zamanki biz bunları tam olarak yapabiliriz o zaman diğer ülkeler bizlere gıpta ile bakarlar ama şu bir gerçek bizim insanımızda vatanını, milletini, devletini korumak için elinden gelen her şeyi her zaman yapmaya hazırdır. Onun içindir ki vatan, millet savunması olduğunda koşa koşa gidiyoruz. Şehit olmaktan ya da gazi olarak kalabilmekten hiçbir zamanda korkmuyoruz. Sizlerin yakınları şehit olanlar var, gazi olarak şu anda aramızda bulunanlar var. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayatta olanlara hayırlı uzun ömürler diliyorum. Vefat etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlik önemli bir mertebedir, gazilik önemli bir mertebedir ve bunların yeri çok başkadır. Devletimizde, gerek şehit yakınlarımıza, gerekse gazilerimize çok büyük imkanlar sağladı. Bunları kullanmak ve bu imkanlardan faydalanarak hayatlarını daha da kolaylaştırmak mümkündür. Sizlerin hayatını kolaylaştırabilmek için bizler de elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah daha güzel günleri bizden sonraki nesillere bırakabiliriz. “ dedi.
İftar, Vali Aziz Yıldırım ve Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın davetlileri uğurlamasıyla son buldu.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510