Sevgi engel tanımaz

Çerkezköy’de faaliyet gösteren Özel Trakya Bakım Merkezi’nde kalan bedensel engelli 44 yaşındaki Tülay Balaba ile görme engelli 45 yaşındaki İlker Yüksel, merkezde düzenlenen törenle nikahlarını kıydırarak dünya evine girdi. Aşkın ve sevginin engel tanımadığını bir kez daha gösteren çift, hazırlanan pastayı kesti ve düğüne gelenlerin yardımıyla ilk danslarını yaptı. Çift ve davetliler çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Sevgi engel tanımaz

Çerkezköy Bakış - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı denetimindeki Çerkezköy Özel Trakya Bakım Merkezi’nde çok özel bir güne ev sahipliği yaptı. 4 aydır merkezde yaşayan bedensel engelli Tülay Balaba ile görme engelli İlker Yücel’in arkadaşlıkları aşka dönüştü. 2 aylık görüşmelerinin ardından çift evlilik kararı aldılar. Balaban ve Yücel çifti için Bakım Merkezinde düğün düzenlendi.

“2 AY İÇİNDE BİRBİRİMİZİ TANIDIK “

2 ay önce tanıştıklarını ifade eden İlker Yüksel, “Eşimi 2 ay burada dışarıda hissettim. Görme engelliyim ama ondaki temizliği, güzelliği hissettim ve hafta sonu evlenme teklifinde bulundum. 2 aylık süreçte birbirimizi tanıdık. Bugünde bu güzel birlikteliğimizi taçlandıracağız. Bizlere bu imkanı sağlayan Özel Trakya Bakım Merkezi’nin tüm yönetimine ve personellerine ayrıca Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne de çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

“MUTLUYUZ”

Gelin Tülay Balaba ise, huzurlu olduklarını söyledi. Balaba, “İki ay önce eşimle tanıştık. Mutlu, onurlu, gururlu şekilde bu işi yapıyoruz. Evleniyoruz, mutluyuz. Huzurluyuz, bundan daha iyisi can sağlığı. Burada kalmaktan dolayı çok mutluyuz. Çok rahatız.” diye konuştu.

KOCAÇINAR: BİR ÖMÜR MUTLULUKLAR 

Çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar da yaptığı konuşmada çifte mutluluklar diledi. Başkan Kocaçınar, “İnşallah bundan sonra da böyle güzel etkinliklerde bir araya geliriz. İlker kardeşim ile tesadüf eseri yollarımız kesişti. Kendisi ile derneğimizde bir araya geldik. Bugün biz burada erkek tarafıyız. Kardeşlerimize bir ömür mutluluklar diliyorum.” dedi.

CEVİZ: KADER ONLARI BİR ARAYA GETİRDİ

Özel Trakya Bakım Merkezi’nin Müdürü Hüda Ceviz ise, böyle bir organizasyonu vesile oldukları için mutlu olduklarını söyledi. Ceviz, “Kuruluşumuz iki senedir faaliyette olup yaşlı ve bedensel engellilerimize bakım hizmeti sağlamaktadır. Engelli ve yaşlılarımıza bakım, sağlık, fizik tedavi ve psikososyal destek hizmetlerini personellerimizle vermekteyiz. İlker Yüksel ve Tülay Balaba yaklaşık olarak dört aydır kuruluşumuzda bakım hizmeti almaktadır. Kader onları bir araya getirdi. Aşkın engel tanımadığını bize bir kez daha gösterdiler. Allah mutluluklarını daim etsin. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

BİR ÖMÜR İÇİN EVET DEDİLER

Konuşmaların ardından günün en mutlu çifti nikah töreni için masaya geldiler. Çiftin şahitliklerini Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Çerkezköy Müdürü Enver Demirel ile Özel Trakya Bakım Merkezi Genel Müdürü Selami Tarak yaptı. Çift’in nikah akdini ise Çerkezköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Kenan Çetin gerçekleştirdi. Çift bir ömür için evet dedikten sonra dini nikah töreni yapıldı.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Çift düğün pastalarını kestikten sonra ilk dansları için piste geldiler. Düğüne katılanların yardımıyla ilk danslarını yapan çiftin mutlulukları gözlerinden okundu. Çift, ve düğüne katılanlar çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510