Seyyar sandık hizmeti verilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), okullarda kurulacak sandıklara gidemeyecek durumda olanlar için seyyar sandık hizmeti sunacak.

Seyyar sandık hizmeti verilecek

Çerkezköy Bakış - Hastalığı veya engel durumu nedeniyle okullara gidemeyecek olan vatandaşlar, YSK tarafından erişime açılan seyyar sandık kurulu talep formunu doldurarak sağlık raporlarıyla birlikte seçim kurulu başkanlığına başvuruda bulunabilecek. Sağlık raporu bulunmayan engelli seçmenler ise engellilik beyan formu ile okulların giriş katlarında oy kullanma talebini iletebilecek.
BULUNDUKLARI YERDE OY KULANACAKLAR

banner287
Hastalığı ve engellilik durumu bulunan vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu'nun yayımladığı seyyar sandık kurulu talep formu ile sandığın evine gelmesini talep edebilecek. Bunun için 'Engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu' veya 'Hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olduğu' ibaresinin yer aldığı sağlık raporunu ibraz edecek olan vatandaşlar, 31 Mart tarihindeki yerel seçimlerde oy kullanma işlemini bulundukları yerde gerçekleştirebilecek.
BAŞVURU TARİHLERİ
Seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için 4-17 Ocak tarihleri arasında hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından seyyar sandık kurulu talep formu ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına veya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına gönderilmek üzere mahalle muhtarlığına başvurmaları gerekiyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306