Sigaranın zararlarına şiir ile dikkat çekiyor

Tekirdağ'da fötr şapkalı muhtar olarak bilinen Hasan Kubilay (72) sigaranın zararlarına yazdığı şiirle dikkat çekiyor.

Sigaranın zararlarına şiir ile dikkat çekiyor

Çerkezköy Bakış - Aydoğdu Mahallesi'nde 20 yıldır muhtarlık yapan fötr şapkası ve titiz giyimiyle mahallelinin sevgisini kazanan Kubilay, yaptığı açıklamada sigaranın zararlarına dikkat çekmek için şiir yazdığını söyledi.
Sigaranın kansere neden olduğunu ve herkesin bu alışkanlıktan uzak durması gerektiğini ifade eden Kubilay, "Gençlerin sigara içmemesini tavsiye ederim. Ben 25 yıl içtim,yaklaşık 32 yıl oldu sigarayı bıraktım. Hem cebinize zararı oluyor hem de vücudunuza zararı oluyor. Yaradan diyor ki 'benim verdiğini bir vücudu tahrip etmeye hakkınız yoktur.' Bu can biz emanet. Onun için sigaradan ve alkolden uzak durmayı vatandaşlarımıza öneriyorum. Sigaranın zararlarına dikkati çekmek için de şiir kale aldım. Amacım vatandaşlarımıza sanat yoluyla doğruyu göstermek." diye konuştu.
Kubilay, "Sigara" ismini verdiği şiiri şu mısralardan oluşuyor: "Son durağım dudaktır. İçilir atılırım. Bulunmaz bir kumaşım. Her yerde satılırım. Gırtlak sokağında sizi beklerim. Size keyif vererek, ölüme iteklerim. İnatçı insanoğlu, içme desem de içersin. Yaşamak mı ölmek mi? Hangisini seçersin? Bırakın, içen içsin, sevenleri ağlasın. Doğa denge sağlasın. Tiryakiler kaybetsin, tekelciler kazansın. Her kim bu nasihati anlamıyorsa, bırakın iki seksen uzansın."AA

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 16:39

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510