Sihirli kalemlerden Akay’a ziyaret

Öğrencilerine yazdırdığı hikayeleri “Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri” adlı altında kitap haline getiren Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G sınıfı öğretmeni Sevcan Kanmaz Yılmaz, öğrencileri ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti.

Sihirli kalemlerden Akay’a ziyaret

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G Sınıfı öğrencilerinin bir yıl boyunca yazdıkları hikayeleri ve çizdikleri resimleri “Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri” adlı kitapta toplayan Sevcan Kanmaz Yılmaz, Okul Müdürü Önder Ayaz ve öğrencileri Yılmaz Yavuz, Emre Geriş ve Sena Gülle ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti. Amacının öğrencilerine hayatları boyunca unutamayacakları bir anı bırakmak olduğunu kaydeden Sevcan K. Yılmaz, öğrencileri ile birlikte Başkanımız Akay’a “Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri” adlı kitaplarını hediye etti.

HER BİRİ FARKLLI FARKLI HİKAYELER YAZDI

Öğrencilerine her hafta bir konu belirleyerek anahtar kelimeler verdiğini ve bu kelimelerden birer konu belirleyerek hikayeler yazmalarını istediğini söyleyen Yılmaz, “Farklı farklı hikayeler yazdılar. Bu süreç yaklaşık 7 ay sürdü. Ayrıca çocuklarımdan yazdıkları hikayeler için resim çizmelerini de istedim. Daha sonra bunları bir kitapta topladım. Kitabın adını da Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri” koyduk” ifadelerini kullandı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Minik Yüreklerin Sihirli Kalemleri” adlı kitabın ortaya çıkmasında emeği geçen tüm Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G Sınıfı öğrencilerini ve sınıf öğretmenleri Yılmaz’ı tebrik etti. Başkan Akay ziyaret sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 14:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510