Sınava girecek öğrenciler dikkat!

Çerkezköy Kaymakamlığı Sınav Koordinasyon Kurulu kararı kapsamında, hafta sonu yapılacak olan YKS sınavına ehliyet ile giriş yapılamayacak. Kimliği olmayan öğrenciler hafta sonu da mesai yapacak olan İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne başvurabilecek.

Sınava girecek öğrenciler dikkat!

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılacak olan YKS sınavına yönelik, Kaymakam Atilla Selami Abban başkanlığında, koordinasyon kurulu toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Atilla Selami Abban, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Erdinç Uzun, İlçe Jandarma Komutanı Volkan Torun, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz katıldı.
Toplantı ile ilgili Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 10 Haziran tarihinde yapılan toplantı sonucunda sınava girecek öğrenciler; sınava pasaport, kimlik kartı, mavi kart, geçici kimlik belgesi ile girecek olup, ehliyet ile sınava alınmayacaklardır. Bu hususla, öğrencilerin mavi kart, kimlik veya nüfus cüzdanlarının kayıp oyması durumunda anne veya baba ile müracaatlarının yanı sıra 1 adet biyometrik fotoğraf ile Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Kimlik bedeli olan 22,50 TL’nin bankaya yatırılmaması durumunda da ilgili kişiye ücreti 2 gün sonra ödemek üzere kimlik kartı düzenlemesi sağlanacaktır. Oturum izinli yabancı uyruklu öğrencilerimizin ikamet tezkerelerini kaybetmesi durumunda yenilenmesi ikamet tezkeresinin verildiği İl Göç idaresi tarafından yapılacaktır. Nüfus Müdürlüğümüz, 15 Haziran 2019 cumartesi günü 07.00-17.00, 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00-15.30 saatleri arasında açık bulundurulacak olup, öğrencilerimize hizmet verecektir”    

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 16:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510