“Sizlere gerçekten yazıklar olsun”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Yel, Trakya’daki bazı CHP’li belediyeleri sert sözlerle eleştirdi. Yel, “Atatürk denilince mangalda kül bırakmayan CHP’nin geldiği duruma bakın ki İzmir’den denize döktüğümüz Yunan’ı Edirne’den, Tekirdağ’dan, Beylikdüzü’nden ülkemizi tekrar işgale uğratmak için var güçleriyle çabalıyorlar.” dedi ve ekledi: Sizlere gerçekten yazıklar olsun.

“Sizlere gerçekten yazıklar olsun”

Çerkezköy Bakış - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Yunanca olarak yaptığı yeni yıl kutlaması afişinde Edirne isminin "Adrianoupolis" olarak kullanmasıyla ilgili tepkiler sürüyor. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Tekirdağ’daki CHP’li Süleymanpaşa ve Marmaraereğlisi ile İstanbul’un Beylikdüzü ve Edirne Belediyesini karları nedeniyle eleştirdi. Yel, açıklamasında, “1. İnönü Savaşı, 2. İnönü Savaşı, Sakarya Meydan Muharebesi ve Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Aziz Milletimiz kime karşı destan yazmıştı? Yunan’a karşı. “Ordular İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri “ tarihi komutundan sonra Yunan İzmir’de denize dökülmemiş miydi? Ama şimdi kendilerini “Biz Atatürk’ün partisiyiz” diye tanıtan ve Atatürk denilince mangalda kül bırakmayan CHP’nin geldiği duruma bakın ki İzmir’den denize döktüğümüz Yunan’ı Edirne’den, Tekirdağ’dan, Beylikdüzü’nden ülkemizi tekrar işgale uğratmak İçin var güçleriyle çabalıyorlar.” dedi.

banner287
Yel, açıklamasını verdiği örneklerle şöyle sürdürdü: Varan 1 CHP’li Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın Bizans hayranlığı öylesine büyük olmalı ki Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği pek çok etkinliğin isminde Türk Tekirdağ ismini kullanmak yerine Bizans kalıntısı “ Bizanthe” , “Rodos’ta” isimlerini kullanarak subliminal olarak aslında bizlere mesajlar verme hadsizliğine düşüyor.
varan 2 Tekirdağ Marmaraereğlisi Belediye Başkanı’nın içindeki Eski Roma mı Eski Yunan mı olduğunu kestiremediğim aşkı da çok büyük olacak ki koskocaman bir katedrali getirdi bize Belediye Binası diye yutturmaya kalkıyor, ama yemezler. Varan 3 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da Beylikdüzü’nde getirdi Makarios heykelini gözümüze batırır gibi konduruverdi, aslında kalbimize hançeri saplayıverdi. Sonra da bunu eleştirenlere karşı “Bunlar tarihi bilmiyorlar” deyiverdi. Ekrem kardeşim senin çok sevdiğin Yunanlar bizim kahramanımızı, yani Rauf Denktaş’ın heykelini Atina’da yaparlar mı? Varan 4 CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a gelince, mübarek kendisini gerçekten bize ait hissetmiyor olacak ki hiçbir manevi değerimizle örtüşmeyen bir yeni yıl kutlama mesajı ile Yunanlara kendisini hoş göstereyim derken hızını alamayıp daha da beni sevsinler, bağırlarına bassınlar, bak bak Mr. Gürkan da bizdenmiş desinler diye olacak ki Yunanların bile unuttukları Edirne’nin eski ismini onlara hatırlatıvermiş. Sizlere gerçekten yazıklar olsun. İnsan bu kadar mı öz benliğinden uzaktır, Milletinin değerlerinden kopmuştur. Ama şunu unutmayın ki 15 Temmuz’un şanlı evlatları meydanı sizlere bırakmayacaktır, bu işler bu kadar ucuz değildir. CHP’ye oy veren vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatıyorum ki bu saydıklarım Atatürkçü ise siz nesiniz? ya da siz Atatürkçü iseniz bunlar ne? Varın bir kez daha düşünün.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyir konutları.
Seyir konutları. - 3 ay Önce

CHP dedimi çamur yollar gelir akla..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306