Şölene Kapaklı damga vurdu

Samsun’un Bafra İlçesi’nde, Bengü ve Civar Köyleri Derneği’nin bu yıl 26’ıncısını düzenlediği ‘Geleneksel Güreş Şöleni’ne Kapaklı Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Sekmen de katıldı. Kapaklı’da yaşayan iş adamı Mehmet Aktürk 115 bin TL bağış ile güreş ağası oldu.

çerkezköy bakış
Şölene Kapaklı damga vurdu

Çerkezköy Bakış - Düzenlenen güreş şölenine Kapaklı’da yaşayan Samsun ve Bengü’lü vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Samsunlu vatandaşların buluştuğu şölene; Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı güreşleri Ağası Erol Buz, Kunduz Yaylası Güreş Ağası Bilal Acar ve çok sayıda güreş sever katıldı.

“BAŞKAN MANDALI’NIN SELAMINI İLETTİ”
 

banner287
İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan Güreş Şöleni, Kuran’ı kerim tilaveti okunmasıyla devam etti. Şölende konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen ise hemşehrileri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “33 yıl oldu bu memleketten ayrılalı, fakat her yıl gelmeye çalışıyoruz. Sizlere Tekirdağ Kapaklı ilçemizden başta Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’nın olmak üzere selamlar getirdim. Bugüne kadar bu derneğe hizmet etmiş, kuruluşunda emeği geçen büyüklerime, ağalarıma ve iş adamlarına teşekkür ediyorum. Yeni dernek başkanımız Erdem Bakır bizi gururlandıracak bir proje yaparak dernek lokali inşaatına başladı. Burada bizleri yalnız bırakmayan diğer dernek başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Ağamız Hasan Acar’a da hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, yeni güreş Ağamız Cimbek Emlak ve İnşaat firmasının sahibi Mehmet Aktürk’e de hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

“DAHA GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLACAK”
 

Güreş şöleninde düzenlenen ağalık yarışında en çok teklifi veren Cimbek Emlak ve İnşaat‘ın sahibi, 115 bin TL ile yeni ağa seçilen Mehmet Aktürk, “Kapaklı’dan ve Türkiye’nin her yerinden gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse önümüzdeki sene daha güzel bir organizasyon olacak. Tüm dostlarımıza ve beni destekleyen tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
 

“BÜYÜK BİR KAYNAŞMA VAR”
 

Güreş Ağalığını Aktürk’e devreden Hasan Acar ise, “Biz bu spora, bu antrenmana alışkınız’ derken, “Bu yıl 8. kez ağalık yapıyorum. Programımızın hayırlara vesile olmasını, kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum. Biliyorsunuz ki biz hem Tekirdağ Kapaklı’lıyız hem de Bafra bizim memleketimiz. Dolayısıyla büyük bir kaynaşma var. Buradaki hemşehrilerimizi görüyoruz, oradaki hemşehrilerimizi de buraya getirdik. Bu çok güzel bir şey ve bu tür etkinliklerin yapılmasının amacı budur. Bugünkü programımızın da renkli geçtiğini düşünüyorum.” dedi.
310 pehlivanın kol bağladığı er meydanında başpehlivan ise Yalçın Sözen oldu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306