banner265

banner571

“Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, il genelindeki Koronavirüs (Kovid-19) tablosu ile açıklamalarda bulundu. Özcan, “Şu anda sayımız çok az. Şarköy, Malkara, Hayrabolu ilçelerinde neredeyse vaka yok gibi bir şey. Bu disiplini bozmadan gitmek en doğrusu olacak. Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var. Yerli aşımızın çıkmasıyla beraber en yeni normal dediğimiz normalimize inşallah döneriz” dedi.

Gündem 12.01.2021, 20:59
“Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var”
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe’yi ziyaretinin ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatında basın toplantısı düzenledi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“ÜMİT EDİYORUZ EN YENİ NORMALE GEÇECEĞİZ”

Kovid-19 salgınının tüm dünyayı olumsuz etkilediğini ifade eden Başkan Özcan, “Aşı süreçleri ile beraber en yeni normale nisan gibi geçebiliriz ümidimiz var. Nisan ayında inşallah yerli aşımız da başlayacak. Yerli aşımız sahada inşallah vatandaşımıza vurulacak. Öncesinde Çin’den gelen aşıyı tercih etmişti devletimiz bu aşı sağlık çalışanlarımız öncelikli olmak üzere kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü vatandaşlara vurulmaya başlayacak bu hafta. Ümit ediyoruz hemen akabinde normal vatandaşlarımızda aşıyla tanışacak. Ümit ediyoruz en yeni normale geçeceğiz ve bu maskelerden bir an önce kurtulalım. Dünyanın etkilendiği bir dönemde Türkiye’nin ekonomik anlamda da etkilendiği bir süreç oldu. Fakat ekonominin her alanının aynı ölçüde etkilenmediğine de şahitlik ediyoruz. Tabii hükümet olarak tedbirler alıyoruz. Özellikle pandemiden etkilenen küçük esnafımız için bir dizi yardım ve destek paketleri faz faz açıklandı. Bizler de vatandaşımızın sorunlarını vakit kaybetmeden ilgili bakanlığa taşımak istiyoruz” dedi. 

“YEŞİLİ, SOSYAL İMKANI BOL ŞEHİRLERDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Saha çalışmalarına başladıklarını ifade eden Özcan, “Özellikle küçük esnafı ve esnaf odalarını ziyaret ederek esnafın sıkıntılarını dinlemeye çalışıyoruz ve milletvekillerimize aktarıyoruz.” dedi. Özellikle bakanların Tekirdağ’a gelmeleri ya da Tekirdağ’da bakanlıkları ilgilendiren konuların bu bakanlıklara aktarılması noktasında da hararetli bir çalışma yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Özcan, Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan önemli büyükşehirlerden birisi olduğunu kaydederek, “Fakat güzel, kaliteli, potansiyeli yüksek bir büyükşehir olmamızın yanında deprem riski taşıyan şehirlerden biri de yine Tekirdağ diyebiliriz. Bu önemli bir konu. Belediyelerimizin bir çalışma yapmasını istemiştik. Süleymanpaşa, Hayrabolu, Kapaklı ve Marmaraereğlisi Belediyesi ile bu ilçelerde milletimize dokunan işler yapmaya gayret ediyoruz. Belediyelerimizi çalıştırıyoruz, yerel yönetimler araştırma ve inceleme yapıyorlar. Özellikle deprem riski olan evleri, mahalleleri ortaya çıkarmak için gayret ediyoruz. Biz bunu bütün ilçe belediye başkanlarından da istiyoruz. Bugün Çerkezköy Belediye Başkanı da, Saray Belediye Başkanı da bakanlığa sunabilecek bir çalışma içerisine girmeliler. Girmedilerse bugünü bir milat kabul etmeliler. Girdilerse de Allah onlardan razı olsun. Çünkü bu millet güvenilir binalarda yaşamayı hak ediyor. Daha kaliteli, yeşili, sosyal imkanı bol şehirlerde yaşamak istiyoruz. Bizim öncelikle denize yakın ilçelerimizde hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme geçmemiz gerekiyordu. Belediye başkanlarımızın çalışmaları neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u Tekirdağ’da ağırladık” diye konuştu. 

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, Tekirdağ’da koronavirüs vakalarının sorulması üzerine şunları kaydetti; “Sağlık Bakanlığı tarafından her gün 81 il bazında vaka tablosu açıklanıyor. Şu anda açıklamalara baktığımız zaman çok güzel bir ivmelenmeyle bir başarı hikayesi yazıyoruz. Şu anda sayımız çok az. Şarköy, Malkara, Hayrabolu ilçelerinde neredeyse vaka yok gibi bir şey. Bu disiplini bozmadan gitmek en doğrusu olacak. Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var yerli aşımızın çıkmasıyla beraber en yeni normal dediğimiz normalimize inşallah döneriz”  

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIMLAR KONUSUNDA SINIFTA KALDI”

Çerkezköy ve Büyükşehir Belediyesi’nin ve TESKİ’nin yatırımları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna da cevap veren Özcan, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlar konusunda sınıfta kaldığını ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mücadele ettiğini ifade eden Özcan, “Tekirdağ ilçeleri ile birlikte aslında çok daha farklı yerlerde olmayı hak ediyor. Biz özellikle Anadolu’nun birçok marka şehirleri ile yarışır, rekabet eder hale gelmemiz lazım. Oysa bizimle birlikte büyükşehir olmuş illerin bile bizden çok daha büyük yatırımlara imza attığına şahit oluyoruz. Özellikle ilçelere 2 yıl boyunca dağıtacağı paralara bakıyoruz, bazı ilçeler sanki cezalandırılmış gibi. Enteresan paralar dağıtıldığını görüyoruz. Çerkezköy Belediyesi’nin 2. dönemi o da aynı. Bizim Ali Ertem Başkanımızı eleştirmeyi bilen arkadaşlar bugün bu ikinci dönem oldu. 2 yıl da geçti. Kapalı Pazar Yeri ve Velikaöy’deki düğün salonu var. Ben buradan Çerkezköylü hemşehrilerimize soruyorum; Çerkezköy Belediyesi 2 dönemden beri yapması gerekenleri yapmış mıdır? Tamam belki her şey hizmet değildir insana dokunmaktır, hissiyatlardır, kucaklaşmaktır insana belki gelecek konusunda ümit vermektir. Herhalde ümit aşılama işini şimdiye kadar yaptı ve o yüzden bu zamana kadar seçildi. Ama bu millet eninde sonunda tamam yeter de biz böyle ümitlerle karnımızı doyuramıyoruz, bizim hizmet almamız gerekiyor diyecek diye düşünüyorum. Dolayısıyla yerel yönetimler anlamında Tekirdağ’da örnek işler yapmak için gayret gösteriyoruz. AK Partili belediye başkanlarımıza bir bakın görün. Sürekli bakanlarımızla ziyaret ediyoruz ilçeleri. Sürekli projelerine bakıyoruz. Biz kimseyi ayırt etmiyoruz. Kucağımızı açtık. Gelsin bütün ilçe belediye başkanları nerede ne yapmamız gerekiyorsa bu millet için pozitif her şeye varız diyoruz. Çerkezköy Belediye Başkanımızı ben çok iyi biliyorum, konuştum. Mesela Bakan Murat Kurum gel götürelim Ankara’ya davet ettiler. Ancak talep gelmedi. Bakan Kurum geldiğinde Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt bizimle geldi. Ve Çorlu’nun sorunlarını iletti ve çözüm önerilerini sundu. Ben Ahmet Beyi de kutluyorum.” dedi. 

“SU PROJELERİNİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRSİNLER”

TESKİ’nin su fiyat artışı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ‘elektrik fiyatlarını ucuzlatsınlar biz de su fiyatlarını azaltabiliriz’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Özcan, “O zaman ona buradan selam söyleyelim elektrikle su çıkarmak yerine su projelerini tekrar gözden geçirsinler. Yerin altından bilmem kaç metreden elektrikle su çıkarmak yerine başka metodlar yapsınlar. Mesela önerilerimiz olsun kendilerine su borularını tekrar düzenlesinler. Kayıp kaçak oranını indirsinler. Sonrasında zaten oradan elde ettiklerini vatandaşın cebine yansıtma fırsatı elde ederler” dedi. 

“BIRAKSIN GEÇMİŞİ ÖNÜNE BAKSIN”

“Çerkezköy Belediyesi kamulaştırma ile ilgili sıkıntılar yaşıyor” ile ilgili soruya ise AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş cevap verdi. Çetintaş, “Ambarderede bir hızlı tren ile ilgili bir istimlak meselesi vardı. Başkanımız verilen değeri beğenmedi. Daha yüksek olması için itiraz etme dönemi oldu. Başkanımız hala parayı almadı. İtirazla daha fazla miktar alırım deyip bizim meclis üyelerimizden de yardım istedi daha yüksek para alalım diye. Neticede devletin bir cebinden para bir cebine girecek. Yani burada öncelik millet olmalı. Biz şunu tavsiye ederdik ona, bu parayı alsın cebine koysun hiç gidip kredilerle uğraşmasın. Kendisi 45 milyon kredi talebinde bulundu. Hazır para var orada 30 milyon civarında. Alsın parayı cebine koysun faiz ödemesin ne gereği var. Hazır para var orada gidecek alacak parayı. Ama biz bunu söylüyoruz ama başkanımız ne hikmetse bir eskilere girdi. Eskilerde ne var yani müsrif bakkal eski defterleri karıştırır misali. Bıraksın geçmişi önüne baksın. Çerkezköy’de yaklaşık 850-900 milyon civarında belediye başkanımızın 7 yıllık tahmini bir bütçe görüyoruz. Yani bunun yaklaşık 350 milyon değer var karşımızda. Bu değere karşılık sadece gözle gördüğümüz Veliköy’de düğün salonu, yeni pazar yeri yapılmış. Karşımıza 25-30 milyon gözle gördüğümüz bir değer var. Ama bir bakıyoruz ki Çerkezköy’ün sorusu 350 milyon civarında para meydanda yok. Halkımıza şikayet ediyorum belediye başkanımızı. Bu para nerede, nereye gitti? Eski belediye başkanımızın borçlarını ödedim diyor. Ödedin kardeşim de yani bu belediye borçları belediyenin borcu neticede devlette devamlılık esastır. Buraya aday oluyorsan buradaki borçları da kabul etmiş oluyorsun. Ödeyeceksin yani bunları. Kendisine tavsiyemiz hazır bir para var gitsin alsın parayı. Hiç borca da girmesin. Çerkezköy’ü borçlandırmasın.” 


 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Fenerbahçe 22 36
4. Alanyaspor 22 35
5. Beşiktaş 22 35
6. Hatayspor 22 35
7. Başakşehir 21 34
8. Adana Demirspor 22 34
9. Kayserispor 22 31
10. Gaziantep FK 21 31
11. Sivasspor 22 30
12. Karagümrük 22 30
13. Galatasaray 22 27
14. Giresunspor 22 26
15. Kasımpaşa 22 24
16. Göztepe 22 24
17. Antalyaspor 22 23
18. Rizespor 22 21
19. Altay 22 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. Samsunspor 20 33
7. İstanbulspor 20 33
8. Adanaspor 20 32
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 21 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Tottenham 19 36
6. Arsenal 20 35
7. M. United 21 35
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 19 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 22 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Norwich City 22 16
18. Watford 20 14
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 21 45
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Valencia 21 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Espanyol 22 27
12. Celta Vigo 21 26
13. Osasuna 21 25
14. Granada 21 24
15. Elche 21 22
16. Getafe 21 21
17. Mallorca 20 20
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11