banner265

banner579

banner571

“Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, il genelindeki Koronavirüs (Kovid-19) tablosu ile açıklamalarda bulundu. Özcan, “Şu anda sayımız çok az. Şarköy, Malkara, Hayrabolu ilçelerinde neredeyse vaka yok gibi bir şey. Bu disiplini bozmadan gitmek en doğrusu olacak. Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var. Yerli aşımızın çıkmasıyla beraber en yeni normal dediğimiz normalimize inşallah döneriz” dedi.

Gündem 12.01.2021, 20:59 Bakış Haber Merkezi
“Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe’yi ziyaretinin ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatında basın toplantısı düzenledi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“ÜMİT EDİYORUZ EN YENİ NORMALE GEÇECEĞİZ”

Kovid-19 salgınının tüm dünyayı olumsuz etkilediğini ifade eden Başkan Özcan, “Aşı süreçleri ile beraber en yeni normale nisan gibi geçebiliriz ümidimiz var. Nisan ayında inşallah yerli aşımız da başlayacak. Yerli aşımız sahada inşallah vatandaşımıza vurulacak. Öncesinde Çin’den gelen aşıyı tercih etmişti devletimiz bu aşı sağlık çalışanlarımız öncelikli olmak üzere kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü vatandaşlara vurulmaya başlayacak bu hafta. Ümit ediyoruz hemen akabinde normal vatandaşlarımızda aşıyla tanışacak. Ümit ediyoruz en yeni normale geçeceğiz ve bu maskelerden bir an önce kurtulalım. Dünyanın etkilendiği bir dönemde Türkiye’nin ekonomik anlamda da etkilendiği bir süreç oldu. Fakat ekonominin her alanının aynı ölçüde etkilenmediğine de şahitlik ediyoruz. Tabii hükümet olarak tedbirler alıyoruz. Özellikle pandemiden etkilenen küçük esnafımız için bir dizi yardım ve destek paketleri faz faz açıklandı. Bizler de vatandaşımızın sorunlarını vakit kaybetmeden ilgili bakanlığa taşımak istiyoruz” dedi. 

“YEŞİLİ, SOSYAL İMKANI BOL ŞEHİRLERDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Saha çalışmalarına başladıklarını ifade eden Özcan, “Özellikle küçük esnafı ve esnaf odalarını ziyaret ederek esnafın sıkıntılarını dinlemeye çalışıyoruz ve milletvekillerimize aktarıyoruz.” dedi. Özellikle bakanların Tekirdağ’a gelmeleri ya da Tekirdağ’da bakanlıkları ilgilendiren konuların bu bakanlıklara aktarılması noktasında da hararetli bir çalışma yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Özcan, Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan önemli büyükşehirlerden birisi olduğunu kaydederek, “Fakat güzel, kaliteli, potansiyeli yüksek bir büyükşehir olmamızın yanında deprem riski taşıyan şehirlerden biri de yine Tekirdağ diyebiliriz. Bu önemli bir konu. Belediyelerimizin bir çalışma yapmasını istemiştik. Süleymanpaşa, Hayrabolu, Kapaklı ve Marmaraereğlisi Belediyesi ile bu ilçelerde milletimize dokunan işler yapmaya gayret ediyoruz. Belediyelerimizi çalıştırıyoruz, yerel yönetimler araştırma ve inceleme yapıyorlar. Özellikle deprem riski olan evleri, mahalleleri ortaya çıkarmak için gayret ediyoruz. Biz bunu bütün ilçe belediye başkanlarından da istiyoruz. Bugün Çerkezköy Belediye Başkanı da, Saray Belediye Başkanı da bakanlığa sunabilecek bir çalışma içerisine girmeliler. Girmedilerse bugünü bir milat kabul etmeliler. Girdilerse de Allah onlardan razı olsun. Çünkü bu millet güvenilir binalarda yaşamayı hak ediyor. Daha kaliteli, yeşili, sosyal imkanı bol şehirlerde yaşamak istiyoruz. Bizim öncelikle denize yakın ilçelerimizde hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme geçmemiz gerekiyordu. Belediye başkanlarımızın çalışmaları neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u Tekirdağ’da ağırladık” diye konuştu. 

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, Tekirdağ’da koronavirüs vakalarının sorulması üzerine şunları kaydetti; “Sağlık Bakanlığı tarafından her gün 81 il bazında vaka tablosu açıklanıyor. Şu anda açıklamalara baktığımız zaman çok güzel bir ivmelenmeyle bir başarı hikayesi yazıyoruz. Şu anda sayımız çok az. Şarköy, Malkara, Hayrabolu ilçelerinde neredeyse vaka yok gibi bir şey. Bu disiplini bozmadan gitmek en doğrusu olacak. Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var yerli aşımızın çıkmasıyla beraber en yeni normal dediğimiz normalimize inşallah döneriz”  

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIMLAR KONUSUNDA SINIFTA KALDI”

Çerkezköy ve Büyükşehir Belediyesi’nin ve TESKİ’nin yatırımları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna da cevap veren Özcan, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlar konusunda sınıfta kaldığını ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mücadele ettiğini ifade eden Özcan, “Tekirdağ ilçeleri ile birlikte aslında çok daha farklı yerlerde olmayı hak ediyor. Biz özellikle Anadolu’nun birçok marka şehirleri ile yarışır, rekabet eder hale gelmemiz lazım. Oysa bizimle birlikte büyükşehir olmuş illerin bile bizden çok daha büyük yatırımlara imza attığına şahit oluyoruz. Özellikle ilçelere 2 yıl boyunca dağıtacağı paralara bakıyoruz, bazı ilçeler sanki cezalandırılmış gibi. Enteresan paralar dağıtıldığını görüyoruz. Çerkezköy Belediyesi’nin 2. dönemi o da aynı. Bizim Ali Ertem Başkanımızı eleştirmeyi bilen arkadaşlar bugün bu ikinci dönem oldu. 2 yıl da geçti. Kapalı Pazar Yeri ve Velikaöy’deki düğün salonu var. Ben buradan Çerkezköylü hemşehrilerimize soruyorum; Çerkezköy Belediyesi 2 dönemden beri yapması gerekenleri yapmış mıdır? Tamam belki her şey hizmet değildir insana dokunmaktır, hissiyatlardır, kucaklaşmaktır insana belki gelecek konusunda ümit vermektir. Herhalde ümit aşılama işini şimdiye kadar yaptı ve o yüzden bu zamana kadar seçildi. Ama bu millet eninde sonunda tamam yeter de biz böyle ümitlerle karnımızı doyuramıyoruz, bizim hizmet almamız gerekiyor diyecek diye düşünüyorum. Dolayısıyla yerel yönetimler anlamında Tekirdağ’da örnek işler yapmak için gayret gösteriyoruz. AK Partili belediye başkanlarımıza bir bakın görün. Sürekli bakanlarımızla ziyaret ediyoruz ilçeleri. Sürekli projelerine bakıyoruz. Biz kimseyi ayırt etmiyoruz. Kucağımızı açtık. Gelsin bütün ilçe belediye başkanları nerede ne yapmamız gerekiyorsa bu millet için pozitif her şeye varız diyoruz. Çerkezköy Belediye Başkanımızı ben çok iyi biliyorum, konuştum. Mesela Bakan Murat Kurum gel götürelim Ankara’ya davet ettiler. Ancak talep gelmedi. Bakan Kurum geldiğinde Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt bizimle geldi. Ve Çorlu’nun sorunlarını iletti ve çözüm önerilerini sundu. Ben Ahmet Beyi de kutluyorum.” dedi. 

“SU PROJELERİNİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRSİNLER”

TESKİ’nin su fiyat artışı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ‘elektrik fiyatlarını ucuzlatsınlar biz de su fiyatlarını azaltabiliriz’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Özcan, “O zaman ona buradan selam söyleyelim elektrikle su çıkarmak yerine su projelerini tekrar gözden geçirsinler. Yerin altından bilmem kaç metreden elektrikle su çıkarmak yerine başka metodlar yapsınlar. Mesela önerilerimiz olsun kendilerine su borularını tekrar düzenlesinler. Kayıp kaçak oranını indirsinler. Sonrasında zaten oradan elde ettiklerini vatandaşın cebine yansıtma fırsatı elde ederler” dedi. 

“BIRAKSIN GEÇMİŞİ ÖNÜNE BAKSIN”

“Çerkezköy Belediyesi kamulaştırma ile ilgili sıkıntılar yaşıyor” ile ilgili soruya ise AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş cevap verdi. Çetintaş, “Ambarderede bir hızlı tren ile ilgili bir istimlak meselesi vardı. Başkanımız verilen değeri beğenmedi. Daha yüksek olması için itiraz etme dönemi oldu. Başkanımız hala parayı almadı. İtirazla daha fazla miktar alırım deyip bizim meclis üyelerimizden de yardım istedi daha yüksek para alalım diye. Neticede devletin bir cebinden para bir cebine girecek. Yani burada öncelik millet olmalı. Biz şunu tavsiye ederdik ona, bu parayı alsın cebine koysun hiç gidip kredilerle uğraşmasın. Kendisi 45 milyon kredi talebinde bulundu. Hazır para var orada 30 milyon civarında. Alsın parayı cebine koysun faiz ödemesin ne gereği var. Hazır para var orada gidecek alacak parayı. Ama biz bunu söylüyoruz ama başkanımız ne hikmetse bir eskilere girdi. Eskilerde ne var yani müsrif bakkal eski defterleri karıştırır misali. Bıraksın geçmişi önüne baksın. Çerkezköy’de yaklaşık 850-900 milyon civarında belediye başkanımızın 7 yıllık tahmini bir bütçe görüyoruz. Yani bunun yaklaşık 350 milyon değer var karşımızda. Bu değere karşılık sadece gözle gördüğümüz Veliköy’de düğün salonu, yeni pazar yeri yapılmış. Karşımıza 25-30 milyon gözle gördüğümüz bir değer var. Ama bir bakıyoruz ki Çerkezköy’ün sorusu 350 milyon civarında para meydanda yok. Halkımıza şikayet ediyorum belediye başkanımızı. Bu para nerede, nereye gitti? Eski belediye başkanımızın borçlarını ödedim diyor. Ödedin kardeşim de yani bu belediye borçları belediyenin borcu neticede devlette devamlılık esastır. Buraya aday oluyorsan buradaki borçları da kabul etmiş oluyorsun. Ödeyeceksin yani bunları. Kendisine tavsiyemiz hazır bir para var gitsin alsın parayı. Hiç borca da girmesin. Çerkezköy’ü borçlandırmasın.” 


 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:55
Güneş 08:24
Öğle 13:25
İkindi 15:54
Akşam 18:16
Yatsı 19:41
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
-6°
açık
banner573
banner575
banner576
banner577