banner265

“Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, il genelindeki Koronavirüs (Kovid-19) tablosu ile açıklamalarda bulundu. Özcan, “Şu anda sayımız çok az. Şarköy, Malkara, Hayrabolu ilçelerinde neredeyse vaka yok gibi bir şey. Bu disiplini bozmadan gitmek en doğrusu olacak. Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var. Yerli aşımızın çıkmasıyla beraber en yeni normal dediğimiz normalimize inşallah döneriz” dedi.

Gündem 12.01.2021, 20:59 Bakış Haber Merkezi
“Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe’yi ziyaretinin ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatında basın toplantısı düzenledi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“ÜMİT EDİYORUZ EN YENİ NORMALE GEÇECEĞİZ”

Kovid-19 salgınının tüm dünyayı olumsuz etkilediğini ifade eden Başkan Özcan, “Aşı süreçleri ile beraber en yeni normale nisan gibi geçebiliriz ümidimiz var. Nisan ayında inşallah yerli aşımız da başlayacak. Yerli aşımız sahada inşallah vatandaşımıza vurulacak. Öncesinde Çin’den gelen aşıyı tercih etmişti devletimiz bu aşı sağlık çalışanlarımız öncelikli olmak üzere kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü vatandaşlara vurulmaya başlayacak bu hafta. Ümit ediyoruz hemen akabinde normal vatandaşlarımızda aşıyla tanışacak. Ümit ediyoruz en yeni normale geçeceğiz ve bu maskelerden bir an önce kurtulalım. Dünyanın etkilendiği bir dönemde Türkiye’nin ekonomik anlamda da etkilendiği bir süreç oldu. Fakat ekonominin her alanının aynı ölçüde etkilenmediğine de şahitlik ediyoruz. Tabii hükümet olarak tedbirler alıyoruz. Özellikle pandemiden etkilenen küçük esnafımız için bir dizi yardım ve destek paketleri faz faz açıklandı. Bizler de vatandaşımızın sorunlarını vakit kaybetmeden ilgili bakanlığa taşımak istiyoruz” dedi. 

“YEŞİLİ, SOSYAL İMKANI BOL ŞEHİRLERDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Saha çalışmalarına başladıklarını ifade eden Özcan, “Özellikle küçük esnafı ve esnaf odalarını ziyaret ederek esnafın sıkıntılarını dinlemeye çalışıyoruz ve milletvekillerimize aktarıyoruz.” dedi. Özellikle bakanların Tekirdağ’a gelmeleri ya da Tekirdağ’da bakanlıkları ilgilendiren konuların bu bakanlıklara aktarılması noktasında da hararetli bir çalışma yapmaya gayret ettiklerini ifade eden Özcan, Tekirdağ’ın Marmara Denizi’ne kıyısı olan önemli büyükşehirlerden birisi olduğunu kaydederek, “Fakat güzel, kaliteli, potansiyeli yüksek bir büyükşehir olmamızın yanında deprem riski taşıyan şehirlerden biri de yine Tekirdağ diyebiliriz. Bu önemli bir konu. Belediyelerimizin bir çalışma yapmasını istemiştik. Süleymanpaşa, Hayrabolu, Kapaklı ve Marmaraereğlisi Belediyesi ile bu ilçelerde milletimize dokunan işler yapmaya gayret ediyoruz. Belediyelerimizi çalıştırıyoruz, yerel yönetimler araştırma ve inceleme yapıyorlar. Özellikle deprem riski olan evleri, mahalleleri ortaya çıkarmak için gayret ediyoruz. Biz bunu bütün ilçe belediye başkanlarından da istiyoruz. Bugün Çerkezköy Belediye Başkanı da, Saray Belediye Başkanı da bakanlığa sunabilecek bir çalışma içerisine girmeliler. Girmedilerse bugünü bir milat kabul etmeliler. Girdilerse de Allah onlardan razı olsun. Çünkü bu millet güvenilir binalarda yaşamayı hak ediyor. Daha kaliteli, yeşili, sosyal imkanı bol şehirlerde yaşamak istiyoruz. Bizim öncelikle denize yakın ilçelerimizde hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme geçmemiz gerekiyordu. Belediye başkanlarımızın çalışmaları neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u Tekirdağ’da ağırladık” diye konuştu. 

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, Tekirdağ’da koronavirüs vakalarının sorulması üzerine şunları kaydetti; “Sağlık Bakanlığı tarafından her gün 81 il bazında vaka tablosu açıklanıyor. Şu anda açıklamalara baktığımız zaman çok güzel bir ivmelenmeyle bir başarı hikayesi yazıyoruz. Şu anda sayımız çok az. Şarköy, Malkara, Hayrabolu ilçelerinde neredeyse vaka yok gibi bir şey. Bu disiplini bozmadan gitmek en doğrusu olacak. Şu anda yüzde 98-99 başarı hikayemiz var yerli aşımızın çıkmasıyla beraber en yeni normal dediğimiz normalimize inşallah döneriz”  

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIMLAR KONUSUNDA SINIFTA KALDI”

Çerkezköy ve Büyükşehir Belediyesi’nin ve TESKİ’nin yatırımları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna da cevap veren Özcan, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlar konusunda sınıfta kaldığını ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mücadele ettiğini ifade eden Özcan, “Tekirdağ ilçeleri ile birlikte aslında çok daha farklı yerlerde olmayı hak ediyor. Biz özellikle Anadolu’nun birçok marka şehirleri ile yarışır, rekabet eder hale gelmemiz lazım. Oysa bizimle birlikte büyükşehir olmuş illerin bile bizden çok daha büyük yatırımlara imza attığına şahit oluyoruz. Özellikle ilçelere 2 yıl boyunca dağıtacağı paralara bakıyoruz, bazı ilçeler sanki cezalandırılmış gibi. Enteresan paralar dağıtıldığını görüyoruz. Çerkezköy Belediyesi’nin 2. dönemi o da aynı. Bizim Ali Ertem Başkanımızı eleştirmeyi bilen arkadaşlar bugün bu ikinci dönem oldu. 2 yıl da geçti. Kapalı Pazar Yeri ve Velikaöy’deki düğün salonu var. Ben buradan Çerkezköylü hemşehrilerimize soruyorum; Çerkezköy Belediyesi 2 dönemden beri yapması gerekenleri yapmış mıdır? Tamam belki her şey hizmet değildir insana dokunmaktır, hissiyatlardır, kucaklaşmaktır insana belki gelecek konusunda ümit vermektir. Herhalde ümit aşılama işini şimdiye kadar yaptı ve o yüzden bu zamana kadar seçildi. Ama bu millet eninde sonunda tamam yeter de biz böyle ümitlerle karnımızı doyuramıyoruz, bizim hizmet almamız gerekiyor diyecek diye düşünüyorum. Dolayısıyla yerel yönetimler anlamında Tekirdağ’da örnek işler yapmak için gayret gösteriyoruz. AK Partili belediye başkanlarımıza bir bakın görün. Sürekli bakanlarımızla ziyaret ediyoruz ilçeleri. Sürekli projelerine bakıyoruz. Biz kimseyi ayırt etmiyoruz. Kucağımızı açtık. Gelsin bütün ilçe belediye başkanları nerede ne yapmamız gerekiyorsa bu millet için pozitif her şeye varız diyoruz. Çerkezköy Belediye Başkanımızı ben çok iyi biliyorum, konuştum. Mesela Bakan Murat Kurum gel götürelim Ankara’ya davet ettiler. Ancak talep gelmedi. Bakan Kurum geldiğinde Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt bizimle geldi. Ve Çorlu’nun sorunlarını iletti ve çözüm önerilerini sundu. Ben Ahmet Beyi de kutluyorum.” dedi. 

“SU PROJELERİNİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRSİNLER”

TESKİ’nin su fiyat artışı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ‘elektrik fiyatlarını ucuzlatsınlar biz de su fiyatlarını azaltabiliriz’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Özcan, “O zaman ona buradan selam söyleyelim elektrikle su çıkarmak yerine su projelerini tekrar gözden geçirsinler. Yerin altından bilmem kaç metreden elektrikle su çıkarmak yerine başka metodlar yapsınlar. Mesela önerilerimiz olsun kendilerine su borularını tekrar düzenlesinler. Kayıp kaçak oranını indirsinler. Sonrasında zaten oradan elde ettiklerini vatandaşın cebine yansıtma fırsatı elde ederler” dedi. 

“BIRAKSIN GEÇMİŞİ ÖNÜNE BAKSIN”

“Çerkezköy Belediyesi kamulaştırma ile ilgili sıkıntılar yaşıyor” ile ilgili soruya ise AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş cevap verdi. Çetintaş, “Ambarderede bir hızlı tren ile ilgili bir istimlak meselesi vardı. Başkanımız verilen değeri beğenmedi. Daha yüksek olması için itiraz etme dönemi oldu. Başkanımız hala parayı almadı. İtirazla daha fazla miktar alırım deyip bizim meclis üyelerimizden de yardım istedi daha yüksek para alalım diye. Neticede devletin bir cebinden para bir cebine girecek. Yani burada öncelik millet olmalı. Biz şunu tavsiye ederdik ona, bu parayı alsın cebine koysun hiç gidip kredilerle uğraşmasın. Kendisi 45 milyon kredi talebinde bulundu. Hazır para var orada 30 milyon civarında. Alsın parayı cebine koysun faiz ödemesin ne gereği var. Hazır para var orada gidecek alacak parayı. Ama biz bunu söylüyoruz ama başkanımız ne hikmetse bir eskilere girdi. Eskilerde ne var yani müsrif bakkal eski defterleri karıştırır misali. Bıraksın geçmişi önüne baksın. Çerkezköy’de yaklaşık 850-900 milyon civarında belediye başkanımızın 7 yıllık tahmini bir bütçe görüyoruz. Yani bunun yaklaşık 350 milyon değer var karşımızda. Bu değere karşılık sadece gözle gördüğümüz Veliköy’de düğün salonu, yeni pazar yeri yapılmış. Karşımıza 25-30 milyon gözle gördüğümüz bir değer var. Ama bir bakıyoruz ki Çerkezköy’ün sorusu 350 milyon civarında para meydanda yok. Halkımıza şikayet ediyorum belediye başkanımızı. Bu para nerede, nereye gitti? Eski belediye başkanımızın borçlarını ödedim diyor. Ödedin kardeşim de yani bu belediye borçları belediyenin borcu neticede devlette devamlılık esastır. Buraya aday oluyorsan buradaki borçları da kabul etmiş oluyorsun. Ödeyeceksin yani bunları. Kendisine tavsiyemiz hazır bir para var gitsin alsın parayı. Hiç borca da girmesin. Çerkezköy’ü borçlandırmasın.” 


 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:53
Güneş 06:24
Öğle 13:15
İkindi 16:58
Akşam 19:56
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. İstanbulspor 30 54
5. Altay 29 53
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Tuzlaspor 30 44
9. Ümraniye 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23
13°
parçalı bulutlu