“Tarihi ve Edebi Yönüyle Milli Mücadele” konulu panel düzenlendi

Çerkezköy Belediyesi ve Türk Ocakları Çerkezköy Şubesi işbirliği ile düzenlenen “Tarihi ve Edebi Yönüyle Milli Mücadele” konulu panele geniş katılım sağlandı.

“Tarihi ve Edebi Yönüyle Milli Mücadele” konulu panel düzenlendi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de Milli Mücadele’nin anlatıldığı geniş katılımlı bir panel programı düzenlendi.
GENİŞ KATILIM
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen programa, Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Mehmet Şahin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, Türk Ocakları Çerkezköy Şube Başkanı Burak Candaş, İyi Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Erseçkin, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Türk Ocakları Çerkezköy Şube Başkanı Burak Candaş gerçekleştirdi.


PANELDE MİLLİ MÜCADELE KONUŞULDU

Milli mücadelenin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla Çerkezköy Belediyesi ve Türk Ocakları Çerkezköy Şubesi işbirliği ile düzenlenen “Tarihi ve Edebi Yönüyle Milli Mücadele” konulu panelin moderatörlüğünü Kıbrıs Gazisi Emekli Tümgeneral Cumhur Evcil yaptı. Panel’in açılış konuşmasını ise Türk Ocakları Çerkezköy Şube Başkanı Burak Candaş yaptı. 
Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük destekçisi merhum Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir de panele konuşmacı olarak katıldı. Timsal Karabekir panelde "Millî Mücadele, Atatürk ve Kazım Karabekir Paşa" konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Panelde Modern Türk Edebiyatının dikkat çeken isimlerinden, Türkiye Yazarlar Birliği "En İyi Roman Ödülü", Türk Ocakları "Ayvaz Gökdemir Edebiyat Armağanı" dahil pek çok ödül alan yazar Metin Savaş ise "Millî Mücadelenin Mitolojik Arka Planı" konulu sunum yaptı. Araştırmacı-yazar, Hacı Bayram Veli Üniversitesi doktora öğrencisi Yasin Yavuz’un "Millî Mücadele ve Türk Şiiri" konulu sunumunun ardından panel, katılımcıların sorularının cevaplandırıldığı bölüm ile sona erdi.


KATILIMCILARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ
“Tarihi ve Edebi Yönüyle Milli Mücadele” konulu panel sonunda Kıbrıs Gazisi Emekli Tümgeneral Cumhur Evcil’e plaketini takdim eden Belediye Başkan Vekili M. Şahin Yılmaz, “Türk Silahlı Kuvvetlerine önemli hizmetlerde bulunmuş olan böylesine değerli bir komutanımıza plaketi büyük bir onurla takdim ediyorum” dedi. Programda daha sonra Doğu Cephesi Kumandanı merhum Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’e, Yazar Metin Savaş’a ve Akademisyen Yasin Yavuz’a Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Şahin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcımız Nedim Yılancı ve Türk Ocakları Çerkezköy Şube Başkanı Burak Candaş tarafından plaket takdim edildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510