Tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulacak

Kırklareli Valiliği himayesinde Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacak.

Tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulacak

banner287
Çerkezköy Bakış - Vali Osman Bilgin başkanlığı'nda valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, OSB fizibilite ve ön hazırlık çalışmaları yapıldı. Bilgin, toplantıda yaptığı konuşmada, aile işletmeleri tarafından yapılan süt sığırcılığı faaliyetlerinin geliştirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Yapılacak çalışmaların Türkiye çapında süt sığırcılığı alanında örnek olmasını hedeflediklerini ifade eden Bilgin, süt sığırcılığı alanında büyük gelişmeler kat etmek istediklerini belirtti.
Sanayi bölgesini bin dönümlük bir arazi üzerine kurulmasını planladıklarını aktaran Bilgin, süt sığırcılığı alanında modern aile işletmelerine yüksek standartlarda süt sığırcılığı ve süt ürünleri üretimi yapma imkanı sağlayacak altyapı olanaklarına sahip olacağını kaydetti.
Bölgenin kurulması için resmi girişimlerde bulunduklarını dile getiren Bilgin, "Kavaklı beldesinde kurulması planlanan tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesinin devletimizin destekleri ile daha da büyüterek bütün ilçe ve köylerinden bulunan hayvancılık işletmelerinin bu bölgede yer almasını ve yüksek standartlarda ve verimlilikte üretim yapan aile işletmelerine dönüştürülecek." dedi.AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510