“Tek güvencemiz milletimizin azim ve kararlılığıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklama yaptı. Her türlü darbeye karşı kararlı duruşlarının devam edeceğini kaydeden Camcı, “Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Her türlü darbeyi lanetliyoruz.” dedi.

“Tek güvencemiz milletimizin azim ve kararlılığıdır”

Çerkezköy Bakış - 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçtiğini ifade eden Camcı, “Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı milletimiz Gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ve ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimini yerleştirilmiştir. Aradan üç yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım atılmamıştır.” dedi.
“DİRENİŞTE ŞEHİT OLANLARI RAHMETLE ANIYORUM”

Her türlü darbeye karşı kararlı duruşlarının devam edeceğini belirten Camcı, “Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyet kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510