Tekirdağ delegelerinden ortak bildiri

CHP’de olağanüstü kurultay hazırlıkları yapılırken, 11 kurultay üyesi bulunan Tekirdağ’da, ortak bildiri yapıldı. 11 üyenin adıyla yapılan ortak bildiride, kurultay yerine yerel seçimlere hazırlık yapılması vurgusu yapıldı. Kapaklı, kurultayda 2 üye ile temsil edilirken, Çerkezköy’ün ise üyesi bulunmuyor.

Çerkezköy bakış
Tekirdağ delegelerinden ortak bildiri

Çerkezköy Bakış- CHP Tekirdağ İl Başkanlığı sosyal medya hesabından  ‘CHP Tekirdağ kurultay delegeleri ortak bildirisi’ adı altında bir açıklama yayınladı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 24 Haziran 2018 günü ülkemizde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri, Tekirdağ ilimizde olması gerektiği ve arzu edilen şekliyle, huzur içinde geçmiştir. Türkiye’nin aydınlanması, nefes alması uğruna maddi, manevi büyük fedakârlıklar gösteren partimizin, İl ve İlçe Başkanları ile yöneticileri ve tüm Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, adalet ve özgürlük yolundaki mücadelelerine taviz vermeden cesaretle devam etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir ailedir. Bu ailenin ferdi olan ve partiye gönülden bağlı üyelerimiz, ülkesine ve cumhuriyete duyduğu sevgiyle seçim günü sandığa gitmiş, içtenlikle çaba gösteren partililerimizden yüzlerce gönüllü, seçim sandıklarını namusu bilerek sahip çıkmıştır.
Cumhuriyet Halk Partisi; Türk bayrağının gölgesinde, güzel ülkemizde, huzur ve güven içerisinde yaşamak isteyen tüm vatan sevdalılarının partisidir. Gayemiz; hep birlikte ülkemiz ve milletimiz için en iyisini yapabilmektir. Bu amaca ulaşabilmek için, birlikte düşünmemiz, birlikte hareket etmemiz şarttır. Mücadelemiz ve amacımız ortak, sorumluluğumuz büyüktür. Bu uğurda; elimiz değil, gövdemiz taşın altındadır. Partimizin amacı, ülkede birlik ve beraberliği sağlamaktır. Ülkemizin en çok ihtiyacı olan; İnsanların ayrıştırılmadığı bir ortamda, halkımızın yeniden birbiriyle kucaklaşması, birlik ve beraberlik içinde olmasıdır. Arzuladığımız bu ortama ulaşabilmek için, tek yürek olmalı, yerel seçimlere el birliğiyle hazırlanmalıyız. Her ne kadar hükümet yetkilileri tarafından, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan seçimlerin erkene alınmasının gündemde olmadığı ifade edilse de, mevcut iktidarın geçmiş uygulamaları ve tutarsız açıklamaları ışığında, erken seçim ihtimalinin şimdilik sadece sumen altı edilmiş olabileceği aşikârdır.
15 Temmuz’da FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı vatansever halkımızın direnerek elde ettiğini, iktidar kendi çıkarları için kullanmaktan geri durmamış ve ülkede adeta bir sivil darbe yapılmıştır. Ülkedeki durum en basit haliyle bu şekilde ifade edilebilirken, bazı iktidar kalemşörlerinin, CHP’nin bu yazı parti içi meselelerle geçirmesini istediği aşikârdır. Partimiz bu oyuna düşmemeli, bir an önce iç hesaplaşmalardan uzaklaşarak, var gücüyle yerel seçimlere hazırlanmalıdır. Olağanüstü Kurultay tartışmalarına katılmayan partililerimizi, koltuk sevdalısı olmakla suçlayanların bu yaklaşımı partimizdeki birlik ve beraberliği zedelemektedir. AKP seçim sonrası yaşanan ekonomik olumsuzluklarla yurt içi ve yurt dışı piyasalarda hızla kan kaybetmektedir. Yerel seçimlere odaklanmak yerine olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ve birbirimizle uğraşırsak her şeyi AKP’ye teslim ederiz. Bizim parti içi tartışmalarımızın şüphesiz ki, tek kazananı iktidar partisi olur. Bizim çekişmelerimizi ellerini ovuşturarak izleyenlerin ekmeğine yağ sürmek yerine, önümüzdeki sürece odaklanmalıyız. 2019’da yeni ve zorlu bir seçim süreci tekrar bizi bekliyor. Bu yüzden Cumhuriyet, hak ve özgürlükler uğrunda çalışmalı ve rejim düşmanlarına tek yumruk olduğumuzu göstermeliyiz. Vatandaşlarımızla bütünleşmeli ve ülkede freni boşalmış kamyon gibi duvara doğru giden “tek adam” rejimine, çocuklarımızın geleceği için bir an önce son vermeliyiz.

banner287
Bu duygularla; tüm Cumhuriyet Halk Partili gönül dostlarımızı sevgiyle selamlıyor, önümüzdeki günlerin, halkımıza, demokrasimize, ülkemizdeki bağımsız hukuk sisteminin işleyişine, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasına katkı sağlamasını diliyoruz. 
CHP’nin kurultay delegeleri şöyle:Recep Ökten, Kadir Albayrak, İsmail Akar, Rasim Yüksel, 
Kenan Seçkin, Arzu Mandalı Sucu, Hülya Ertan, Mine Boralı, Ufuk Gençtürk, İlker Yağcıoğlu ve Alpay Var.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 10 ay Önce

ACİL..KIZILPINAR YOLLARINI BİTİRİN YOKSA SİZE OY YOK...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306