Tekirdağ’a 200 bekçi alınacak

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere bekçi alımları müracaatlarının 8 Haziran itibariyle başladığını ve 22 Haziran 2018 tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

Tekirdağ’a 200 bekçi alınacak

Çerkezköy Bakış - Halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 7 bin bekçi alımı yapılacak. Bekçi alımları müracaatlarının başladığını ve 22 Haziran 2018 tarihine kadar devam edeceği belirten Yüksel, 
“Çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla, “Çarşı ve Mahalle Bekçileri” teşkilatı güçlendirilecek. Başvuruları kabul edilen ve şartları yerine getiren bekçi adayları, Polis Akademisi Başkanlığınca verilecek eğitimin ardından Tekirdağ ilimizde 200 olmak üzere 73 ilde toplam 7 bin bekçi istihdam edilecek.” dedi.
Yüksel, adayların 22 Haziran 2018 tarihine kadar //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapmaları gerektiğini belirti. 

BEKÇİ ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

banner287
En az 167 cm boyunda olmak, beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olması.
Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak. Askerlik ödevini bitirmiş olmak. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (02/07/2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (02/07/1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak), ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak. Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak. Memuriyete engel bir hali bulunmamak (657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesinde belirtilen şartları taşımak). Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak. Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak. Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak. Sağlık yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 12:33

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306