Tekirdağ’ın vekilleri yemin etti

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin ardından mazbatalarını alan milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin ederek görevlerine başladı.

Çerkezköy Bakış
Tekirdağ’ın vekilleri yemin etti

Çerkezköy Bakış - TBMM Genel Kurulu, Cumartesi günü yemin töreni için meclisin en yaşlı üyesi İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz başkanlığında toplandı. İlk yemini eden Geçici Meclis Başkanı, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz oldu. Yılmaz, Başkanlık Divanı kürsüsündeki yerinden ayağa kalkarak yemin metnini okudu. Ardından da diğer milletvekilleri il sıralamasına göre kürsüye gelerek yeminlerini etti.

banner287
İLK YENİ VEKİLLER YEMİN ETİ


Tekirdağ Milletvekillerine ise gece yarısına doğru sıra geldi. Soyadı harf sırasına göre Tekirdağ Milletvekillileri sırasıyla sahneye davet edildi. İlk olarak CHP’li İlhami Özcan Aygün, İYİ Partili Enez Kaplan ve AK Partili Çiğdem Koncagül yemin etti. İlk kez milletvekili seçilen 3 isimin ardından meclisin tecrübeli isimleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, TBMM Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, AK Partili Mustafa Yel ve CHP’li Candan Yüceer kürsüye çıkarak yeminlerini etti ve resmi olarak görevlerine başladı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306