Temmuz ayı faaliyet raporu açıklandı

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında gerçekleştirilen faaliyetlerin raporu açıklandı.Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Ekiplerimiz ilçemizdeki parklarda çim biçme, çevre düzenlemesi, bakım onarım çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor.” dedi.

çerkezköy bakış
Temmuz ayı faaliyet raporu açıklandı

Çerkezköy Bakış -  Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “İlçemizde bulunan Osman Aşık Parkı, Ali Baba Parkı, Altınışık Parkı, Aziz Sancar Parkı, Kiraz Park, Hazan sokak,Panel sokak,Evrim  sokak, Dilber sokak,Muammer Aksoy caddesi üzerindeki park,Emek caddesi üzerindeki park, Yanıkağıl, Karlı, Bahçeağıl, Uzunhacı, Pınarça mahallelerimizde bulunan okul, sağlık ocağı ve park alanları,Kapaklı Belediyesi Anaokulu,Kapaklı Belediyesi Ortaokulu,Kapaklı Anadolu Lisesi,Sanayiciler İlköğretim Okulu,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesi, Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerindeki refüj ve Pınar Bulvarı üzerindeki refüjde çim biçme çalışmaları yapılmıştır.” dedi.

GÜL FİDANLARININ BAKIMI YAPILIYOR


İlçe genelinde refüjlere dikilen gül fidanlarının bakım çalışmaları ile ilgili olarak ise “ Ekiplerimiz düzenli olarak Hürriyet caddesi üzerindeki refüj, Pınar Bulvarı refüj, İsmet Paşa mahallesi 48.sokaktaki refüj ,Erbay Caddesi refüj, Gazi  Osman Paşa caddesi refüj ve ilçemiz Yeni cami önünde bulunan gül fidanlarının çapalama,ilaçlama ve bakım çalışmalarını yapmıştır.” dedi.

banner287
ÇOCUK OYUN GRUPLARI BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİYOR
 

Ekiplerin parklardaki spor aletleri ve çocuk oyun gruplarında oluşan hasarların bakım ve onarım çalışmalarını da sürdürdüklerini ifade eden Mandalı “Ekiplerimiz Temmuz ayı içerisinde Evrim sokak, Dilber sokak, Fatih Camii Parkı, 53. Sokak, Hazan Sokak, Hazer Sokak park alanları, Erol Buz Parkı, Barış Manço Parkı, Kazak Gölü Mesire Alanı, Halim Danacı Parkı, Ali Baba park alanlarında spor aletleri ve çocuk oyun gruplarında oluşan hasarların bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Kapaklımıza kazandırdığımız bu parklara herkesin sahip çıkması gerekiyor.” dedi.

KAZAK GÖLÜ’NDEKİ ÇALIŞMALAR
 

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında Kazak Gölü’nde de önemli çalışmalar yapıldığını ifade ederek “Ekiplerimiz Kazak Gölü Mesire Alanı’ndaki mescidi tamamlamıştır. Kafe kısmında bir adet engelli, bir adet bay ve bayan wc yapmıştır.” dedi. 
 

AYDINLATMA DİREKLERİ MONTE EDİLDİ
 

Kapaklı Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan saat kulesi alanına Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından atölyede üretilen 10 adet ahşap çiçeğin montajının gerçekleştirildiğini belirten Başkan Mandalı, “Ekiplerimiz Ahmet Tokuç park alanındaki aydınlatma işleri ile Karaağaç mahallesi Muammer Aksoy caddesi üzerindeki park alanına 20 adet dekoratif aydınlatma direği montajını yapmıştır. Ayrıca Bülent Ecevit Parkında kırık olan traverten taşların bakım onarımı yapılmıştır. Amfi alanındaki elektrik işleri yapılmıştır. Büfe,Wc ,Anfi kapıları panjur yapılmıştır.Parkta tüm yeşil alanlarda çapalama yapılmıştır.Mutfak alanındaki tavan kısmı yenilenerek mutfak dolabı yenisi ile değiştirilmiştir.Naim Süleymanoğlu spor bahçesi ile  Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Başbuğ Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Hacı Mehmet Aşık, Ahmet Tokuç, Şehit Zafer Çan, Aziz Sancar, Şehit Erdinç Duran, Selahattin Altınışık, Halim Danacı park alanlarına konulacak olan heykel ve büstlerin yerleri hazırlanmıştır ” diyerek Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamayı tamamladı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306