Tepe Camii hayırseverlerin desteğini bekliyor

Çerkezköy’de, içerisinde Cami, Taziye Evi, Yatılı Kuran Kursu, Sosyal Tesisler, Kreş, Gençlik Merkezi ve Müftülük Hizmet Binası’nın yer alacağı projesinin hazırlık aşamaları tamamlandı. Çerkezköy Tepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Galip Güngör, kısa süre içinde projenin temelini atacaklarını belirterek, hayırseverlerin de desteğini beklediklerini ifade etti.

Tepe Camii hayırseverlerin desteğini bekliyor

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Müftü Vekili Mahmut Öztekin ve Çerkezköy Tepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Galip Güngör, Çerkezköy Bakış Gazetesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Güngör, görseli hazırlanan proje ile ilgili bilgi verdi. Güngör, “4 bağımsız bölümden oluşacak olan tesiste, Cami alanı, Taziye Evi, Yatılı Kuran Kursu, Sosyal Tesisler (Kreş ve Gençlik Merkezi) ile Müftülük Hizmet binası yer alacak. Alanda, 500 Kişilik Konferans Salonu, 750 Kişilik Düğün Salonu, 4 bölüme de hizmet edecek Aşevi ve Kütüphane de bulunacak.  Çevresinde otopark ve park alanının da yer alacağı binalar çevreye duyarlı ve ekolojik olacak. Yakın zamanda temelinin atılması planlanan projenin bölümlerine, en büyük bağışı yapan kişinin isimleri verilecek.” dedi. Projenin kamuoyuna tanıtılması için önümüzdeki günlerde basın toplantısı düzenleyeceklerini belirten Güngör, kısa seri içinde de temelini atmayı planladıklarını açıkladı. Camiye, en çok desteği veren kişinin belirlediği isim verilecek.

BAĞIŞ HESABI

Güngör, “Cumhuriyet Mah. Feyzullah Toprak Konutları Karşısı No:1’de faaliyet gösteren Çerkezköy Tepe Camii ve Yaşatma Derneği’ne vatandaşlar derneğin TR400020500009566482300001 nolu iban hesabına bağış yapabilir.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
batuhan öz
batuhan öz - 1 ay Önce

nereye yapılacak bu camii kuşbahçe tarafına mı?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510