Tepe İlkokulu’nda duygusal mezuniyet

Tepe İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencileri ilköğretim eğitimlerini tamamlayarak orta öğretime geçiş yapmaları dolayısıyla Beyaz Konak Kafede mezuniyet balosu düzenledi.

Çerkezköy Bakış
Tepe İlkokulu’nda duygusal mezuniyet

Çerkezköy Bakış - Mezuniyet balosuna, okul öğretmenleri öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından sınıf öğretmeni Şükriye Koçyiğit Çay bir konuşma yaptı. Çay, “Bugün iki duyguyu aynı anda yaşamaktayız. Mezun olmanın haklı gururunu yaşarken vedanın hüzünlü demlerini yaşıyoruz. Açıkçası mutluyum gururluyum. Çünkü en değerli varlıklarınız olan çocuklarını bana emanet ettiniz. Ben de onlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Artık onlarda ben de yeni bir başlangıç yapacağız. Eminim şimdi olduğu gibi gelecekte de onlarla gurur duyacağım. Bu 4 yıllık süre içerisinde emeklerini esirgemeden bana yardımcı olan ve çocuklarımızın bu günlere gelmesinde ellerinden gelen gerek maddi gerek manevi tüm imkanları sağlayan siz kıymetli velilerime çok teşekkür ederim. Bazen istemeden birbirimizi kırmış olabiliriz. Ya da yanlış anlaşılmalardan dolayı kızgınlıklar olabilir. Sonuçta hepimiz insanız kimse mükemmel değildir. Ben de böyle olduğumu hiçbir zaman iddia etmedim. Sizlere karşı hatalarım olduysa, sürçü lisan ettiysem affedin. Benden yana olan hakkım varsa da helal olsun. Hepinizin ailelerinize ve ülkenize hayırlı birer birey olacağınızı biliyorum. Sizlerle gurur duyuyorum ve sizleri çok seviyorum. Geleceğiniz aydınlık olsun.” dedi.

ÖĞRETMENLERİNİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE DİNLEDİLER

banner287
Öğrenciler veda konuşması yapan sınıf öğretmenlerini gözyaşları içinde dinlediler. Konuşmasının ardından veliler tarafından sınıf öğretmeni Çay’a çiçek verildi. Törenin devamında ise mezuniyet pastası kesildi.

ANNELER GÜNÜ DE UNUTULMADI

Anneler Gününün de unutulmadığı gecede öğrenciler anneleri için ‘bilmece’ şarkısını seslendirdi. Ayrıca okulda hazırlamış oldukları tepsileri, annelerine hediye ettiler.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510