TESKİ yapamadı, İSKİ yapacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili ve 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşanan su sorununa ilişkin olarak, "Bu kadar da para topluyor milletten ama bir arızayı tespit edecek imkanı yok elinde, becerememişler. İSKİ'den yardım istiyorlar, biz de araya girdik bugün az önce, İSKİ Genel Müdürümüz ile görüştük, arızayı tespit için bugün oraya uzman gönderdiler. Tespit yapılmış, yarından itibaren de inşallah İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Partili belediye, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin, TESKİ'nin beceremediği işi inşallah yarın çözecek" dedi.

Çerkezköy Bakış
TESKİ yapamadı, İSKİ yapacak

Çerkezköy Bakış - Şentop, partisinin Cumhuriyet Meydanı'ndaki seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, hizmet odaklı bir siyaset anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.

"CHP'li belediyelerde olduğu gibi 'Bu bana oy verdi bu bana oy vermedi' anlayışıyla vatandaşlar arasında ayrımcılık yaparak siyaset yürütmediklerini aktaran Şentop, "Bakın haber olarak basına da yansıdı, TESKİ, Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi Çorlu'da birkaç mahallemize su veremiyor. Bir yerde bir arıza var, birkaç gündür. Bu arızanın da ne olduğunu tespit edemiyorlar. 5. yılına yaklaşıyor Büyükşehir Belediyesi. Biliyorsunuz su hizmetleri çok pahalı, çok yüksek. Bu kadar da para topluyor milletten ama bir arızayı tespit edecek imkanı yok elinde, becerememişler. İSKİ'den yardım istiyorlar, biz de araya girdik bugün az önce, İSKİ Genel Müdürümüz ile görüştük, arızayı tespit için bugün oraya uzman gönderdiler. Tespit yapılmış, yarından itibaren de inşallah İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Partili belediye, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin, TESKİ'nin beceremediği işi inşallah yarın çözecek." diye konuştu.

banner287

HİZMET ODAKLI SİYASET ANLAYIŞI


Şentop, olaya, "Bize kim oy verdi, vermedi, belediye AK Partili mi, CHP'li mi?" diye bakmadıklarını, vatandaşın sorununa çözüm üretmeye çalıştıklarını vurguladı.
Vatandaşın hizmet almasının öncelikli meseleleri olduğunu dile getiren Şentop, şöyle devam etti:
"AK Parti siyaseti de bugüne kadar bu şekilde yürüdü. Daha önceyi hatırlayanlar vardır, 'belediye bizden değildir' diye merkezi hükümetten yardımların kesilmesi, ödenecek paraların geciktirilmesi gibi birçok sorun daha önce yaşanıyordu. Ama AK Parti göreve geldiği günden itibaren, ne yaptı bu işi bir kurala bağladı. Bir ilin hak ettiği neyse o ilden bize oy çıkmış çıkmamış, az çıkmış, çok çıkmış buna bakmadan hakkı neyse veren mevzuata bir anlayışla hareket etti. Hakkari gibi bir yerde hiç milletvekilimiz yok ama buna rağmen kişi başına ne hak ediyorsa merkezi hükümet bütçesinden kuruşuna kadar ve vaktinde ödeyen bir anlayışla hizmet ediyoruz. Çünkü bizim meselemiz vatandaşımızın mutluluğu, huzuru, müreffeh bir hayat yaşaması meselesidir. İnşallah 24 Haziran'da yapacağımız seçimde milletimiz bu 16 yıldır hizmet siyaseti yürüten AK Parti kadrolarına büyük bir destekle yeniden iktidarın önünü açacaktır."
Çorlu’da yaşanan su kesintisi sonrası TESKİ, vatandaşlara tankerlerle taşımalı su götürmüştü. Suların kesik olması ve arızanın giderilmemesi nedeniyle TESKİ büyük eleştiri almıştı.AA

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 16:04

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
necati varvel
necati varvel - 12 ay Önce

Ariza normal bir ariza degil beyan edildigi uzere yerin altina karisan bir arizaymis yani bir nevi dogal afet gibi degerlendirilebilirmis.soruyorum en ufak bir dogal afette istanbul icin planlari nedir, yagmur yagdiginda metroyu su bastiginda nerde iski aski nerde? Bu olayda tankerler fotograflanmis ama 10larca teski personeli gece sabahlara kadar arama calismasi yapti ayrica butun yoneticileri ve hatta baskan kadir bey bile korkakca odasinda degil sahaya gelip gosterdikleri duyarliliktan dolayi bir nuaratiye mahallesi sakini olarak tesekkur ederim. Ayrica sorumlu gazetecilik geregi iski calistiysa ispatlasunlar zira iski yazan bisey gormedik.

imdat demir
imdat demir - 12 ay Önce

Haber yaparken birilerinin söyledikleri ile yetinip karsı tarafdan bir görüş ve bilgi alnadan yapılan haber taraflı ve kasıtlı bir haberdir

Vahit DOĞAN
Vahit DOĞAN - 12 ay Önce

Çorlu Nusratiye mahallesindeki gizli su kaçağı çalışması TESKİ' nin imkanları çerçevesinde Kamera robotlarıyla, Akustik dinleme cihazlarıyla, Füit dinleme çalışmalarıyla ve bazı noktalarda deneme kazılarıyla arıza TESKİ ekipleri imkanlarıyla bulunarak yapılmıştır.

Yunus yılmaz
Yunus yılmaz - 12 ay Önce

Arkadaş haberi yapmısınız ama bilgi belge yok resim bile yok ilginç bir haber bence TESKİ yi karalıyorsunuz

Mehmet Gunaydin
Mehmet Gunaydin - 12 ay Önce

Bence yaptiginiz haberin bi izahi yok ortalarda İSKİYE ait bir arac personel gorunmuyorbenim sehrime hizmet veren bir kurulusu lekelemeyin menfatiniz icin

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 12 ay Önce

DOĞRU..KIZILPINAR MİLLET CADDESİ ..İSTANBUL CİTY...ÖNÜ ..TRAFO KARŞISINDA VANADA KAÇAK VARMIŞ 1 SENEDİR YAPAMADI TESKİ....KURBAGALAR YÜZÜYOR..

TRAKYALI..
TRAKYALI.. - 12 ay Önce

TESKİ DEN BİR CACIK OLMAZ...İYİKİ VARSIN İSKİ...

boran karabağ
boran karabağ - 12 ay Önce

Haberi yapan arkadaş emeğe saygın olsun lütfen,bu haberi yapıyorsun madem kanıtın nerde TESKIYE ait aracı koymuşsun fotoğraf olarak İSKİNİN birtane fotoğrafını köy bari inanalım yapmayın boş işlerle uğraşıyorsunuz.Siz kuruluş itibari ile bukadar kısa sürede kurumlasan ve yatırım yapan bir Şu idaresi gördünüz mü Türkiye genelinde cevap yazarsanız sevinirim.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510