TMS eylemlerini sürdürüyor

Türk Metal Sendikası (TMS), sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldığı iddia edilen 12 üyesine destek eylemlerini sürdürüyor.

çerkezköy bakış
TMS eylemlerini sürdürüyor

Çerkezköy Bakış - Yaklaşık 45 gün önce Aygün Alüminyum’da işten çıkarılan 12 işçi için Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi eylemlerine devam ediyor. Fabrika önünde açıklama yapan TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, “Emekçinin gür sesi Tekirdağ’ın Ergene ilçesinden yükselmeye devam ediyor. Anayasa ile güvence altına alınmış olan örgütlenme hakkını kullandıkları için işten çıkarılan Aygün emekçisinin ve sendikamızın işyeri önündeki eylemlerine hız kesmeden devam ediyoruz. Yıllardır zorunlu olarak çalıştıkları işyerindeki çok olumsuz koşullara artık dayanamayan Aygün emekçisi, Türk Metal çatısı altında örgütlendi ve bakanlık tarafından Türk Metal’in yetki tespit belgesi işverene gönderildi.” dedi.

“TÜRK METAL’İN GÜCÜNÜ ANLAYAMAMIŞLAR”
 

Açıklamasını sürdüren Koçak, “Ancak işveren kendi elleriyle fabrikaya astığı yetki tespit belgesini ve Türk Metal’in gücünü anlayamamış olacak ki emekçinin yasal hakkı karşısında ayak diremeye devam ediyor. Sadece insan onuruna yakışır bir ortamda çalışmak istedikleri için sendikalı olan ve sendikalı olur olmaz da işten çıkarılan Aygün emekçisinin yalnız olmadığını unutan işverenin, kısa zamanda söner dediği direniş ateşi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın talimatıyla kendilerine 1600 TL  “direniş maaşı” ödenen emekçiler ise çatısı altına girdikleri sendikanın görkemli gücünü bir kez daha yanlarında hissettiler. Sendikalı oldukları için işten çıkarılan 12 Aygün emekçisinin haklarının alınması için gerekli hukuki süreç daha ilk günden sendikaları Türk Metal tarafından başlatıldı. Yaklaşık 45 gündür devam eden eylemlerimiz, emekçinin haklarını alana kadar devam edecek.”ifadelerini kullandı.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510