Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek

Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi tarafından “Türküler Bizi Söyler” ismiyle hazırlanan Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek.

Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek

Çerkezköy Bakış - 4 yıl önce kurulan ve her yıl konserler veren Çerkezköy Türk Müziği Kültür Evi, bu yıl ikinci konserini verecek. “Türküler Bizi Söyler” ismiyle hazırlanan Türk Halk Müziği konserinde Şef Hüsnü Tiryaki öncülüğünde 17 eser seslendirilecek. Konser, 3 Mayıs Cuma günü Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda saat 20.00’da başlayacak.

KONSERDE SESLENDİRİLECEK ŞARKILAR

banner287
Konserde; “Ferayi’dir Gızın Adı Ferayi”, “Çekemedim Akça Kızın Göçünü”, “Helhele Verin Geline”, “Çarşıda Bal Var”, “Uca Dağların Başında”, “Bugün Yasta Gördüm Zülfü Siyahı” , “Açıl Ey Ömrümün Varı”, “Arpa Buğday Daneler”,  koro eşliğinde seslendirilecek. “Eziz Dostum Mennen Küsüp İncidi”, “Çalın Davulları Çaydan Aşağya”, “Çay İçinde Adalar”, “Madem Ki Ben Bir İnsanım”, “Beligrat Kalası”, “Bozlak”, “Değirmenin Bendine”, “Barak”, “Eylen Yolcum Eylen”, Askin Ne Derin Yareler Acti, “Kınıfır Bendrenk Olur” solo olarak seslendirilecek.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:32

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510