Uğurlu öğrenciler mezun oldu

Çerkezköy Özel Uğur Okulları Anadolu Lisesi tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi. 84 öğrenci mezuniyet coşkusunu keplerini havaya fırlatarak yaşadı.

Uğurlu öğrenciler mezun oldu

Çerkezköy Bakış - Lidya Garden’da düzenlenen mezuniyet törenine Çerkezköy Özel Uğur Okulları Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Reis Zenginal, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde açılış konuşmasını Okul Müdürü Kadir Reis Zenginal yaptı.

“BİZLER SİZLERE İNANIYORUZ”

Konuşmasına öğrencileri ve velileri selamlayarak başlayan Zenginal, “Öğrencilerimizi geleceğe hazırladığımız bu özel güne katılarak, bizleri onurlandırdığınız için siz kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili gençler bugün 12 yıllık eğitim hayatınızın sonuna geliyorsunuz. Önünüzde daha nice yıllar var. Üniversite var. Bizler sizlere güveniyoruz. Eminiz ki oralarda da çok iyi şeyler başaracaksınız. Çok iyi başarılara imza atacaksınız. Bundan tam 100 yıl önce Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştı. Bundan da yola çıkarak sizlerden isteğimiz Önderimiz olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır bir nesil olmanız ve onun gösterdiği yolda ilerlemeniz. Her zaman bilimin öncülüğünde yer almanız. Bizler sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz. Sizler de artık uğurlu mezunlar olarak tarihin sayfasında yer alacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

DEVİR TESLİM YAPILDI

Okul Müdürü Zenginal’ın konuşmasının ardından mezun olan öğrenciler 11’inci sınıf öğrencilerine Türk bayrağı ve Uğur Okulları flamasını teslim ettiler.

“TÜM HOCALARIMIZA TEŞEKKÜRLER”

Ardından mezun olan öğrenciler adına Tunca Serfiçe bir konuşma gerçekleştirdi. Serfiçe, “Hem hüznü hem mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Lise hayatımızda elimizden tutan ve okula adım attığımız ilk günden beri evimiz gibi hissettiren tüm hocalarımıza teşekkür ederim. Sizlerden devraldığımız bu bilgi mirasını bir sonraki kuşaklara da aynı canlılıkla aktaracağımızdan emin olunuz. Kendi adıma Atatürk ilke ve inkılaplarının peşinden gideceğime, Türk adını gururla taşıyacağıma söz veriyorum.” diye konuştu.

BİRİNCİYE PLAKET VE HEDİYESİ TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından okul birincisi olan 12-B öğrencisi Elif Aydın’a tarafından plaket ve hediyesi Kadir Reis Zenginal tarafından takdim edildi. Okul birincisi Aydın, okul müdürü Kadir Reis Zenginal ile birlikte mezuniyet kütüğüne isim künyesini çakarak adını ölümsüzleştirdi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Daha sonra mezun olan 84 öğrenci tek tek kürsüye davet edilerek mezuniyet belgelerini öğretmenlerinden teslim aldı. Mezuniyet töreni bol bol hatıra fotoğrafı çektirilmesi ve müzikler eşliğinde dansların edilmesi ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 13:55

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510