Üniversite öğrencileri sokak hayvanlarını unutmuyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, oluşturdukları "Bir Pati De Sen Ver" grubu ile kendi aralarında topladıkları parayla aldıkları mamalarla her gün sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılıyor.

Üniversite öğrencileri sokak hayvanlarını unutmuyor

Çerkezköy Bakış - Sokak hayvanlarına duyarsız kalmamak için oluşturulan "Bir Pati De Sen Ver" grubu üyesi 35 öğrenci, belirledikleri mahalleleri dolaşarak, kedi ve köpeklere mama veriyor. Bazen maddi sıkıntılar yaşayan öğrenciler, buna rağmen hiçbir zaman sokaktaki kedi ve köpekleri mamasız bırakmıyor.

"İSTEYENLER MAMA BAĞIŞI YAPABİLİR"

"Bir Pati De Sen Ver" gurubunun kurucusu Ezgi İlay Yurttaş, yaptığı açıklamada, "Sokakta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için ne yapabiliriz?" düşüncesinden yola çıkarak grup kurarak sokak hayvanlarını beslemeye başladıklarını söyledi. Yurttaş, sokak hayvanlarını beslemekten dolayı mutlu olduklarını, onlarla ilgilenmenin kendilerine enerji verdiğini ifade ederek, "Üniversitede ilk yılımız olduğu için bir şeyler yapmak istedik. İlk 2 kişi olarak başladık ve sosyal medyada sayfa açtık. Daha sonra kendi imkanlarımız ve sınıftaki arkadaşlarımızın desteğiyle mama almaya başladık. Daha sonra üst sınıflarla iletişime geçerek grubumuzu büyüttük. Mamaları ilk başladığımızda kendi topladığımız paralarla alıyorduk. Daha sonra insanlar hayvanları beslediğimizi görmeye başladıkça bize mama bağışlamaya başladı. Sosyal medya da 'NKÜ patiler' sayfamız var, mama bağışında bulunmak isteyenler oradan bizlere ulaşıyor. Ne kadar bağış alırsak o kadar çok hayvanı besleyebiliriz." diye konuştu.AA

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 18:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510