Unutmadık, unutturmayacağız!

15 Temmuz 2016 yılındaki hain kalkışmada Çerkezköy’de binlerce vatandaş Milli İrade ve Demokrasisine sahip çıkarak 1 ay boyunca Cumhuriyet Meydanın’da Demokrasi nöbeti tuttu. Hain darbe girişiminin 3 yıldönümünü tüm Türkiye’de olduğu gibi Çerkezköy’de bir dizi anma etkinlikleri yapılacak ve 3 yıl önce verdiğimiz 249 şehidimiz anılacak.  Çerkezköy, Silahlı Kuvvetlerin içine sızmış bir takım cuntacıların vatanın bölünmez bütünlüğüne ve demokrasisine yaptığı kanlı darbe girimini unutmadı, unutmayacak!

Unutmadık, unutturmayacağız!

Çerkezköy Bakış - Türkiye 36 yıl aradan sonra fiili bir askeri darbe girişimine maruz kalmış, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki FETÖ mensubu bir grup askerin başlattığı darbe girişimi kapsamında, aralarında dönemin Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ile birlikte bazı kuvvet komutanları derdest edilerek rehin alınmış, TRT’de korsan darbe bildirisi okutulmuştu. Asker üniforması giymiş teröristlerin kanlı darbe girişimi üzerine binlerce Çerkezköylü ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanında toplandı. Dönemin AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin öncülüğünde Çerkezköy’de on binlerce vatandaş darbe karşıtı sloganlarla şehir merkezinin her noktasında olası bir darbe girişimine nöbet tuttu.
Hain kanlı darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde de Çerkezköy halkı, Kaymakamlık tarafından düzenlenen etkinlikler 15 Temmuz 2016 gecesi verdiğimiz 249 şehidimizi anacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 19:26

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510