Üstünol, “Bizim tarafımızdan siyaset karışmamıştır”

12 Haziran’da gerçekleştirilen Çerkezköy Kent Konseyi seçimlerini Serkan Karagöz’e karşı kazanan Tuncay Üstünol açıklamalarda bulundu. Karagöz’ün “Ben seçimi Sayan Vahap Akay’a kaybettim” açıklamalarına da cevap veren Üstünol, “Bizim tarafımızdan siyaset karışmamıştır. Siyaset bizi desteklemiştir onu da söylüyorum çünkü burada siyasi partiler var ve oy kullandılar. Ya bize attılar ya karşı tarafa attılar. Kim kime oy attı bilmem.” dedi.

Üstünol, “Bizim tarafımızdan siyaset karışmamıştır”

Çerkezköy Bakış - 12 Haziran’da gerçekleştirilen Kent Konseyi seçimlerinde Serkan Karagöz ve Tuncay Üstünol karşı karşıya geldi. 75 oyun kullandığı seçimlerde Üstünol 39, Karagöz ise 32 oy oldu. 3 gereçsiz 1 de boş oyun kullanıldığı seçimleri Üstünol kazandı. Seçimi kaybeden Karagöz, yaptığı açıklamada “Ben bu seçimi Tuncay kardeşime değil, sayın Belediye Başkanı Vahap Akay’a karşı kaybettim” demişti. Üstünol, hem bu konuda hem binanın yıkılacağı ile ilgili hem de Kent Konseyi’nin izleyeceği yol hakkında açıklamalarda bulundu.

“MUHAKKAK Kİ TASARRUFLARI VARDIR”

Kent Konseyi’nin yerinin yıkılacağı konusunda açıklamalarda bulunan Üstünol, “Vahap başkan’ın burasının tasarrufu ile alakalı bir beyanatı oldu. Zaten burası ile alakalı seçim döneminde hazırlamış olduğu bir projesi var. Yanılmıyorsam Engelliler Kafesi olacak. Bu bir süreç aslında 5 yıllık bir süreç Buranın mülkiyeti Çerkezköy Belediyesi’ne ait. Ayrıca da süreçle beraber başkanın projelerinin hayata geçmesi doğrultusunda kendisinin bir takvimi vardır. Vahap başkan burada doğru bir şey yaptı. Adaylar için başlarken buna göre bir plan yapın dedi. Muhakkak ki tasarrufları vardır bundan sonra neresi olacağı konusunda. Paylaşarak, karşılıklı bilgilendirme anlamında. Zaten ziyarete de gideceğiz. Vahap bey’in başkanlık yaptığı dönemde zaten bir tesisleşme durumu var. Muhakkak ki Çerkezköy’de Kent Konseyi’ne hep beraber güzel bir yer bulabiliriz.” dedi.

“GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞI VAR”

Kent Konseyi’nin bundan sonra izleyeceği yol ve tanınırlığının arttırılması adına çalışmalarınız olacak mı? sorusuna Üstünol, “Kent Konseyi’nin gönüllülük esasına dayalı bir çalışma anlayışı var. Kamusal anlamda da bir yanı var. Üyelere baktığımızda bu işin ortakları, delegasyonu tamamı seçilmiş kişiler ve tabi ki Çerkezköy Kent Konseyi’ni çok bilmiyor. Ben çalışma sürecimde çok toplantıya katıldım. Bilinebilirlik kısmı bence süreçle de alakalı. Bu kısmı önemsiyoruz. Öyle de bir ekip oluşturduk. Tanınabilirlik çerçevesinde politikalar gerçekleştireceğiz. Ben 5 yıldır proje geliştirme ve sonrasında Avrupa Birliği Proje geliştirme komisyonu başkanlığı yaptım. Plan, program, proje geliştiren bir yapısı var. Çalışma, proje yapma kültürü de maalesef Türkiye’de çok az. Bunu da geliştirmek istiyoruz ve bunu gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

“TABİATI GEREĞİ İŞİN İÇİNDE VAR”

Serkan Karagöz’ün yaptığı açıklamalar hakkındaki görüşünü de paylaşan Üstünol, “Kongreye inanılmaz bir katılım oldu. Hakkıyla Kent Konseyi’nin tarihinde belki de en çok katılım oldu. Ben katılanlara teşekkür ediyorum. Bu da Kent Konseyi’nin bu dakikadan sonra öneminin daha da arttığını gösterir. Serkan bey, kendisi bu katılımın yoğun olmasına sebep veren bir seçim kampanyası yürütmüştür.  Biz ne kadar çalıştıysak o da çalışmıştır. Dolayısıyla bu süreç karşılıklı her iki tarafında tetiklemesi ile oldu. Ben söylenen bazı kelimeleri duymadım, içeride tebrikleri kabul ediyordum. Nihayetinde bir seçim sürecidir. Ben bir buçuk gün yemek yememişim. Unutuyorsunuz. Biz seçimde Serkan bey’in öncelikle adı tarihe kazınmıştır, hayırseverliği ile; Vahap bey’in de aynı şekilde adı tarihe kazınmıştır. Serkan bey, o an için üzülmüş olabilir. Bu işe siyaset karıştı mı derseniz bizim tarafımızdan herhangi bir şey olmadı. Vahap başkan’ı bir kere ziyarete gittim. Bir tasarrufunuz var mı? diye sordum o da aklından geçen bir ismin olmadığını dile getirdi. Kaymakam bey’e de gittim Kaymakam beye de aynı şeyi söyledim. Kimseden herhangi bir destek istemedim. Zaten ben kimin kapısına gitsem gerçekten de bana ve arkadaşlarıma inanırlarsa destek vereceklerini biliyorum. Bizim tarafımızdan siyaset karışmamıştır. Siyaset bizi desteklemiştir onu da söylüyorum çünkü burada siyasi partiler var ve oy kullandılar. Ya bize attılar ya karşı tarafa attılar. Kim kime attı bilmem. Tabiatı gereği işin içinde var. Çok güzel bir seçim oldu.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 15:24

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat sengonul
Murat sengonul - 1 ay Önce

Karagoz simardi dersini aldi oda kozova zengin hayisever gibi gorundu derslerini aldilsr

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510